Sayfa 45/836 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 6686 madde; 353 - 360 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Europower Loading...

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

Halka Arz Bilgileri (Taslak)

Halka Arz Tarihi: Hazırlanıyor...

Halka Arz Fiyatı/Aralığı: Hazırlanıyor...

Dağıtım Yöntemi: Oransal

Dağıtım Pay: 50.000.000 Lot

Ek Pay: 10.000.000 Lot

Toplam Dağıtılacak Pay: 60.000.000 Lot

Halka Açıklık Oranı: % 27,3

Aracı Kurum: Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Bist Kodu :EUPWR
    Selamlar,
    Oransal dağıtımdaki oran belli mi? Bir de örneğin %5 dediler, talep edilen miktarın %5ini kesinlikle veriyorlar mı yoksa bu miktardan daha az olabiliyor mu talebe göre? Bilginiz var mıdır.
    Henüz hiçbir halka arza katılmadım ama europower’a katılmayı düşünüyorum parayı 3-4 gün bağlama pahasına..

2.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Oransal dağıtımdaki oran belli mi? Bir de örneğin %5 dediler, talep edilen miktarın %5ini kesinlikle veriyorlar mı yoksa bu miktardan daha az olabiliyor mu talebe göre? Bilginiz var mıdır.
    Henüz hiçbir halka arza katılmadım ama europower’a katılmayı düşünüyorum parayı 3-4 gün bağlama pahasına..
    Selam Hocam, hesap şu şekildeymiş:

Oransal Dağıtım Formülü:

Toplam talep miktarının, arz edilen hisse miktarına bölümü talep katını ortaya çıkarır.

Toplam talep miktarı / halka arz edilen miktar = Talep katı

1 / talep katı ise = Arz oranı

Oransal dağıtımda sahip olacağınız lot sayısı da, arz oranı ile talep ettiğiniz lot sayısının çarpımı ile sonuçlanır.

Bir örnekle;

10 milyon adet payı satışa sunulan bir halka arzda, halka arz fiyatı da 10 TL olsun.

Toplam talep miktarı 100 milyon adet olursa, 100.000.000/10.000.000 = 10 Talep katı ortaya çıkar.

1/10 = 0,1 Arz oranı

Bu halka arz için 1.000 TL'lik yani 100 lot için başvuruda bulunduğumuzu düşünürsek;

100x0,1 = 10 LOT yani 100 LOT almak için talep göndermiş olsanız da hesabınıza geçecek lot sayısı 10 oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Rapmatic Yazıyı Oku
    Bu hesabı koç grubunda da yaparmısınız lütfen ��
    Aynen katiliyorum, borsamizda ilginc bir sekilde 1+1+1=3 etmiyor, 0.7 yada 32 edebiliyor

Olumlu dusunursek, 32 etmesi bize guzel kazanc saglar EUPWR PD = GESAN olsun yeter. Zaten patronu tanidik artik, GESAN'dan nerde ne yapacagini ogrendik
    Yeter ki arzda mal gelsin, yada tavan serisinin basinda mallanmak nasip olsun gerisi kolay.

Ekleme: son KAP cek/cak/cuk KAP'i... piyasa boyle afaki seyleri fiyatlamiyor bile. Acilisina yaklasip ciroma katkisi su olacaktir dedigi anda satin alinir. Simdilik notr.

4.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Selam Hocam, hesap şu şekildeymiş:

Oransal Dağıtım Formülü:

Toplam talep miktarının, arz edilen hisse miktarına bölümü talep katını ortaya çıkarır.

Toplam talep miktarı / halka arz edilen miktar = Talep katı

1 / talep katı ise = Arz oranı

Oransal dağıtımda sahip olacağınız lot sayısı da, arz oranı ile talep ettiğiniz lot sayısının çarpımı ile sonuçlanır.

Bir örnekle;

10 milyon adet payı satışa sunulan bir halka arzda, halka arz fiyatı da 10 TL olsun.

Toplam talep miktarı 100 milyon adet olursa, 100.000.000/10.000.000 = 10 Talep katı ortaya çıkar.

1/10 = 0,1 Arz oranı

Bu halka arz için 1.000 TL'lik yani 100 lot için başvuruda bulunduğumuzu düşünürsek;

100x0,1 = 10 LOT yani 100 LOT almak için talep göndermiş olsanız da hesabınıza geçecek lot sayısı 10 oluyor.
    Çok teşekkür ediyorum hocam, emeğinize sağlık. Arkadaşımın dediğine göre Alfas’ta %5 verilmiş, demek ki 20 kat talep gelmiş. Bakalım bizde ne kadar gelecek.
    Tekrar teşekkürler, çok aydınlatıcı oldu, ben daha önceden şirketin belirlediği bir oran zannediyordum.

5.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ediyorum hocam, emeğinize sağlık. Arkadaşımın dediğine göre Alfas’ta %5 verilmiş, demek ki 20 kat talep gelmiş. Bakalım bizde ne kadar gelecek.
    Tekrar teşekkürler, çok aydınlatıcı oldu, ben daha önceden şirketin belirlediği bir oran zannediyordum.
    Rica ederim hocam. Ben de katılmayı düşünüyorum Europower'a. Bakalım ne kadar talep gelecek. Gesan ve Europower el ele yükselecektir bence borsada. Gesan lotlarımıza da sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Rica ederim hocam. Ben de katılmayı düşünüyorum Europower'a. Bakalım ne kadar talep gelecek. Gesan ve Europower el ele yükselecektir bence borsada. Gesan lotlarımıza da sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum...
    Aynen katılıyorum hocam. Bu arada kurumsala verecekleri hisse de hatırı sayılı olabilir, bize pastadan az hisse düşecektir muhtemelen ancak sağlık olsun

7. Arkadaşlar,güzel ve hayırlı bir gün sonu oldu. Hepimiz için geçmiş olsun öncelikle. Ammaaa ben şimşekleri üzerime çekmek pahasına izniniz olursa (son derece amatörce de olsa) dışardan kuşkulu bir bakış açısıyla şunları söylemek isterim:
    Bu aralar çogu enerji firması hele de son enerji yönetmeliğinin rüzgarını da arkasina almak istercesine "enerji yatırım" kararı içeren KAP'lar atıyorlar. Ama ortak özellikleri hep bir "temenni,görüş v.s" tarzda olmaları. Parayı nereden bulacağız, kaç zamanda olacak, hedefler,üretim kapasitesi... daha bircok ayrinti falan olmayip Amerikaaa,Almanyaaa.. yok mu artıran şeklinde "geeell en iyi yatırım bizde" gibisinden algıya oynar vaziyetleri var. Hani hep borsada hep "hikaye" satın alınır denir ya bu firmalar (Gesan da dahil) al sana hikaye dercesine ilk bakışta çok mantıklı ve göz alıcı görünen ama ayıptır söylemesi "zerre profesyonellik" içermeyen yatırım vaatleri sıralar oldular.
    Kusura bakmayın ama hele de Gesan'da patron aşagı yukari 15 kat değerlenen şirketinin 2.5 mil. lotunu çok sinsice ve sis perdesi altında bir güzel ranta dönüştürdü ve simdi de gözümüzün içine baka baka yeni bir hikaye için (europower) miadını dolduran şirketi (Gesan'ın değerlmesini kastediyorum) yavaş yavaş ve sinsice sahneden almakta. Tabi o derece acı verici olmasin diye ve yeni hikayenin ışıltısına zarar gelmesin diye ince ince örüyor planını. Ne kadar göz alıcı iş varsa (yani anlatılacak hikaye) bunu Eurpwr ile lanse edip KAP'ı (sırf iştirak görünüyor diye durumu istismar ederek) Gesan çatısı altında lanse ediyor. Ve yine acı olacak ama küçümsenen rakiplerden biri "babalar gibi" 43 mil. dolar değerinde ihale açıklarken sende malesef "vayy beee demek ki f/k hakkaten hikayyemiş,bu cirolarla nereye gider bu şirket" dedirtecek hicbir halt yok! Varsa yoksa "şirketimiz batarya bla bla için falan falan yapacak" ya da "şirketimiz Almanyanin halini biliyorsunuz malum, biz de buju değerlndirip burada iş tutacaz bla bla" diye caf caflı ama altı doldurulmamis sözümbona planlarla ortaya çikiyor. Hani su Sasa'nin 22 milyar dolarlik yatirim dalgasi gibi tantanası var ama kendi nerede,türünden hikayeler gibi kokmaya başladi bunlar.
    Haa siz şimdi hakli olarak ama işte başvurular ortada yakin vadede 100 milyar dolara yakin bi pazar var,derseniz. Ben de kusura bakmayin ama böylesine çılgın bir pazar olmasi bu çılgınlığın sadece Gesan için geçerli oldugunu söylemiyor elbette. Bu alanda faaliyet gösterrn şimdilik onlarca belki de zamanla yüzlerce firma icin de korkunç bir iştah uyandiran bir pazar bu. Demem o ki : Madem çok tecrübelisin,digerleridnen daha büyük bir vizyonu n oldugunu iddia eden bir potansiyelin var o halde 500 bin dolarlik trafo satisini aciklamak nedir Allah askina? Baktik olmuyo o halde depolomali tesis olmazsa Alamanyalarda iş tutmak deriz.. gibilerinden bildigin allama pullama evresini hisseder oldum. Europwr hikayesini sahneleme hazirligi ve 2.5 mil. lot düzenbazliklarini da ekleyince..
    Kusura bakmayin ama ben umutlanmak yerine "ne iş?" diye daha da işkilleniyirum.
    Evet uzun,yorucu ve hatta çok can sıkıcı bir yazi da olsa Guano ya da Dr.Who gibilerin yanina ben de eklenip "Kral çıplak" olabilir demek isterim,saygılar

8. Girişim i sahol kchol gibi holdingler ile kıyaslamak makul değil. Sahol kchol un iskontosunun sebebi içlerindeki bankaların ağırlığıdir.

Ayrıca girişim ciddi ihaleler alan bir taahhüt firmasıdır, holdingler gibi tamamen iştirak temettüleri ile finanse edilen yapılar değil.

Bugünkü haber müthiş bir haber, patron resmen teknik olarak kanal dininden çevirdi hisseyi şimdi hedef kanal tepesi oda zamansallik ile 400 ve üstü.

Ayrıca girişim stratejisini açık net ilan etmiştir. Europower altında büyümek.

Şu an elimizde girişim var. Emin olun europower ve girişim ikisi beraber Borsa'da kota olan şirket olsaydı, Euro power en az 2 katı ile fiyatlanırdı girişimin.

Şimdi sıra Bu müthiş haberlerin tadını çıkarmak 😂

Sayfa 45/836 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •