Sayfa 186/690 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. 100 bin lot rüçhanı olanın bedelliye katılabilmesi için 1.10 fiyattan 113 bin lot KLGYO satması gerekecek. Yaw adamın zaten 100 bin lotu var. Getir 1.25'e ana hisseyi satsın bedeliye girsin şirket de kazansın. Mevcut durumda şirket zararda ?!

Bu ne demek ise, plan o !...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Şoyle diyelim.Elinde 10 bin lot hissesi olan.eğer rüçhanları satmamışsa elinde 10 bin tane de ruçhanı olmuş oluyor.10 bin ruçhanı hisseye çevirmek için 12 bin beşyüz tl ödeyecek.ve toplamda 20 bin lotu olacak.ruçhanları almazsa tahtadan aktiften 12beşyuz tl lik hisse 11bin ikiyuz elli hisse alabiliyor toplamda 21 bin ikiyuz elli hissesi oluyor.doğrumudur.

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    100 bin lot rüçhanı olanın bedelliye katılabilmesi için 1.10 fiyattan 113 bin lot KLGYO satması gerekecek. Yaw adamın zaten 100 bin lotu var. Getir 1.25'e ana hisseyi satsın bedeliye girsin şirket de kazansın. Mevcut durumda şirket zararda ?!

Bu ne demek ise, plan o !...
    Bolunmeden 1 gun önce elinde 100 bin lot olan 75 binini 1.66 dan satsaydi bedelliyi karsiliyordu. Bugun 113 bin satmasi gerekiyor. Yani yaklasik 38 bin lot fazladan satmasi gerekiyor. Ayni sey benim basimada geldi. 150 bin lotum vardi. Ruchanbpiyasasi ha bugun ha yarin duzelir diye sakince bekleyip son parti 12 kurustan Ruchanlari satip ana hisse aldim fakat ana hissemden 20 bin lotum azalmis oldu. Haram zikkim olsun bu kul hakki yemezlere.

4. Her kademeden alan herkes zarar etti bu süreçte. Rüçhanlar da bile. Tek kuruş kazanan olmadı. Bunca yıldır ilk defa böyle bir şey yaşadım. Her hata bir ders ne hata biter ne ders...

5.  Alıntı Originally Posted by Mahir Yazıyı Oku
    Şoyle diyelim.Elinde 10 bin lot hissesi olan.eğer rüçhanları satmamışsa elinde 10 bin tane de ruçhanı olmuş oluyor.10 bin ruçhanı hisseye çevirmek için 12 bin beşyüz tl ödeyecek.ve toplamda 20 bin lotu olacak.ruçhanları almazsa tahtadan aktiften 12beşyuz tl lik hisse 11bin ikiyuz elli hisse alabiliyor toplamda 21 bin ikiyuz elli hissesi oluyor.doğrumudur.
    hayır yanlış .tahtadan 12500 tl.ye 11250 hisse alırsınız ama rüchanı kullanınca 12500 lotunuz olur.artık rüchan tahtası yok ve satamıyorsunuz.yani
    10bin rüchan için 12500 tl ödeyecek ve 12500 , yani toplamda 25 bin lotu olacak.
    bu arada şuan ne kadar rüchanın kullanıp kullanılmadığını bilmek imkansız.zaten şöyle bir durum var; rüchanlar bu sabah çoğu aracı kurumda otomatik olarak normale çevrilip hesaba geçiyor ve t2 de t1 e göre ödeme yapılmış gibi gözüküyor.ancak sistem otomatik olarak 1 tl üzerinde iken kredi veya bakiye yeterli ise ve aksini belirtmemişseniz bunu yapıyor.ancak 1 tl altına düştüğü anda bu rüchandan gelen mallara eğer dokunmadıysanız rüchanı hala kullanmama hakkınız var.
    bugunkü kapanış 1.11...
    yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Ufuk35 Yazıyı Oku
    zaten şöyle bir durum var;

ancak 1 tl altına düştüğü anda bu rüchandan gelen mallara eğer dokunmadıysanız rüchanı hala kullanmama hakkınız var. bugunkü kapanış 1.11...
    Zaten böyle bir durum yok. Biri bir şey sallamış öyle gidiyor. İnanmayın.

Bu iş bitti artık bunun geri dönüşü yok !

Elde kalan rüçhanı kullanmak mecbur değil. Yansın sayın patrona kalsın diyenler zararı göze alıp kullanmayabilirler.

7. Herşey okadar karışıkki.kimse bişey anlayamadı .kolay sorayım kolay cevap alalım.bir ay önce yani bölünme olmadan önce benim 10 bin hissem vardı.şimdi kaçlira daha vereceğim toplamda kaç hissem olacak.

8. 12.500₺ yatıracaksınız. Toplam 22.500 adet hisseniz olacak.

Sayfa 186/690 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •