Sayfa 49/78 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon
Arama sonucu : 624 madde; 385 - 392 arası.

Konu: TUREX - Turex Turizm A.Ş.

1. Zaman aleyhine işler. Satmayana yapabilecekleri hiçbir şey yok.

2211133G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Bujiler sağlam stop etmez bu araba.

3. Bencede satanlar satmıştır ama hissenin geleceğine inanıp hedefi olanlar sabırla beklemeye devam edecektir diye düşünüyorum.

4. bu düşüşe katılan yok. bofa üzerinden top cevirip bıktırmaya calısıyorlar. bofa son 4-5 günde aldıgını verdi

5. Yukarıya marjı açıyorlar, buralardan kim neyi satacak anlamak mümkün değil

6. Bütün tahtalar kızardığı için herkes kendi derdine düşmüş durumda. Piyasadaki para kısıtlı olduğu için piyasa yukarı döndüğünde altı dolu tahtaların pozitif ayrışacağını düşünüyorum.

Arz olduğu tarihten beri unutturulan, uyutulan tahtalardan birisi olan turex bunlardan biri.

Şuan kamuda taşımacılık ve kiralamada ihale dönemi. Mehmet Şimşek para politikası ile ekonomiyi yola koymaya çalışıyor. Ancak kamuda tasarruf denen bir şey yok. Kurumlar 2024 yılı için minimum geçen seneki sayıda araç kiralama yapacak. İhale şartnamelerinde bu görülüyor.

Araç kiralama yaklaşık maliyeti hazırlanırken araç kasko değer listesi kullanılıyor. (Ekte belirttim.)

Geçen sene aralık ayına göre kasko değer listesindeki araç bedelleri bu aralıkta 2 kat artış göstermiş durumda. İhalelerde çok küçük kırımlar olduğu için kasko değer listesinin 2 katına çıkması sözleşme bedellerinin de 2 katına çıkması anlamına geliyor. Ekap üzerinden bakıldığında aynı sayıda araç ile yapılan işlerde geçen seneden bu yana sozleşme bedelleri 2 katına çıktı. Kamuda olduğu gibi özel sektör işlerinde de benzer durum söz konusu.

İhale dönemindeyiz, Karayolları İstanbul bölge müdürlüğü (düzce'den başlayip tüm trakyayı kapsayan bölge) personel taşıma ve araç kiralama ihalesi bugün saat 10.00 da gerçekleşecek. İşi 2010 yılından beri Turex alıyor, çok büyük ihtimalle yine turexte kalacak iş. (2023 ihalesinin sözleşme bedeli ekte)Ve muhtemelen %100 sözleşme artışı ile.

Bu sadece bir örnek. Bu örneğe bakıldığında ciroların 2024 yılında 2023'e göre iki katına çıkma ihtimali yüksek. Ayrıca ilk defa alınacak işler olursa bu artış daha da yukarı gider.

Gider tarafına bakıldığında; maaş, akaryakıt, bakım-onarım, vergi gibi giderler var. Bu giderlerin bu sıkılaşma ortamında cirodaki artış kadar artmayacağı kanaatindeyim. Ciddi bir kredi borcu bulunmadığı için bilançoyu bozacak nitelikte faiz gideri artışı da beklemiyorum.

Sonuç olarak, turex için 2024 beklentim ciddi ciro artışı ve ciddi kârlılık artışı yönünde.

7. Dostum çok güzel paylaşımlar,teşekkürler..
    Bu beklentileri piyasa şu an görmüyor,atatp de olduğu gibi 100 lira olduğunda güzellemeler başlar..

8.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Dostum çok güzel paylaşımlar,teşekkürler..
    Bu beklentileri piyasa şu an görmüyor,atatp de olduğu gibi 100 lira olduğunda güzellemeler başlar..
    Escar ve gürsel örnekleri gözümüzün önünde. Sıra turex e de gelecektir.

Sayfa 49/78 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •