Sayfa 190/359 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon
Arama sonucu : 2868 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Her iki KAP'a tekrar baktım. Anladığım kadarıyla nitelikli yatırımcıya satış sonrası 929 milyon TL ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına emisyon primi olarak girecek. Sonra Ata Express alımı için 695 milyon TL çıkış olacak. Yani işlem sonuçlandığında ATP Girişim elinde 200 milyon TL civarı para ve Ata Express olacak. ATP Girişim'in yüzde 48'i de ATP'nin olmuş olacak. Buna göre de ATP'nin özkaynakları artacak.
    doğru söylüyorsun dostum...ben de yazdıktan sonra fark ettim...satıştan ele geçecek olan 900 milyonun 700 milyonunu zaten satın aldığı yere ödeyecek atatp...net 200 milyon kalacak..ben bunu çok olumlu görüyorum...atatp yazılımsal olarak ileride belki bazı katkılar yapabilir ...bir de atatpnin müşteri pörföyü yüksektir böylece tıkla gelsini daha da güçlendirebilir...

tıkla gelsinin %48 i atatpnin oldu ..%52 sini kurumsal yatırımcıya sattı ama yönetim atatp de kaldı...enflasyonun %100 den fazla olduğu ülkemizde 700 milyon olan bir şirketin 18 ay sonra 1,5 milyardan değerlenmesi gayet normaldir..ekstra cebinden para çıkmadan çok ucuza bir şirket sahibi oldu...ileride bu şirketi kendi tecrübeleri ile güçlendirdikten sonra en az 5 milyar tl den yani şimdiki tüm atatpnin değerinden halka arz edebilirler...bu değer ile arz olduğunda günlerce tavan tavan giderek belki de piyasa değeri 15-20 milyar tl lere çıkabilir...

bence tıkla gelsin önümüzdeki bir iki yılda şimdiki tüm atatpnin değerine ulaşabilir...böylece atatp yeni bir hazine buldu bence...atatp yatırımcının da yararına güzel adımlar atıyor....güzel işler ortaya koyuyor...

bakalım bu haber ile atatp nerelere kadar çıkabilecek ?? yakın zamanda bir de green x lansmanı haberleri gelmeli..boşuna yazılımların yıldızıdır demedik...gerisi de nasiptir dostlar...beklemeye devam...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    senin şirket ile görüşmende şirketin bu payları alma niyeti olduğunu bunun finansmanını ise borsadaki yatırımcıya zarar vermeden nitelikli ve kurumsal yatırımcılara satarak veya halka arz ederek sağlayacaklarını söylediklerini hatırlıyorum...bu konuyu biraz daha açabilir misin dostum...eğer arz olursa ?? atatp çok muthiş bir değer kazanır...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...50255&page=184

perşembe günü böyle bir diyaloğumuz olmuştu kazançkapısı ile....şirket adım adım planlarını uyguluyor...atatp küçük sermayesi ile düşük halka açıklığı ile dev olma yolunda ciddi ve doğru adımlar atmaya devam ediyor...

üçüncü çeyrek bilançolarını mümkün olduğu kadar takip ettim...gördüğüm kadarıyla yazılım ve teknoloji şirketleri çok güzel bilançolar yolladılar..hızla büyümelerine devam ettiler...aynı şekilde yenilenebilir enerji sektörü de iyi durumdaydı...bu iki sektör çok güzel...önümüzdeki süreçte ülke ekonomimizin yükselen faizler ile daralacağını az çok görebiliyoruz...bu iki sektör bence olumsuz etkilenmeyecek...

gelen bilançolardan havayolu, gıda ve perakende ve otomotiv sektörleri de iyiydi ama bu sektörler çok kırılgan..daralacak bir ülke ekonomisinden olumsuz etkilenmeleri daha fazla olacak..veya büyümeleri çok yavaşlayacak..

böyle bir ekonomik ortamda borsadaysanız doğru sektörde ve doğru hisselerde bulunmak şart...yoksa çok fena dayak yiyilir...geçmişte kriz ortamlarında bile kazanabildiğimi burada söylemiştim..bunun nedeni tam da bu doğru taktiksel davranışım idi..

her konjöktür değişimlerinde olumsuz etkilenen sektörler olduğu gibi olumlu etkilenen sektörler de oluyor...bu konuda yılların bilgi ve tecrübesi ve biraz da kısmet devreye giriyor...bakalım bizim de nasibimizde neler olacak ?? sabırla beklemeye devam...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına Emisyon Primi Girişi: Nitelikli yatırımcılara yapılan satış sonucunda, ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına toplamda 929 milyon TL emisyon primi olarak girecek.

Ata Express Alımı İçin Çıkış: ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Ata Express alımı için 695 milyon TL ödeyecek.

Net Durum: Bu işlemler sonrasında ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığının elinde yaklaşık 200 milyon TL nakit para ve Ata Express şirketi olacak.

Ortaklık Yapısı ve Yönetim: ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığının %48'i ATP'ye, kalan %52'si ise nitelikli yatırımcılara ait olacak. Yönetim kontrolü ATP'nin elinde olacak.

kalan 200 milyon tl yeni yatırımlarda kullanılacak

4.  Alıntı Originally Posted by matrakim Yazıyı Oku
    ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına Emisyon Primi Girişi: Nitelikli yatırımcılara yapılan satış sonucunda, ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına toplamda 929 milyon TL emisyon primi olarak girecek.

Ata Express Alımı İçin Çıkış: ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Ata Express alımı için 695 milyon TL ödeyecek.

Net Durum: Bu işlemler sonrasında ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığının elinde yaklaşık 200 milyon TL nakit para ve Ata Express şirketi olacak.

Ortaklık Yapısı ve Yönetim: ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığının %48'i ATP'ye, kalan %52'si ise nitelikli yatırımcılara ait olacak. Yönetim kontrolü ATP'nin elinde olacak.

kalan 200 milyon tl yeni yatırımlarda kullanılacak
    çok güzel bir özet olmuş dostum..teşekürler...şirketin kasasına 200 milyon girecek....atatpnin öz kaynakları 200 milyon yükselecek...bu yıl atatpnin 250-300 milyon civarı kar yapacağını düşündüğümüzde yaklaşık olarak bir yıllık karını bu satıştan elde etmiş olacak...öz kaynakları çok yükseleceğinden bedelsiz potansiyeli de artacak atatpnin...

atatp bilgi ve tecrübeleri ile aldıkları bu şirketi daha da değerli hale getirecek...değerli hale getirdikten sonra da borsada halka açtığında şimdiki değerinin belki de 3-5 katı değerlenecek...böylece hem atatp kar edecek hem de kurumsal nitelikli yatırımcı kazanacak...yani işin ucunda kazan kazan förmülü var...

bu işten atatp ve nitelikli yatırımcı kar ederken biz ky lar olarak da bu büyümeden oluşan pastadan pay almış olacağız...atatp dev olacak adımları atıyor...orta ve uzun vadede atatp çok güzel yerlere çıkacak görünüyor...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    çok güzel bir özet olmuş dostum..teşekürler...şirketin kasasına 200 milyon girecek....atatpnin öz kaynakları 200 milyon yükselecek...bu yıl atatpnin 250-300 milyon civarı kar yapacağını düşündüğümüzde yaklaşık olarak bir yıllık karını bu satıştan elde etmiş olacak...öz kaynakları çok yükseleceğinden bedelsiz potansiyeli de artacak atatpnin...

atatp bilgi ve tecrübeleri ile aldıkları bu şirketi daha da değerli hale getirecek...değerli hale getirdikten sonra da borsada halka açtığında şimdiki değerinin belki de 3-5 katı değerlenecek...böylece hem atatp kar edecek hem de kurumsal nitelikli yatırımcı kazanacak...yani işin ucunda kazan kazan förmülü var...

bu işten atatp ve nitelikli yatırımcı kar ederken biz ky lar olarak da bu büyümeden oluşan pastadan pay almış olacağız...atatp dev olacak adımları atıyor...orta ve uzun vadede atatp çok güzel yerlere çıkacak görünüyor...
    ben olsam hocam kalan 200 ile hemen starbucks modeli için kullanırdım Tıklagelsin ile Kiosk u birbirine entegre edip dijital cüzdan oluştururdum 2022 de 350 milyon sipariş bu model üzerinden geçtiğinde europower etkisi yaratır boynuz kulağı geçer hocam

https://www.youtube.com/watch?v=OcJild-vhlg

6. Sayın Keko; övgülerin şelale. Yanlız, Teknosa ve Birleşim'de olduğu gibi bir gün aniden hisseden çıktım mesajınızı görür müyüz?
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku

Duran varlık artışı da olacak sanırım. Ama son değerleme üzerinden mi olacak bilmiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Duran varlık artışı da olacak sanırım. Ama son değerleme üzerinden mi olacak bilmiyorum.
    tabiki bence son değerlenen fiyat üzerinden olacak..çünkü daha önce sadece %1 i atatpnin elindeydi...oda çok cuzi bir miktar idi...son çeyreğe yansıması lazım...

Sayfa 190/359 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •