Sayfa 737/805 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon
Arama sonucu : 6437 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    885
    Bu dandik patron, resmi olarak şirketin %58'ini halka açmış olabilir.

Ama şirketin %51'ini boşlukta bırakacağına inanmıyorum.

Ben olsam, Borsada geri alım yaparım...

Olmadı, eş, dost, akraba üzerine %10'luk mal stoklarım.

Yani %51'lik söz hakkını havada bırakmam...

Ben olsam.!!!

YTD.

2.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    BNTAS son zamanlarda ve gelen bilanço ile dikkatimi çeken şirket. Küçük bir portföy ayırdım.

Biraz karıştırdığımda değer olarak güzel görünüyor.

https://imgyukle.com/i/nm6KcQ
    https://imgyukle.com/i/nm6qet

Belki bu konuşmalar çokça konuşulmuştur. Ama gördüğüm şeyleri paylaşmak istedim.

Özellikle yeni aldığı arsanın hemen arkasında daha düşük m2 fiyatlar maliyet hayli üstünde. Ayrıca 21 milyonluk yeri peşin alım iskontosu ile daha da düşük bir fiyata getirdi.

İzahnameden görebildiğim 5 arsa ve üstü fabrika şeklinde yapıların değeri sanırım PD'nin %60-70 gibi bir meblağa tekabül ediyor.

Bunun yanında dipnotlarda belirtilen demirbaşların sigorta bedeli 160 milyon TL.

Borç yok, nakit bol. İşler artarak devam ediyor. Yıllık 100-120 milyon kar elde etse 4-5 FK larda işlem görüyor.

Güneş enerjisi santrali de devreye girdi. Maliyetlerde de bir iyileşme olacaktır.

Ortaklık yapısının garabeti hissenin üstündeki en büyük lanet gibi.
    Dediklerinizden bir tek işlerin artması konusuna kuşkuyla bakıyorum. Adet bazlı ambalaj satışlarında geçen yıla göre azalma var.. Net satış rakamlarının geçen yıla göre % 137 büyümüş olması ürün fiyatlarına yapılan zamlardan kaynaklı. Sonuçta büyüme büyümedir denebilr, ancak benim için gerçek büyüme satılan ürün sayısındaki artıştır. İnşallah onlardaki gerileme de düzelir. Hisse senedi portföyümün 1/9'unu ayırdım BNTAS için ve satmadığım gibi arada eklemeler de yapıyorum. teknik olarak ilk aşamada büyük çanak çizgisi olarak 4.98 TL ve sonrasında da çanak boyu kadar katlamasını bekliyor olacağım 6 ay içerisinde. Bu da kabaca 7.40 TL civarı benim için yarım yıl hedefi. Gerçekleşmesini umacağız. YTD.
    25

Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Dediklerinizden bir tek işlerin artması konusuna kuşkuyla bakıyorum. Adet bazlı ambalaj satışlarında geçen yıla göre azalma var.. Net satış rakamlarının geçen yıla göre % 137 büyümüş olması ürün fiyatlarına yapılan zamlardan kaynaklı. Sonuçta büyüme büyümedir denebilr, ancak benim için gerçek büyüme satılan ürün sayısındaki artıştır. İnşallah onlardaki gerileme de düzelir. Hisse senedi portföyümün 1/9'unu ayırdım BNTAS için ve satmadığım gibi arada eklemeler de yapıyorum. teknik olarak ilk aşamada büyük çanak çizgisi olarak 4.98 TL ve sonrasında da çanak boyu kadar katlamasını bekliyor olacağım 6 ay içerisinde. Bu da kabaca 7.40 TL civarı benim için yarım yıl hedefi. Gerçekleşmesini umacağız. YTD.
    Elimde olan başka kağıt hem usd bazında hemde adet bazında sürekli büyüyor ama hisse usd bazlı ya düşüyor ya da yatayda ...TL bazlı kar artışını birileri kullanıp götürebilir yada burası kısa vade usd bazlı yatay veya hafif düşen grafik oluşturabilir.

USD bazlı halka arz fiyatında diyebiliriz ama usd bazlı trend için 9 aylığı görmek gerek

Bu Acar kimin virmanlı satışını yapıyor.
    Takası eksiye geçti. Teknik epey olgunlaştı.
    Uzun süredir milleti bezdirmiş. Bugün bir miktar giriş yaptık bakalım.
    Geçen günlerdeki 4,58 hareketinde de ufak bir giriş çıkış yapmıştım.
    O günden beri yakın izlemedeyim.

5.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku

Belirttiğiniz mevzuda haklısınız. Miktarlar aynı veya azalırken fiyat artışlarından kaynaklı cirosal büyümeler söz konusu.
    Stop Wishing Start Doing

6. Sirket arsayı boşa almadı arkadaşlar.

Tarımda ihracat patlaması ve çok iyi performans bekliyorum Balıkesir bölgesinden.

Bantas a da bu pastadan pay düşer önümüzdeki yıl diye umuyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sirket arsayı boşa almadı arkadaşlar.

Tarımda ihracat patlaması ve çok iyi performans bekliyorum Balıkesir bölgesinden.

Bantas a da bu pastadan pay düşer önümüzdeki yıl diye umuyorum.
    Adnan A düşer de bize zor gibi

8.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku

Belirttiğiniz mevzuda haklısınız. Miktarlar aynı veya azalırken fiyat artışlarından kaynaklı cirosal büyümeler söz konusu.
    Bu sirketi degerlendirenler ciroya ve satis hasilatina bakarlar.

Tek tek kac teneke kutu hesabi yapmazlar.

Aciklanan enflasyon %80 gercegi %180 olan bir ulkede bu degerler bizi dogru bir hesaba goturmez.

Ciro artarken, teneke satislar azalmis diye dusunmek biraz zorlama bir yorum olmuyor mu ?

Sayfa 737/805 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •