Sayfa 152/414 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 3305 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Dünyada denizcilik hisseleri son gaz ralliye devam ediyor. Gsdho ise dolar bazlı olarak sürünmeye ek olarak endekse de yenilmeye doymuyor. 🙃 Bilanço gelsin de hala bu hisseyi patron veya yol verdiği birileri, fonlar ya da yabancı almıyorlarsa ben artık Gsdho’yu ucuz dolar olarak düşünüp, malı unutacağım. Yoksa gerçekten insanın asabını bozuyor. 5 ayda fena olmayan bir getirim olsa da nedensiz bir şekilde çok kötü fiyatlanmasını anlayamıyorum. Bankalardan bile kötü fiyatlanan ama deli gibi nakit üreten ve ana faaliyet konusu olan denizcilikte işletme riski minimum olan bir holding. (Hammadde fiyatları artıyor derdi yok, ihracatçıların aksine euro / dolar paritesi düşüyor derdi yok.) Yatırım bankası olması sebebiyle ticari bankalara göre belli başlı kriterlerde zaten çok önde olan Gsd banka sahip. Silopi Elektrik gibi yerli kaynak kullanan santraller tarihlerinin en karlı yılını yaşıyorlar ve muhtemelen yaşamaya devam edecekler. Tüm bunlara rağmen şu durum şaka gibi gerçekten. Enerji sektörü hisseleri rallide, özel sektör bankacılık hisseleri endeksi yenmiş, dünyada denizcilik hisseleri rallide, parasal döviz pozisyonu muhtemelen 45 milyon dolar civarı olacak ama hisse fiyatının bunlardan hiç haberi yok. 😅
    Ya bu hissenin 5 lira altında olması saçmalık. Yani bugün biri gelip patrona hisselerini 10 liradan sat dese satacagini düşünmüyorum. Şirket altın yumurtlayan tavuk. 2021 ve 2022 çok iyi geçti ve geçecek. Sonrasını bilemem. Ama bunun gibi fiyatlama görmedim ben. Yani bu hisseden 3-5 kazandığını söyleyen arkadaşla oluyor burada. Ekmek yiyorlarmis bu hisseden. Ekmeğe gelen zamlardan haberleri yok sanırım. Bizlerin ekmeği yeniyor malesef. Şirket herşey karşısında değer kaybetti. Petrol ,gıda ,emlak, döviz ve daha bir sürü şey. Sadece trade edenler kazandiysa kazanmıştır. Yani yapacak birşey yok. Bu kanı bozuklarin insafa gelip hisseyi yukarı tasimasini bekleyecegiz.

2.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Ya bu hissenin 5 lira altında olması saçmalık. Yani bugün biri gelip patrona hisselerini 10 liradan sat dese satacagini düşünmüyorum. Şirket altın yumurtlayan tavuk. 2021 ve 2022 çok iyi geçti ve geçecek. Sonrasını bilemem. Ama bunun gibi fiyatlama görmedim ben. Yani bu hisseden 3-5 kazandığını söyleyen arkadaşla oluyor burada. Ekmek yiyorlarmis bu hisseden. Ekmeğe gelen zamlardan haberleri yok sanırım. Bizlerin ekmeği yeniyor malesef. Şirket herşey karşısında değer kaybetti. Petrol ,gıda ,emlak, döviz ve daha bir sürü şey. Sadece trade edenler kazandiysa kazanmıştır. Yani yapacak birşey yok. Bu kanı bozuklarin insafa gelip hisseyi yukarı tasimasini bekleyecegiz.
    5 lira olsa geri alınmış payları da düşününce birinci çeyrek bilançosu sonrası F/K 2.7 civarı olur. Şirket nakit zengini ve deli gibi nakit (ikisi de çoğunlukla dolar) üretiyor. 10 TL desek 5.4 F/K civarı olur. Normal bir durumda bence 10 TL bile endekse göre ucuz olur çünkü uzun dönemde endeksin F/K ortalaması 7 civarı ve Gsdho için son çeyreğe kadar her çeyrek geçen seneye göre çok daha iyi geçecek gibi. 2023 ve sonrasında Silopi Elektrik’in halka arz ihtimali var. İthal kaynaklar pahalı kaldıkça yerli kaynak kullanan santraller altın değerinde olacak. (Bunlarda bir miktar normalleşme muhtemelen olur ama yerli kaynaklar daha uygun kalmaya devam edecek gibi. Şu anda maliyetler açısından aralarında uçurum var.) Mevcut durumda 2024’e kadar yüksek navlunların devam etmesi temel senaryo iken. navlunlarda süper döngü ile uçuk fiyatlar görmemiz de olası. (Yeni yapım gemiler kuru yük tarafından ziyade LNG taşıma gemileri vb şeylere yoğunlaşmış gibi. Ayrıca bir kısım eski kuru yük gemilerin arz tarafından çıkma durumu da var.) Yeni ekonomi modeli devam ettikçe bankalar para basmaya devam edecek gibi ve dolarda düşüş görmek de pek olası değil. Mevcut duruma ve geleceğe bakıyorum bakıyorum, şöyle bir risk var ve kötü fiyatlamanın nedeni bu olabilir diye bir şey göremiyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Bizim gibi küçük yatırımcıları tek silahını kullanacağız.Onlar düşünsün gerisini.Silahımız sabır.

4. Denizcilik en karlı dönemini yaşıyor, Termik santral en karlı dönemini yaşıyor, Bankacılık para basıyor, bu üçü de senin iştirakin gitmek için daha ne bekliyorsun.

5. Supramax Mayıs vadeli 33000 dolar, Handysize Mayıs vadeli 31200 dolar ile Nisan ayındaki düzeltme öncesi seviyelere döndü gibi. Spotta ise Supramax 486 dolar artarak 27955 dolara çıkarken, Handysize 19 dolar düşerek 26056 dolara indi. Vadeli fiyatlara göre Supramax’ta hızlı bir yükseliş ve Handysize’da yavaşlayan düşüşün yerini yükselişe bırakması beklenebilir.
    Son düzenleme : meteor78; 19-04-2022 saat: 15:35.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
    3,75 i kırdı bugün 3,76 ile. %100 gsdho ya geçtim
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

7.  Alıntı Originally Posted by ssKaya Yazıyı Oku
    3,75 i kırdı bugün 3,76 ile. %100 gsdho ya geçtim
    hakkınızda hayırlısı olsun. İnşallah çok kazanırsınız.

Sayfa 152/414 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •