Sayfa 16/47 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 121 - 128 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

1.  Alıntı Originally Posted by Balkesli Yazıyı Oku
    Sayın Murat Hocam 25 e yakın seviyelerde sat izle düşünceniz bugünkü hareket nedeniyle bir değişikliğe uğradı mı? Bir de endeksin bugünkü hareketinin bugün İçin Asels nin daha kötü bir performans sergilemesini engellediğini düşünüyor musunuz? Teşekkürler
    Aksine bilakis Piyasanın tamamına yayılan alımların aselsana olumlu deil olumsuz yönde sirayet ettiğini düşünüyorum bildiğiniz üzere ben farklı bakarım süreçlere o yüzden bu ralliyi tahmin edebildim herkes bist çökecek derken 100k diyebildim şimdi herkes yine çöküş bekliyor ben 110k görüp sıfır atma olayını bekliyorum sonra herkes bedelsiz etkisi bekleyip alırkende tam tersi !!!... aselsan son 1 yıldır piyasa yükselişlerinden ayrışıyor çünkü ve bu yükselişlerde genelde asels da para çıkışı olmakta... 25 liraya yakın meblağlar yazmıştım hedef fiyat göre hareket ermiyorum inanın bazı hisselerde baksamda aselsanda grafiğe bile bakmıyorum alıp satmak için son 1 yıldır hep flama sonra sert yukarı 2. Bir yükseliş günü sonra 3 ü yaparsa devam ıfak ufak yada 3 de yükseliş gün içi eksiye dönüş ve yatay sonrasındaki günlerde ortalama %3-5 eksi tekrar flama çalışmaları
    Bgn daha yukarıda bi kapanış bekliyordum(23.31 gibi)... Yarında sabah muhtemelen yukarı açabilir sonrasında ki hareketi dünkü bugün ki gibi olursa devam ederim ama sabah ki açılış fiyatı dip olarak kalmazsa benden alanda kazandın derim...
    Bu benm kısa vadeli stratejim uv stratejimde ise sürekli al al al ve satma var uzun zamandır...
    Yukarıdaki yazdıklarımda metafordur benzetim senaryosudur ve bist de senaryoların her daim işlevsellik göstermediği bir gerçektir...

İyi günler
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

2. Abim özlenmiştin ne iyi yapmışsın geri donmekle. Henüz yeni görebildim ve baştan okumaya başladım bitirdim. Gerçekten bize cok farklı yönlerden bakmayı öğretiyorsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim gerçekten bazı seyleri öğrenmemiz gerektiğini sizi okudukça anlıyorum. Bu zamana kadar ve bundan sonra ki bilgi akışın icin cok teşekkür ediyorum.

Halen malum memlekette bekleniyorsun abi unuttum sanmiyorsundur umarım.

Sağlıcakla kal

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Biraz sabır biraz umut. Yazdıklarım kendimi bağlar...

3.  Alıntı Originally Posted by Yuyuse Yazıyı Oku
    Abim özlenmiştin ne iyi yapmışsın geri donmekle. Henüz yeni görebildim ve baştan okumaya başladım bitirdim. Gerçekten bize cok farklı yönlerden bakmayı öğretiyorsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim gerçekten bazı seyleri öğrenmemiz gerektiğini sizi okudukça anlıyorum. Bu zamana kadar ve bundan sonra ki bilgi akışın icin cok teşekkür ediyorum.

Halen malum memlekette bekleniyorsun abi unuttum sanmiyorsundur umarım.

Sağlıcakla kal

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Merhaba güzel dostum yuetdışındaydım yeni döndüm bildiğiniz üzere Allah nasip ederse kısa zaman sonra 2 numarayı kucağıma alıcam o yüzden istanbul dışına çıkamıyorum hatta şimdi yazlıktan eve döndüm...
    Senn memlekete gelicem ama yanıma birilerini katıp durma kısmetse 4-5 yıla ise senn memlekete temelli yerleşicem bu kararı kesinleştirdik o zmn ben seni misafir ederim...
    Son düzenleme : EkoDream; 19-07-2017 saat: 23:21.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

4.  Alıntı Originally Posted by kalemci Yazıyı Oku
    Sayın Murat hocam Jantsa daki uzun ve kısa vadede beklentin nedir? Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Merhaba. Fiyat hedefi vermeyi sevmiyorum onu trend çizen arkadaşlar yapsın... ama jants ile ilgili bi cümle yazıyım burada dursun çok ilginç fiyatlara gitme potansiyeli var... ama her daim temkinli olunmalı belirtmeden edemiycem
    Ütopik beklentim egeen sasa performansı ama zamanı yok! Yinede portföyümde yeri oldukça sınırlı belirtmek isterim...%5 kadar şuan için
    Aslan payı aselsanda ama 2. Çeyrek bilançoları sonrası aslan payını tüpraşa bırakacak gibi...

BURADAN SONRASI 2.ÇEYREK BEKLENTİLERİMİ İÇERİR

Tüpraş 2. Çeyrek kar beklentim 1 katrilyon svet yanlş duymadınız eger grev çok olumsuz etkilemediyse beklentim 1 kateilyon TL.
    Petkm karını 1. çeyreğe göre yatay bekliyorum portföyümdeki yerini boşalttım..2. Çeyrek sonrası kararı vericem
    Soda karının da petkm karı ile brnzer kur kaynaklı karında düşüş bekliyorum her ne kadar bana nakit patirasının bir kısmını banka tahvilinde saklaması saçmada gelse şimdi bakınca soda yönetimini tebrik ediyorum...
    Froto ve toaso çok başarılı belkide %50 yi aşan çeyrekler bekliyorum zaten bunu bilen yabancı 19-44 hareketini yaptı froto da açıkcası toaso halen cazip durmakta!
    En büyük sıçramayı tavhl da bekliyorum açıkcası tavhl için gelecek bilanço ile bu fiyatlar çok ucuz kalabilir
    Diğer bi yıldız kar beklentim tkfen de bazıları çok gitti buradan alınabilirmi sorusu gelebilir akıllara bist de süreç tarihsel bakıldığında teknik değil karar verme süreçleri amigdala korteks ilişkisi düşünüldüğünde a hissesi 10 liradan 15 liraya çıkar sonra 14 liraya düzeltme yapar ky düşüyor diye satar sonra hisse 18 liraya gider benden alan da kazansın der ve kendini avuyitır nede olsa geri gelecek der ama hisse 20 liraya gider... işte burası kritikdir Türk yatırımcıda tam sayıların direnç olma algısı vardır hisseler 1 lirayı 5 lirayı 10-15-20 lirayı kırarken daha çok zorlanır hem direnç hem destek anlamında bunada değiniriz bunun bizim yetişme tarzımızla ilgisini konuşuruz...
    Neyse konumuza dönelim 20 lira olduğunda hisse artık bizim için ky için çok pahalıdır amigdala karar verme sürecinde 15 den sattığını 20 liradan mı alacaksın der ve hisse ESAS HAREKETİNİ burada yapar...30 lira hareketi başlamıştır ve en büyük kazanç buradadır artık hissenin dibi 26 liralrdır ve mal almak isteyenler bu bölgelere yıgılacaktır... şirket karlı bi şirketse buradan alanda kazanacaktır ama şirket spekülatif bi şirketse işte o zaman o 15 lira bile pahalı demektir...
    Örnek: arcelor mittal satışı sonrasındaki eregli süreci 1.70 ler ve sonrası
    Örnek: socar satılı sonrası 1.90 da duran petkim ve yükseliş süreci
    Ve dahası...
    Şimdilik hayırlı akşamlar
    Bu mobilden son mesajım olur inşallah kızdan laptop ı kurtarabilirsem yazabilir grafik paylaşabilirim ama bu başlıkta grafik çizmek ichimoku çizmek trend çizmek istemiyoum bunu herkes yapıyor amacım algı sğreçlerini ve yatırım stratejilerini anlatmak...
    Mesela algoritmaların çalışma prensipleri algoritmaların çalışma prensipleride dahil konuşucaz ama hızla gitmek istemiyorum...

5. Sayın ekodream sayfanız hayırlı olsun çok mutlu oldum sizi gördüğüme çok küçük ve hiç borsadan anlamayan biri olarak borsaya daha 5 ay önce ilk aselsan ile girmiştim ve siz değerli insanları tanıdım hiç yorum yapmadım sadece sizleri takip ettim.Sayfanızı tamamen okudum. aselsan dan çok değerli yorumcuları da sizin sayfanız da görmek ayrıca mutlu etti beni.borsa alemi hakikaten çok karışık çok olumsuza yönlendirenler var mutlu olmamın sebebi ise biz ky yol gösterirken bizleri düşünerek bizim yanımızda olduğunuzu bilmemin mutluluğudur.Hepinize saygılarımı sunarım.Yorumlarınız bizler için çok değerli bu alemde sevgilerle.

6.  Alıntı Originally Posted by kalemci Yazıyı Oku
    Sayın Murat hocam Jantsa daki uzun ve kısa vadede beklentin nedir? Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Merhaba. Fiyat hedefi vermeyi sevmiyorum onu trend çizen arkadaşlar yapsın... ama jants ile ilgili bi cümle yazıyım burada dursun çok ilginç fiyatlara gitme potansiyeli var... ama her daim temkinli olunmalı belirtmeden edemiycem
     Alıntı Originally Posted by mavim Yazıyı Oku
    Sayın ekodream sayfanız hayırlı olsun çok mutlu oldum sizi gördüğüme çok küçük ve hiç borsadan anlamayan biri olarak borsaya daha 5 ay önce ilk aselsan ile girmiştim ve siz değerli insanları tanıdım hiç yorum yapmadım sadece sizleri takip ettim.Sayfanızı tamamen okudum. aselsan dan çok değerli yorumcuları da sizin sayfanız da görmek ayrıca mutlu etti beni.borsa alemi hakikaten çok karışık çok olumsuza yönlendirenler var mutlu olmamın sebebi ise biz ky yol gösterirken bizleri düşünerek bizim yanımızda olduğunuzu bilmemin mutluluğudur.Hepinize saygılarımı sunarım.Yorumlarınız bizler için çok değerli bu alemde sevgilerle.
    Ben tşk ederim maalesef biz toplum olarak sadece etrafımızda deil kendi çocuğumuzda dahi olumlu davranışları deil olumsuz davranışları görmeyi yeğleyen bi toplumuz tabii bunun ericsson gelişim dönemlerinden tutun piaget e kadar açıklanabilirliği var ama ben farklı süreçlerle açıklayabilirim... Daha küçük bi meslek grubu ile ilgili mesleki tatmin ile ilgili tezim var yyınlanmış o yüzden konuşabilirim sanırım bu konuda...
    Şimdi gelelim konumuza bist yada borsa gözüktüğü gibi karanlık bi mecra deildir yine örnek vereyim
    Örnek: toaso 2008 krizide dahil trend çizgisinden hiç sapmamış ve her daim faizden fazla getiri sağlamış 9 yıldır
    Aselsan 1 yıl hariç bu süreve uymlu
    Tüpraş 2 yıl hariç bu sürece uyumlu
    Hekts-Kront-petkm kısa vadede bu süreç devam etmiş
    Örneğin çimento sektörü genelde %7-%10 temettü verir düşünebiliyormusunuz 10 sene çimento hissesine yatırım yapan birisinin maliyeti ne 0 yazıyla da sıfır hisse hiç çıkmasa ne olur? Kaldı ki mümkün deil ama ironi olsun...
    Bist de oynanmaz yatırım yapılır ve her yatırım başarılı da olmaz yine örnekliyim
    Bankalar arasında 2013-2016 yılları arasında bilanço ve karlılığını en çok beğendiğim banka halkb idi ama bist yaşantımın en büyük zarar ve zaman kaybını halkb da yaşadım bildiğiniz süreçlerden dolayı...
    O yüzden yatırım kriterlerim yıldan yıla upgrade oldu ve 2015 yılı itibari ile banka hisselerine ytırımı bıraktım...
    Upgrade im daha da değişkenlik gösterdi siyasete bulaşmış, karını dağıtmayan, büyümeyen,iyi yönetilmeyen, yönetişimi bilmeyen, örgüt kültürüne hazi olmayan şirketlere yatırım yapmamaya çalıştım.(bu konuda koç şirketleri çok başarılı hakkını yemeyeyim değinmem lazım) piyasadaki birçok başarılı ceo ve gm koç çıkışlıdır... yada oyak çıkışlıdır...
    Bist doğru incelenirse karlı ve zevkli bi ytırım aracıdır

7.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Merhaba güzel dostum yuetdışındaydım yeni döndüm bildiğiniz üzere Allah nasip ederse kısa zaman sonra 2 numarayı kucağıma alıcam o yüzden istanbul dışına çıkamıyorum hatta şimdi yazlıktan eve döndüm...
    Senn memlekete gelicem ama yanıma birilerini katıp durma kısmetse 4-5 yıla ise senn memlekete temelli yerleşicem bu kararı kesinleştirdik o zmn ben seni misafir ederim...
    Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin abi. Söylememe gerek yok sanırım ne zaman istersen gelebilirsin

Tabiki bende sizin bir kase çorbanızı içerim nasip olursa

Saygılar...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Abi vaktin olursa ; alış satis arasında ki bu farklılığı anlatabilir misin ? 20.07.2017 tarihli Alış az satışa oranla az ama yüzde 2,22 yukarı çıkmış kağıt... madem satis fazla para çıkışı var neden yukseldi ? Yada satis alışa oranla fazla da karşılıksız satis nasıl oluyor.
    Vaktin olursa cevaplarsan sevinirim abim. Şimdiden çok teşekkür ederim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 16/47 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •