Onemli Gunler Banner
Sayfa 690/1024 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mustafab Yazıyı Oku
    2012 yılından beri birkaç formül ve değerle kaşılaştırma yapan bir excel tutuyorum. Türkiye'de bir sürü risk alarak ve ortalamanın üzerinde kar elde ederek (sıfır borsa - sadece tarla arsa ev ve mevduat) elde edilen sonuç: 2012'deki dolar karşılığı para miktarı ile 2017'deki arasında sadece 10 bin dolar fark var!

Diğer bir deyişle 5 senede dolar 2 katına çıkmış benim güya sepetli portföy de %100 kar yapmış hepsi TL mevduatta olsaydı da herhalde %60 civarı kar elde edecekti. Alınan riskin ve primin karşılığı %40. O da hazır para değil satılıga cıkaracaksın alıcı olacak paranı alabileceksin vs vs.

Bari bundan sonra böyle olmasa ya! Herseyin fiyatı da artıyor benim portfoyum de. Ama dolar bazında sonuc sıfıra sıfır elde var sıfır.

Sayın Ahme ve powerpc nin dedikleri bu anlamda dogru cıkabilir benzer bir profil yaşanırsa dolarda.

Not: 100 bin TL mevduat garantisi ve tarlaların imarsız kalma prim yapmama risklerini de hatırlatıyorum.
    sen olayı çözmüşsün bende sağolsun dostlarım geçen sene çözdüm. doğru yoldasın. Bu sistem TL cinin kanını emme üzerine kuruldu,onun kanı bitince DTH lere sulanacaklarını düşünüyorum. şimdilik DTH leri ürkütmek için rol kesiyorlar ama YEMEZLER, HALK YEMİYOR,onlara inat dahada artıyor.

2. Halk neden yemesin, referandum sonuclarini bilmiyor mi halk ?

3. Bir süre daha burada olmayacağım,yazdığım gerçekleri isteyen dikkate alır isteyen almaz. dostlarıma selamlar...

4. iftar öncesı konuşma lütfu bahşedilen ön ütücü makul faiz oranı benimsemezseniz aklınızı alırız diyor, bakalım birazdan son ütücü iftar sonrası neler diyecek,

burgan usd 4.70 temdit edildi,

5. Buraya yazanlar birbirini tanımıyor. Sadece amaç birliği olarak mevduatçılık var. Bir diğer topikte dolar , bir başkasında hisse vs. İnsanlar aldıkları eğitim, kültür, inanç, risk derecesi gibi özelliklerine göre değişik yatırımlara yöneliyorlar.
    Kavga yerine , birbirini aşağılama yerine dürüstçe kendi bildiğini- inandığını gerekçesiyle yazarsınız, okuyan insanların içinde sizinle aynı fikirde olanlar teşekkür eder. Karşı fikirde olanlar ise yine gerekçesiyle cevap yazar.( Çok elzem olmadıkça cevap yazmamalı, okuyup geçmeli )

Ama bir konuyu uzattıkça uzatanların da iyi niyetli olmadıkları açık. İnsanlara sen neden pasta yiyorsun, ekmek yemiyorsun demeye benziyor. Herkesin parasını istediği gibi değerlendirme hakkı var.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Buraya yazanlar birbirini tanımıyor. Sadece amaç birliği olarak mevduatçılık var. Bir diğer topikte dolar , bir başkasında hisse vs. İnsanlar aldıkları eğitim, kültür, inanç, risk derecesi gibi özelliklerine göre değişik yatırımlara yöneliyorlar.
    Kavga yerine , birbirini aşağılama yerine dürüstçe kendi bildiğini- inandığını gerekçesiyle yazarsınız, okuyan insanların içinde sizinle aynı fikirde olanlar teşekkür eder. Karşı fikirde olanlar ise yine gerekçesiyle cevap yazar.( Çok elzem olmadıkça cevap yazmamalı, okuyup geçmeli )

Ama bir konuyu uzattıkça uzatanların da iyi niyetli olmadıkları açık. İnsanlara sen neden pasta yiyorsun, ekmek yemiyorsun demeye benziyor. Herkesin parasını istediği gibi değerlendirme hakkı var.
    Aslinda amac bu olmali.

Ancak bizim yurttas, katilmiyorum dediginde, kufur gibi aliyor.

Bilmiyorum demek te Anayasaya aykiridir Turkiye'de.

Aslinda bazi arkadaslarin ruh sagliklari bu is'e uygun degil, ama yine de yaziyorlar.

En buyuk sounlu olanda Keciorenli Amerikali.

Yaziyor adam.

Yersen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    Bugun kimler davetli iftara acaba?
    Dun kuaforler davetli idi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,496
    Benim kuafor sac kesimi, yikama, masaj iki senedir 30 TL aliyor ve maliyetler arttigi halde zam yapamiyordu.
    En son gittigimde kendim gonullu olarak 10 TL zam yaptim.
    Demem o ki esnaf cok rahatsiz.
    Talep dusuk.
    Talebi gordugu anda zammi yapistiracak.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 690/1024 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz