Sayfa 227/568 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Düşerken hep öyle derler, 200 dolara düşerse de bu sefer 150 dolara düşmesini beklerler. Bu tarz insanlar hiçbir zaman hisse alamaz. En iyi yöntem paranı 5 e bölüp düştükçe alım yapmak. Ben ilk akım için 7000 altını bekliyorum.
    Ben almaya başladım BIST fonlarından. Bugün ilk girişi yaptım. 2.3$ a çok yaklaştı. Daha altını beklemiyorum. Çok fazla TL var. Aklı olan kelepir temettü hisselerini düşük F/K da iken almaya başlayacaktır. TL de veya Dolar da veya Euro da kalsan paran uzun vadeli eriyor yağın güneşte erimesi gibi. İyi hisseler ucuzken alınabilir. Ucuzluğa epey yakınız. Dip buralarda bir yerde şekillenir.

2. Kazanan ilk 3
    ��#TZT %1,20 ile 1.
    ��#IVY %1,16 ile 2.
    ��#AES %0,96 ile 3.

Kaybeden ilk 3
    ��#ZDZ %-6,95
    ��#TTE %-5,91
    ��#ICZ %-5,91

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Düşerken hep öyle derler, 200 dolara düşerse de bu sefer 150 dolara düşmesini beklerler. Bu tarz insanlar hiçbir zaman hisse alamaz. En iyi yöntem paranı 5 e bölüp düştükçe alım yapmak. Ben ilk akım için 7000 altını bekliyorum.
    söylediği rakam gelince alım yapamayan, stop olamayan veya kârını alamayanlar yaşam disiplini olmayan tipler, bu işlerle uğraşmaları da yorum yapmaları da boş, ciddiye almayın. reel piyasada bir işte tutunup para kazanabiliyorlarsa şükretsinler.

6900 değişken fon almak için 6300 ful hisse yoğun fon giriş için gayet uygun. ama bugünkü hareket sürecin uzayacağını hissettirdi bana. sonraki tcmb toplantısında net şekilde bu son faiz artırımıydı cümlesi kurulursa da ful girilebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    söylediği rakam gelince alım yapamayan, stop olamayan veya kârını alamayanlar yaşam disiplini olmayan tipler, bu işlerle uğraşmaları da yorum yapmaları da boş, ciddiye almayın. reel piyasada bir işte tutunup para kazanabiliyorlarsa şükretsinler.

6900 değişken fon almak için 6300 ful hisse yoğun fon giriş için gayet uygun. ama bugünkü hareket sürecin uzayacağını hissettirdi bana. sonraki tcmb toplantısında net şekilde bu son faiz artırımıydı cümlesi kurulursa da ful girilebilir.
    İsveç'e onay verilmesi bütün borsa analistlerini veya borsa aslanı, borsa kaçanı, borsa tutanı vs gibi hesapları coşturmuş durumda.

5. IPB ne yapmış öyle, zirveyi delmiş geçmiş. Ne olduğu hakkında fikri olan var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by slamdunk393 Yazıyı Oku
    IPB ne yapmış öyle, zirveyi delmiş geçmiş. Ne olduğu hakkında fikri olan var mı?
    %70 nakitteydi - %30 hissedeydi, elindeki %70 ile gerçekten gübretaşta viopta zar mı attı ya da başka bi yerde zar mı attı ne yaptı gerçekten kar buysa ben bugün satarım gübretaş gibi spekulatif bir short yaptıysa dönüşünde de aynı oranda zarar yazar.. ama gübretaş gerçek bi kumar olur onu yapmış olamazlar 1 milyarlık bir fonda... bana faydası bile olsa korkutucu bir hareket olur gerçekse...

https://ibb.co/vq0Gcz2

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    İsveç'e onay verilmesi bütün borsa analistlerini veya borsa aslanı, borsa kaçanı, borsa tutanı vs gibi hesapları coşturmuş durumda.
    valla hocam bir yıl sonraya %50 garanti para varken ve enflasyonun düşerken bist bir yıl sonra misal %100 yukarıda olacakmı ki insanlar kar etmiş olsun..faizde yükseliş sürerken borsanın yükseleceğine inanmıyorum.

isveç konusunun da çok fark yaratacağını sanmıyorum, türkiye dış siyasetiyle nato'da istenmeyen üye konumuna iyice yaklaştı. siyasetçilerin de gazıyla türk halkının da nato'ya ve batı'ya nefreti her yıl artıyor. üzücü ama gerçek bu.

Alıntı Originally Posted by slamdunk393 Yazıyı Oku
    IPB ne yapmış öyle, zirveyi delmiş geçmiş. Ne olduğu hakkında fikri olan var mı?
    Yanlış girilmiştir muhtemelen. Düzeltirler.

Sayfa 227/568 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •