Sayfa 72/166 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1. Valla şirket çantadan tavşan çıkartsa çok iyi olacak yoksa işler hiç iyiye gitmiyor. Çelik fiyatları çıldırdı, petrol malum çıldırdı, haliyle plastik hammadde fiyatlarıda koptu gidiyor. Buna ilaveten eurusd paritesi çok düştü, Fed faiz artışları başlıyor ve dünyanın gündemine bir de savaş oturdu. Küresel ekonomilerde durgunluk ve hammadde fiyatları artışı kaynaklı yüksek enflasyon ile stagflasyon bekliyor olabilir. İç piyasa zaten berbat durumda. Tüm bunları üst üste koyunca şirketin karlılığı sene başında şirketin öngörülerinin çok altına kayma riski taşıyor ve bu çok ciddi bir olasılık olmaya başladı. Şirket şöyle bir döneme hisse alımları için çok ciddi bir nakit kullanarak girdi. Nakit durumu çok bozuldu. Dediğim gibi umarım şapkadan bir tavşan çıkartırlar. Tüm düşünceler bir tavşan çıkmasını bekler yönde ama eğer çıkmazsa şirket çok zorlanır.

Hisse alımlarının sonuna yaklaşıyoruz, şayet alımlar tamamlanıp haber gelmez ise yandı gülüm keten helva. Piyasa ve açıkçılar tepesine öyle bir çöker ki düşünmek bile istemiyorum.

2. Arçelik için şu an en büyük beklenti belirsizlik ve buna bağlı şirket geri alımı.

Bu yatırım beklentisinin haricinde yükselen çelik fiyatları, yüksek enflasyon, Avrupa'da pazarın savaşa bağlı daralması gibi etmenler tamamen olumsuz durumlar. Bir süre yatay beklenti Arçelik için makul olacaktır.
     Alıntı Originally Posted by Kayalp Yazıyı Oku
    Elimdeki Arcelikleri, Ereğli ile dengeleme yaptığım için Ereğli sayfasını da takip ediyorum.

Çelik fiyatının çok arttığını orada takip ediyorum. Ayrıca artan petrol fiyatları bir de üretim yapılan ve aynı zamanda pazar olan Rusya'nın savaşa dâhil olmasının hisse üzerinde olumsuz baskıları var şimdilik . Bir müddet sonra toparlayacağına inanıyorum.

Ytd
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Geri alım için harcanması planlanan miktara ne kadar kaldı arkadaşlar, hesaplayan var mı?

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geri alım için harcanması planlanan miktara ne kadar kaldı arkadaşlar, hesaplayan var mı?
    Yukarıda sayın Burocktr'ın hesaplaması üzerine devam ettim.

Şu ana kadar 2.065.000.000 TL harcanmış.

Alım ortalaması 39.17 TL

Geriye 335.000.000 TL kalmış geri alım için.

55 TL fiyattan 6.100.000 lot daha alabiliyormuşuz.

5. Eurusd paritesi 1,09 a düştü, sırf bu bile şirketin toplam satışlarda yüksek Avrupa payı nedeniyle yapılacak satışların karını son derece düşürüyor. Feci bir durum bu bilhassa Arçelik için. Diğer yandan çelik fiyatları ve petrol ile plastik fiyatlarında ki çılgın artışlar şirketin maliyet tarafını baltalamaya başladı. Bunlar yetmezmiş gibi Avrupanın savaş iklimine girmesi ve harcamaların sert frenlenmesi ile durgunluk riski karşımıza çıktı. Diğer yandan kıtanın karşı tarafından Fed faiz artırım sürecinin başlayacak oluşu ve stagflasyon endişeleri ……

Manzara şirket için bir anda olabildiğince kasvetli hale gelmiş bulunuyor. Diğer yandan bizi hisse fiyatı olarak koruyan ve bu seviyelerde kalmamızı sağlayan geri alımında sonlarına yaklaşıyoruz. Belli ki piyasa Koç a hele hele manzara üstte ki gibi iken geri alımın kalan kısmını da hisse satışlarını hızlandırarak hızla verecek. İşte o noktada Koç u gözleyeceğim kısa bir süre kendi adıma. Şayet şapkadan tavşan çıkarırlar ise beklediğimize değecek. Şayet çıkmaz ise benim bildiğim piyasa Arçelik hissesinin canına okur. Açıkçısından tutun vs vs..

6. super yorum, ben de benzer düşünüyorum. buraya da yazmistim. Uzun vadede begendigim hisse alttan aliciyim ama once 3 aylığı görmek lazim.

Yukarda yazdıklarım hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by roadruy Yazıyı Oku
    Eurusd paritesi 1,09 a düştü, sırf bu bile şirketin toplam satışlarda yüksek Avrupa payı nedeniyle yapılacak satışların karını son derece düşürüyor. Feci bir durum bu bilhassa Arçelik için. Diğer yandan çelik fiyatları ve petrol ile plastik fiyatlarında ki çılgın artışlar şirketin maliyet tarafını baltalamaya başladı. Bunlar yetmezmiş gibi Avrupanın savaş iklimine girmesi ve harcamaların sert frenlenmesi ile durgunluk riski karşımıza çıktı. Diğer yandan kıtanın karşı tarafından Fed faiz artırım sürecinin başlayacak oluşu ve stagflasyon endişeleri ……

Manzara şirket için bir anda olabildiğince kasvetli hale gelmiş bulunuyor. Diğer yandan bizi hisse fiyatı olarak koruyan ve bu seviyelerde kalmamızı sağlayan geri alımında sonlarına yaklaşıyoruz. Belli ki piyasa Koç a hele hele manzara üstte ki gibi iken geri alımın kalan kısmını da hisse satışlarını hızlandırarak hızla verecek. İşte o noktada Koç u gözleyeceğim kısa bir süre kendi adıma. Şayet şapkadan tavşan çıkarırlar ise beklediğimize değecek. Şayet çıkmaz ise benim bildiğim piyasa Arçelik hissesinin canına okur. Açıkçısından tutun vs vs..
    Tahmin edildiği gibi sonuna yaklaşan geri alımların kalan kısmını piyasa adeta alıcı varken satayım yarışına girerek karşılık veriyor. Hisse fiyatı ve çarpanları mevcut bilanço ile piyasada ki diğer bluechip hisselere göre epey pahalı kaldı. Biz halen şapkadan bir tavşan çıkartacaklarına inanıyoruz ya da inanmak istiyoruz diyelim. O tavşan o çantadan çıkmaz ise belli ki çanta bize girecek

8.  Alıntı Originally Posted by roadruy Yazıyı Oku
    Tahmin edildiği gibi sonuna yaklaşan geri alımların kalan kısmını piyasa adeta alıcı varken satayım yarışına girerek karşılık veriyor. Hisse fiyatı ve çarpanları mevcut bilanço ile piyasada ki diğer bluechip hisselere göre epey pahalı kaldı. Biz halen şapkadan bir tavşan çıkartacaklarına inanıyoruz ya da inanmak istiyoruz diyelim. O tavşan o çantadan çıkmaz ise belli ki çanta bize girecek
    Geri alım için ayrılan tutarın bir kısmı, fiyatı korumak için kullanılmaz mı acaba?

Yoksa son kurşuna kadar alım mı yapılacak,mb gibi bi anda milyar doları yakmaktansaksa korunma amaçlı yüzde 30 bırakılsa iyi olur gibi.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 72/166 İlkİlk ... 2262707172737482122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •