Sayfa 294/430 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Başvurum 3 Mart. 2829 SK işlemde. Yani ben hala beklemede. Hayırlısı bakalım. Saygılar
    hocam hala bekliyormusunuz bizde 9 martta basvurduk tik yok

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Aslında öyle olması gerekiyordu, 1 Nisan sonrası en düşük maaş 7.500 tl. olduğuna göre bunun üzerinden hesaplanmalıydı, fakat orada bir oyun döndü 2.000 tl. farkı hazine verecek diye, demek ki nasıl oluyorsa o fark hesaba katılmıyor.
    ilerde maaşlara zam yapılınca 5.500 üzerinden mi hesaplanacak orası da belli değil, artık büyük ihtimalle ne uygun görürlerse o miktarda artış olacaktır.
    Zam aldığı maaş üzerinden yapılır. 5.500 TL alanların büyük çoğunluğu 5.500 TL altında maaş alıyor. Aslında yapılması gereken en düşük maaşı 7500 TL ye tamamlamak için yapılacak zam oranını bütün emekli maaşlarına yapmak. Adaletli olan budur.

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    hocam hala bekliyormusunuz bizde 9 martta basvurduk tik yok
    Aynen kardeşim beklemeye devam. Hergün gözler evrak takibinde. Artık geç olsun güç olmasın diyorum. Saygılar

03.03.2023 tarihinde başvuru yapan arkadaşım ( hali hazırda aktif çalışmıyor idi) 07.04.2024 tarihinde e-devlet uygulamasında maaş bağlandı , yer İstanbul , görünen o ki beklemeye devam , 10.03.2023 tarihinde başvurmuştum bakalım bu hafta sonuna kadar bağlayacaklar mı?
    Syg.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    03.03.2023 tarihinde başvuru yapan arkadaşım ( hali hazırda aktif çalışmıyor idi) 07.04.2024 tarihinde e-devlet uygulamasında maaş bağlandı , yer İstanbul , görünen o ki beklemeye devam , 10.03.2023 tarihinde başvurmuştum bakalım bu hafta sonuna kadar bağlayacaklar mı?
    Syg.

Bana göre Mart ayında çalışanların hesapları, Mart ayına ait muhtasar beyanname henüz verilmediği için( Nisan sonu verilecek) Mayıs ayında başlayacak. Aksi durumda emekli maaş hesapları eksik kalır.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : mzbb1967; 12-04-2023 saat: 00:35.

Subeden basvuru yapmistir. Acaba biz 03 mart edevlet basvurulari bir yerlerde takili filan mi kaldi

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Syg.

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    bir tanıdık 16 bin tl gibi bir maaşla EYT den emekli olmuş, bakalım emekli maaşının asgari ücret seviyesine düşmesi ne kadar sürecek ben max 3 yıl veriyorum.

kilicdar SGK yı batırdı goygoydu ama tayyip SGK yı harbiden batırdı.

yerel seçim öncesi kıl payı EYT yi kaçıranlar da kapsama girer 2025 yılını nufusun beşte biri asgari ücret civarı emekli maaşı alacak şekilde karşılarız.
    Temmuzda benimde eyt tutuyor ve 20 bin tl maaş bağlanacak gibi görünüyor. Ama bu enflasyon sorunu ve popülist yaklaşımlar sürerse benim emekli maaşı oğlan üniversiteye geldiğinde harçlığı olur ancak.
    Buarada dün Sinan Oğan asgari ücreti 30 bin yapacağım demiş seçilirsem. Hiçbirşey yapmasına gerek yok enflasyon bu şekilde devam etsin 2 yıla orada olur asgari ücret.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Temmuzda benimde eyt tutuyor ve 20 bin tl maaş bağlanacak gibi görünüyor. Ama bu enflasyon sorunu ve popülist yaklaşımlar sürerse benim emekli maaşı oğlan üniversiteye geldiğinde harçlığı olur ancak.
    Buarada dün Sinan Oğan asgari ücreti 30 bin yapacağım demiş seçilirsem. Hiçbirşey yapmasına gerek yok enflasyon bu şekilde devam etsin 2 yıla orada olur asgari ücret.
    bu kadar vasıfsız ve aşırı nufusu olan ve halkın genetik olarak ulufe isteyen bir ülkede popülizmin sürmemesi gibi bir opsiyon yoktur.

eskiden bire bir aynı primi aynı süre yatırsa bile en düşük maaşı Bağkur lu alırdı, şimdi herkesi asgari de eşitliyorlar.

teknik olarak 60% in primi asgariden yatıyor zaten, 20% memur belediye vs çalışanı desen teknik olarak aslında prim yatırmıyorlar.

elle tutulur bir yükseklikten primi yatan özel sektör çalışanı max 5% tir.

ki bu 5% in oyu da gayte net ve sabittir, dolayısı ile hiç bir siyasi bu konudaki gidişatı geri çevirmez.

kendimi tekrar edip sık sık yazmak istemiyorum, herkes planını asgari ücret seviyesi emekli maaşına göre yapsın.

Sayfa 294/430 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •