Sayfa 48/987 İlkİlk ... 3846474849505898148548 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 377 - 384 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bu arada doğru bilinen bazı yanlışları düzeltelim :

'' corona virüsü eski toyota corona arabaların egzoslarından yayıldı '' YANLIŞ
    DOĞRUSU ; aslında kimse bi pok bilmiyor nerden fırtladığı hakkında.

diğerleri doğru bilinen yanlışları sonra yazarım
    Bende seni bi pohk biliyo sanirdim. Emmimin oglu konusulanlari istemiyerek gulak misafiri olmus. Iki yanki ajani labartuvarda uretilen bu virusu cinín wuhan kentine getirip bulastirmis.

2.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Ulee sen su hep dile getirilen meshur insaat bekcisi , kapicisi olmayasin?
    İnşaat bekçisi olarak anılan kişi ben değilim.
    Ben onun eline su dökemem.

Alıntı Originally Posted by KAPICI Yazıyı Oku
    İnşaat bekçisi olarak anılan kişi büyük üstat Sn.KUZU dur.
    Ben onun eline su dökemem.
    İki gözüm .
    Zorla at beni diyorsun ve kirmayacagim seni iki gözüm

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Diyanet, bu konuda bir tebliğ yayınladı mı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Akşamdan beri gözlemlediğim elinde TL ile bu ürünü sevgili bekler gibi hasretle bekleyen ne çok kişi varmış. Sadece MB tebliği gelince inceden bir tırsma ve korku yaşanıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Akşamdan beri gözlemlediğim elinde TL ile bu ürünü sevgili bekler gibi hasretle bekleyen ne çok kişi varmış. Sadece MB tebliği gelince inceden bir tırsma ve korku yaşanıyor.
    Daha çok şeyler yaşanacak çok

Al tebliğ işte bir kereye mahsus olmak üzere uygulanır diyor yine katakulli anlaşılan milleti ters köşe yapıp dövizine konacaklar.

7. DENİZ 43 Hocamdan değinmiş sağolsun.

Resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile daha önce yapılan açıklamalar arasında büyük farklar var.

1)Şu anda TL mevduat hesabında parası olanlar bu uygulamadan faydalanamıyor,-muhtemelen döviz tevdiat hesabından geçenler az olacağından- bu uygulamaya katılanların %99 şu anda TL hesabında olanların katılması bekleniyorken,bu kesimin katılım dışı tutulmasıyla, kapsadığı parasal tutar çok küçülecek.

2)Döviz hesabını TL'ye dönüştürenlerin dövizlerini merkez bankası alacak ,bankaya TL vererek dövizleri satın alan merkez bankasının döviz rezervleri artmış olacak.

3)Bu uygulama parasını dövizden TL'ye dönüştürenler için "kur farkı ödemesl" 1 defaya mahsus,hesabın vade sonuna kadar geçerli(3 aylık ise 3 ay,12 aylık ise 12 ay),sonrasında hesap diğer TL hesaplar gibi muamele görecek ,bir kur farkı ödemesi olmayacak.

4)Şaşkınlık yaratan bir husus da bir defalık kur farkı ödemesini merkez bankası yapacak.(tebliğ ,yasalara aykırı)

5)Sonuç olarak resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile ilk söylenenler arasında çok büyük fark var,döviz tevdiat hesabında olanlar için ise bir cazibesi yok,yüksek enflasyon ortamında ellerindeki döviz varlıkları çıkarmış oluyorlar,sonrasında tekrar dövize dönmek istediklerinde önlerine bir engel çıkartılıp çıkartılmayacağı da şu an için belirsiz.Ekonomi yönetimi için ise ,zaten döviz kurları düştüğü,istenilen sağlandığı için ,bundan sonra katılımın düşük olması artık pek önemli olmayabilir.

8. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

12,2828

Sabah odunu (morning wood )

Dayak klubü

Sayfa 48/987 İlkİlk ... 3846474849505898148548 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz