Sayfa 993/1000 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,212
     Alıntı Originally Posted by garantmevduat Yazıyı Oku
    Küçük Çin olmak için alınan kararlarla büyük bir Venezuela oluyor gibiyiz. Bugün bulunduğum bölgede 2.5 tl nin altında yumurta bulamadım.
    Alım gücü zayıfladı sayın garantmevduat tavuklar dahi yumurtadan kesildi bu fiyata yumurta olur mu diye ? Ama piyasalardan habersiz bizde 1 tavuk var arasıra yumurtluyor .Gelirsen parada almam söz bildiğin gezen tavuk .Akıllı da bi tavuk hem bizi hemde kendini düşünüyor arasıra yumurtluyor (kesmeyelim diye). 30 tavukdan tilkiden kurtulan bi o var.. mesken Adana .

y.t.d
    Son düzenleme : pisyedili01; 13-07-2022 saat: 22:24.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Gelişmiş ülkelerin süreçleri ile gelişmekte olanları karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmak gibidir.
    Aralarında doğrusal bir orantı yoktur. Oratısal görünün kısımlar ise genelde halkın refahını çok fazla etkilemeyecek kısımlardır.
    Bir tarafta sıcak bir rüzgar eser adamlar terler diper tarafta yangın çıkar heryer kül olur.
    İkisini karşılaştırmaya kalkarsak orası da sıcak burası da da denilebilir ama gerçekte bunlar arasında bir bağıntı yoktur.
    Yüksek tepelerde hem kuş hem yılan bulunur.
    Biri uçarak diğeri sürünerek çıkmıştır.
    (Cenap Şahabettin.)
    ABD'de 9% enflasyon varken bizde 100%+

ABD 2-3% iken bizde 20-40% civarıydı.

Bence bariz bir bağlantı var global ile Türkiye arasında. Neyse ben diyeceğimi dedim. Konu hakkındaki son mesajım bu. CDS 1500 olunca olur da bu konuşmayı hatırlarsam demiştim demiştim bak ben demiştim diye yazarım artık. (tersi olursa da siz yazarsınız)

Böyle şeyleri de hiç hatırlamam, hatırlasam bile forumda eski mesajlarımı hiç bulamıyorum ama du bakalım

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye'deki olaylar %90 oranında global kaynaklı değil. Para otoritesi tarafından uygulanan para politikasındaki hatadan kaynaklı. O nedenle Türkiye'deki CDS seviyesi 1500 olursa Amerika da Avrupa da çatırdıyordur zaten gibi bir önermede bulunamayız.
    Ana neden pandemi devamında V tipi toparlanmanın sonucu olarak petrol dahil emtia fiyatlarındaki artış. bizimkilerin politikaları bunun etkisini azaltıyor veya artırıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Sirf su beyan isleri yuzunden eurobond a girmek cazip gelmiyor ama her gdcen gun de cazibesini arttiriyor

5. Vergi beyan isleri*
    Sanirim 50bin ve uzeri gelir oldu mu beyan gerekiyordu temettulerle beraber

6. CDS gece gördüğü tepe nokta 892.474
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Bugün Vakıfbank USD hesabıma 30 USD kupon ödemesi yatmıştır. Eurobond son 4 harfi bj84 tür. Elinde olanlara duyurulur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,290
    Taze

cds 893.93
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 993/1000 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri