Sayfa 255/262 İlkİlk ... 155205245253254255256257 ... SonSon
Arama sonucu : 2092 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: ARSAN - Arsan Tekstil

1. Şu anda rasyolarına göre,bankalardan sonra en ucuz hisse mi..

Evet.

Net kar artış,özkaynakartışı her yıl artıyor mu..

Evet

Enerji üretim ve dağıtımı ile %27.5 ortaklığı ile temettü alıyor mu..

Evet..

1998 de 2.8 milyon sermayesi,şu anda 204 milyon,özsermeyesi 24 yılda 70 kat artmış,lakin dolar bazında 20 yıl önceki seviyede..Bunca yıldır borsadayım,ben böyle bir ucuz hisse görmedim..Şirket her yıl büyüyor,lakin fiyat küçülüyor..Şirket bu yıl,10 milyon lot geri alım yapsa,arkasından 50 krş temettü verse,hisse 13 tl olur..Yaparlar mı,yapmaları lazım artık..Yatırımcı daha kaç yıl bekleyecek..

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Yaw işte arçelik,dohol filan olamayınca böyle patron 500 bin lot alır , 353 bin lot satar. Çok normaldir bunlar.
    Patronun böyle oynadığı kağıt 3 fk da olur 2 fk da. Ömür boyu kalabilir hatta. Piyasa hiç affetmiyor böyle terbiyesiz işleri

3. Özkaynak şu an,848 milyon..Her yıl özkaynak artışı oldukça iyi.Dolayısıyla DD artıyor.Buna bağlı olarak PD artması lazım.Şu an özkaynağın altında bir değer ileişlem görüyor.Tabi ki inanılmaz bir fiyatlama var,çok çok ucuz..Zira sektörel olarak,tekstil,enerji var..Enerji ortaklıklarını önemsiyorum..Akedaş ortaklığından gelen temettüler,konsolide bilançoda net karda gözükmez..Özkaynak değerlemesinin içinde gözükmekte..Bu yıl akedaştan iyi bir temettü gelmesi lazım..2021 faaliyet raporu akedaşın yayınlanmadı nette.Şu an gözükmüyor..2020 faaliyet raporunda,akedaş 1.2 milyar ciro,142 milyon net kar sağlamış idi..82 mw hidroelektrik ve RES kurulu güç var..Bu yıl yağışlar oldukça iyi olduğu ve enerji fiyatları 3 e katladığı için,akedaşın hem dağıtım,hem de parekende satışında çok ciddi bir kar gelmesi lazım..Armadaş yatırım apıyor,ilçelere uzandı,abone sayısı artıyor..Yatırımları bitince oradan ne kadar temettü gelir göreceğiz.%39.1 ortaklık oranı az değil..Kar marjı nedir bu iş kolunda hiç fikrim yok.Bilen varsa yazarsa hep birlikte bilgi sahibi oluruz..Patron hisse ile oynamayı bırakmalı artık..Yazık değil mi bu yatırımcılara..El insaf,Alişan bey,el insaf..Şirketi çöp ettiniz..Bu şirketin tamamını bir yabancı gelse almak istese,hissenizi 2 dolara satarmısınız.Eminim satmazsınız.Ben olsam bende satmam..ama şu 27 cent..İnsan utanır be kardeşim..Her zaman empati yapan biriyim..ben patron olsam ne yaparım..Şirketimin ederinden işlem görmesini sağlarım..tıpkı Arçelik,sasa,aksa da olduğu gibi..yok efendim,piyasakutralları içinde fiyatlam böyleymiş,arz ve talepmiş..Bunları külahıma anlatın..Sahip çıkın şirketinize sahip..Çok mu zor..Geri alım yapsın şirket,temettü açıklayın,KAP yayınlayın ortaklıklar için v.s..Bu piyasada çok rahat 20 tl olmasıgereken hisse,çöp oldu çöp..Görende her yıl zarar ediyr,borç ödenmez durumda,tekstilde pazar payı yok sanacak..Ne diyelim sabır..Tahtacısı el değiştirse yine olacak..Tahtacıda berbat,acemi çaylak..ya SABIR..

4.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Şu anda rasyolarına göre,bankalardan sonra en ucuz hisse mi..

Evet.

Net kar artış,özkaynakartışı her yıl artıyor mu..

Evet

Enerji üretim ve dağıtımı ile %27.5 ortaklığı ile temettü alıyor mu..

Evet..

1998 de 2.8 milyon sermayesi,şu anda 204 milyon,özsermeyesi 24 yılda 70 kat artmış,lakin dolar bazında 20 yıl önceki seviyede..Bunca yıldır borsadayım,ben böyle bir ucuz hisse görmedim..Şirket her yıl büyüyor,lakin fiyat küçülüyor..Şirket bu yıl,10 milyon lot geri alım yapsa,arkasından 50 krş temettü verse,hisse 13 tl olur..Yaparlar mı,yapmaları lazım artık..Yatırımcı daha kaç yıl bekleyecek..
    şuandaki rasyolarının oluşmasında ana etken değerlemeden gelen kar olduğu için göründüğü gibi değil. iştirakinden temettü bu sene almadı. temettü bu yıl vermeyecek. patron üçkağıtçı, şirketin içini boşaltmış.

5.  Alıntı Originally Posted by tembeles Yazıyı Oku
    şuandaki rasyolarının oluşmasında ana etken değerlemeden gelen kar olduğu için göründüğü gibi değil. iştirakinden temettü bu sene almadı. temettü bu yıl vermeyecek. patron üçkağıtçı, şirketin içini boşaltmış.
    Hasılat 500 milyon,esas faaliyet karı 131
    milyon,özkaynak değerlemelerle birlikte artıyor,yatırım amaçlı gayrimenkuller 250 milyon,YPP artı 4 milyon dolar,FK 2.9,ortaklıklardan temettü 2021 karından gelecektir..akedaşın cirosunu 2021 yılı için 2.5 milyar tl,2022 için 3.5 bekliyorum..Piyasa dikkate alacaktır bütün olumlu tarafları..Patron mu..O da hizaya gelecek..Sonunda milyon lotu var..

Önce İnfo sattı şimdi de Halk çıktı.
    Bunlar hedef fon satıcıları mı acaba ?

Akedaş temettüleri nerede kaldı !
    Akedaş genel kurulu ne zaman ?

8. Hissenin herşeyi iyi olsada patron üç kağıtçı bu şekilde müzmin ucuzlar grubunda sürünür gider... Hisse almadan patron almak borsanın kuralı.. Şirketlerin %90 nı koçtan alkimden oyaktan ahlak dersi almalı bence.. Yazık şirkete güvenip yatırım yapana 250 bin lotunu oynatmayanlar var çevremde..

Sayfa 255/262 İlkİlk ... 155205245253254255256257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •