Sayfa 698/792 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Zaman harcamaya değer görmedim, fakat oturup arastirsak bunların bedelli milleti ürkütüp hisse toplamak için kullandığı görülür. Bunlarla ortak olmak çok zor, ama şirketi de beğeniyorum cimento sektöründen bir hisse alacaksam elim bucim e gidiyor malesef azıcık aldık bu fiyatlardan tutarmıyım beklermiyim zor. muhtemelen düşerse kızar satarım, değişmezse sıkılır satarım yükselirse bu geri düşer diye korkar satarım. Sahi ben buna niye bulaştım yine ha unuttum şirketi beğeniyorum ondan.
    Düştü diye kızdım sattım, daha da düşünce bir daha aldım, biraz daha düştü yine kızdım sattım zarar etmek için hisse yapmışlar

2.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Sermaye arttirim islemleri sonuclanana kadar hissede olumlu performans beklememek gerektigi dusuncesindeyim.y.t.d
    Kardeşim benim ne sermaye arttırım sonucu , sen bu i.t bilmiyorsun , bilsen bu cümleyi kullanmazdin , şaka demiyorum , ben bu it e değilde spk ya kızıyorum , hırsız anlıyorum hırsızlığını yapacak polis hakim ne işe yarar onu anlamadım

Bedelliye kızıyorsunuz ama adam size kendi ile birlikte aşağıdan mal alma fırsatı verdi. Kaldı ki halka açık kısım sadece %32.62...yani bedelliye asıl katılacak olanlar büyük pay sahipleri....Kayıtlı sermaye tavanı arttığında bedelli geleceğini anlayıp full malda olmamanız lazımdı. I.T.'nin nereden döndürüp mal alacağı öngörülemez olduğu için tam dibini beklemedim ve %20 mal aldım 3.35 civarı. 5 katı daha alabilirim. %200 rüchana da katılacağım gerekirse 6 ay beklerim. Son çeyrekte algyo ve ozak gyo dan aldığım gibi bundan da ciddi kar alacağım. Adamın aksine değil adamın kafasındaki plana uygun davranan zaten kaybetmez. Akıntıya karşı kürek çekilmez. Rüçhan tahtasında şu TR'de çimento şirketi toplayan birezilyalı şirket vb. girerse tahtaya çok fena terste kalacak. O adamları bedelli ile de terbiye edemez
    ikinci konu, hukuki mücadele iyi hazırlık yapılmadan sırf dava açmakla olmaz. Olmayacağı son kaybedilen dava ile görüldü. Bu bedelliden sonra dikkat etsin ama ) genel kurula geleceğim çünkü

4. https://www.s360.com.tr/S360MagDetai...4-330d682f7230
    bu yazıyı okuyun yatırım sonunda Türkiye’de tek Avrupa da sayılı fabrikalardan olacak bu durumu önceden görmüşler banka kredisiyle yapsa devamlı bankaya çalışacak bedelli miktarını 3-4 senede temettü olarak rahatlıkla geri verir para basan roda ve cemtaşı hesaba katmıyoruz bile bu son fırsatları ve mal toplamak için bedelliyi bahane ediyorlar şu anki piyasa değerine bakarsak son yatırımından daha az az daha zorlarsa fiyat sadece bursa beton olacak imkanı olan bedelliye katılsın rüçhan pazarı hareketli olacağa benziyor isteyen katılmayıp satar

5.  Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    https://www.s360.com.tr/S360MagDetai...4-330d682f7230
    bu yazıyı okuyun yatırım sonunda Türkiye’de tek Avrupa da sayılı fabrikalardan olacak bu durumu önceden görmüşler banka kredisiyle yapsa devamlı bankaya çalışacak bedelli miktarını 3-4 senede temettü olarak rahatlıkla geri verir para basan roda ve cemtaşı hesaba katmıyoruz bile bu son fırsatları ve mal toplamak için bedelliyi bahane ediyorlar şu anki piyasa değerine bakarsak son yatırımından daha az az daha zorlarsa fiyat sadece bursa beton olacak imkanı olan bedelliye katılsın rüçhan pazarı hareketli olacağa benziyor isteyen katılmayıp satar
    Sn. Spyro555, söylediklerinize katılıyorum. 1-2 yıla meyvesini vermesini bekliyorum. Sanırım şuan Türkiye'nin en modern çimento fabrikası BSOKE ve yazıda bahsedilen AB müktesebatını karşılıyor. Sanırım bu yatırımla BUCIM 2. şirket olacak karşılayan. Rüçhan pazarında da fiyatı olabildiğince baskılayıp, mümkün olduğu kadar fazla ve ucuza hisseyi toplama amacı olduğunu düşünüyorum. Ben 2 yıldır katılıyorum bedellisine bu senede katılacağım. Bence Rüçhan satmayı planlayan arkadaşlar çok dikkatli olmalı. İleri uçlu +/- büyük fırtınalar koparacak.

6.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Sn. Spyro555, söylediklerinize katılıyorum. 1-2 yıla meyvesini vermesini bekliyorum. Sanırım şuan Türkiye'nin en modern çimento fabrikası BSOKE ve yazıda bahsedilen AB müktesebatını karşılıyor. Sanırım bu yatırımla BUCIM 2. şirket olacak karşılayan. Rüçhan pazarında da fiyatı olabildiğince baskılayıp, mümkün olduğu kadar fazla ve ucuza hisseyi toplama amacı olduğunu düşünüyorum. Ben 2 yıldır katılıyorum bedellisine bu senede katılacağım. Bence Rüçhan satmayı planlayan arkadaşlar çok dikkatli olmalı. İleri uçlu +/- büyük fırtınalar koparacak.
    batısöke krediyle yapmış yatırımı sonuç ortada borçlarını zor öder ya satılacak yada batacak krediyle yapılan yatırım sadece günü kurtarıyor buçim ve iştiraklerinin kurulum değeri 700-800 milyon USD yi geçer rüçhan pazarına gelince 1 in altında olursa herkes kullanır kimse satmaz rüçhanda yukarı yönlü sert hareketler görebiliriz

7.  Alıntı Originally Posted by spyro555 Yazıyı Oku
    batısöke krediyle yapmış yatırımı sonuç ortada borçlarını zor öder ya satılacak yada batacak krediyle yapılan yatırım sadece günü kurtarıyor buçim ve iştiraklerinin kurulum değeri 700-800 milyon USD yi geçer rüçhan pazarına gelince 1 in altında olursa herkes kullanır kimse satmaz rüçhanda yukarı yönlü sert hareketler görebiliriz
    Söylemek istediğim BSOKE nin mali durumu değildi. Söylediklerinize katılıyorum borç batağında. Ancak yapılan revizyonları ile bu kriterleri karşılayan ilk firma diyebiliriz. Kısaca BUCIM ilk olmayacak. Rüçhan a gelecek olursak. Cuma günü yaptığı kapanış fiyatı olan 3,26 dan bölünse, elinde 1000 lot olan yatırımcı için fiyatlar;
    BUCIM 1000 LOT = 1,75-TL
    BUCIM R 2000 LOT = 0,76-TL yaklaşık olarak açılış yapar.

Burda amaç, Rüçhan'ın 1 in altında olursa dan ziyade, Rüçhan'a para yatırıp, alım yapamayacak insanların malını daha ucuza toplaması için olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Söylemek istediğim BSOKE nin mali durumu değildi. Söylediklerinize katılıyorum borç batağında. Ancak yapılan revizyonları ile bu kriterleri karşılayan ilk firma diyebiliriz. Kısaca BUCIM ilk olmayacak. Rüçhan a gelecek olursak. Cuma günü yaptığı kapanış fiyatı olan 3,26 dan bölünse, elinde 1000 lot olan yatırımcı için fiyatlar;
    BUCIM 1000 LOT = 1,75-TL
    BUCIM R 2000 LOT = 0,76-TL yaklaşık olarak açılış yapar.

Burda amaç, Rüçhan'ın 1 in altında olursa dan ziyade, Rüçhan'a para yatırıp, alım yapamayacak insanların malını daha ucuza toplaması için olabilir.
    rüçhanın 1 in altında olacağını sanmıyorum zaten satan sattı artık bundan sonraki pozisyonu adamların stratejisi belirleyecek zaten piyasada dolaşan en fazla 50 milyon lot olabilir bu fiyatlara inmesinin sebebi alıcı olmaması rahatça hareket ediyorlar şirketin piyasa değeri 2 yıl içinde 1 milyar USD seviyesini geçebilir üstelik muhteşem bir 12 aylık bilanço gelecek

Sayfa 698/792 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •