Sayfa 280/1002 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yine aynı stres Konya'ya doğru dürüst ne yağmur yağdı ne kar. Bu şekilde strese giriyorum. Geçen sene Nisan Mayıs yağmuru ile kurtardı buğday bu sene yağmazsa perişan olur millet. Ben un da stokluyorum ama bunu uzun süre saklamak zor kurtlanır.
    Buğday stokla, ehteyaç oldukça değirmende öğüttürürsün.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Şimdi arjantinli emekli kadına desek

Tr emeklisi 333-500 dolar alıyor, keÅŸke tr’de olsaydım der

Tr emeklisi, ingiliz emekli ayda 1120 pound alıyor keÅŸke uk’de olsam der

Uk emeklisine soruyoruz geçinebiliyor musun diye, evim olmasa ayda 1120 pound ile londra’da geçinemem diyor.

Bu iş böyle, zeytin suyuna kuru ekmek, böyle gelmiş böyle gidecek.
    Gurbetçi olsam, Almanya’dan emekli olduğum gibi Türkiye’ye yerleşir emekli maaşı ile kral gibi yaşardım.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Enflasyon ve davalüasyonun bir kaç yılda min. yüzde 500 lere dayandığı bir ülkede İKİ KEZ YÜZDE 25 kira artış kısıtlamasını getirdikten sonra hala duruma göre bunu uzatırız diyebilen en üst düzeyde ekonomi yetkilisi varsa;

NE DİYE TL ye geçeceğiz? Liberal ülkelerde;

1- Fiyatlarda böyle bir kısıtlama olamaz.

2- Çok olağanüstü kriz döneminde yapılmışsa ve hala bu kısıtlama kaldırılamıyorsa bunun meali: KRİZİ YARATAN DURUMDA DÜZELME YOKTUR.

3- Kaldı ki böyle bir kısıtlama emlak yatırımından kişileri uzak kılacağından kiralar (artan nüfus ve ekonominin en temel ilişkisi olan arz ve talep ile) her gün daha da artacaktır. Bu durumda ücretlinin en büyük kalemi olan kira payı nedeniyle sürekli olarak ücret artışı gündeme gelecek ve enflasyonun ateşine odun atılmış olunacaktır.

3- Tüm memur ve emekli maaşlarına, asgari ücrete yapılan yüzde 50 zam da krizden çıkma isteğini yansıtmamaktadır.

Bu nedenle mantıken yerel paraya dönmenin bilimsel olarak bir mantığı bulunmamaktadır.

Bunu ben buradan düşünebildiğime göre büyük yabancı fonları yöneten kişiler görmüyorlar mı?

Hayal edildiği gibi TL değerli kılınıp ithalat artar ve ülkeye yeterince döviz gelmezse dolara talep tam tersine fazla olmaz mı?

1- Yüzde 40-45 TL faizi ile ne enflasyon karşında paranın satın alma gücü nasıl korunabilir

2- Birikimiz bir yıl sonra aynı miktardaki dolar karşılığına ulaşılmazsa diye tasarruf sahibi olarak hiç kaygılanmıyorsunuz?
    https://www.bloomberght.com/konut-ki...lamasi-2344583

Kirada yüzde 25 zam sınırlamasına ilişkin görüşler gündeme geldi. 2024 yılı Temmuz ayında yürürlüğü bitecek olan düzenlemede yeniden süre uzatımına gidilmeyeceği öne sürüldü.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, süre bitiminde yüzde 25 sınırının kesin olarak kaldırılacağına ilişkin haberlere düzeltme geçti. Başkanlığın açıklamasında, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in basına kapalı bir toplantıda, "düzenlemenin sona ermesine yakın yeniden gözden geçirileceğini" ifade ettiğine dikkat çekildi ve bu sözlerin düzenlemenin kesin olarak uzatılmayacağı anlamına gelmediği belirtildi.

Ulan bu milletin varlığına çökme, ev sahibini kiracıya, kiracıyı ev sahibine kırdırma düzenlemesi sanki normalmiş gibi "düzeltme" yapılıyor.

1- Yahu HİPEREFLASYONun yaşandığı ve TL nin 8 TL den 30 TL ye geçtiği dönemde yüzde 75 DEĞER KAYBETTİĞİ bir krizde kiraları sınırlıyorsun. (Ki piyasada bunu takan da yok, o ayrı bir mesele)

Yani enflasyonla mücadelede her şeyde olduğu gibi Hükümet olarak üstlenmek yerine milletin bir kısmına ciro ediyorsun.

Hadi ek ÖTV dedin. BIR DEFAYA MAHSUS. Ne kadar? 3-5 bin olsun. Bunu herkes ödedi. ödüyor.

Yanu topu topu bir evi olan birinin örn. 30 bin TL rayiç olan bir evi için (varlık içinde yüzen) bir kiracıya yılda 25 bin x 12 ay= tam 300 bin Hükümet olarak bağışlattın.

İkinci yılda da bir 300 bin daha bağışlattın.

İhya olan bu kiracıya 3. yılda da hala bir 300 bin daha verebilirim diyorsun. Yuh...

Adı ne bunun? Enflasyonla mücadele. Sen ev sahibinden 3 yıl da yaklaşık 1 milyon alıp kiracıya vermekle mi mücadele oluyor?

2- Medeni DEMOKRATİK Batı ülkeleri krizlerde ne yapıyor? Hükümet olarak kiracılara yardım yapıyor.

Üstelik Hollanda gibi sadece 1 yıl kiraları sabitlemiş o demokrasi, yani eşitliği özümsemiş ülkelerin para birimlerinde yüzde 75 erime oluyor mu? YOK.

Bu düzenlemesin adı apaçık SERVET VERGİSİDİR. Keşke servet vergisi devlete ödense. Bir vatandaştan diğerine SERVET TRANSFERİ YAPILIYOR.

Bizim hükümet ne yapıyor? Birinin evine kiracının çökmesini...

Bu düzenlemede kiracının mal varlığı, ödeme gücü hiç önemli değil. Mafya gibi çöksün yeter. O hedetedoksculara göre bu yöntemin adı, enflasyonla mücadele oluyor.

Böyle bir atmosferde kim yatırım için ev alır ve kiraya verir?

Sırf yerel seçimi kazanmak için şimdiki ekonomi yönetimine katlanarak rasyonel politikalara geçildiğine kimi nasıl inandıracaksınız?

Bir gece bunlar bizim dediğimizi yapmıyordu deyip ekonomi yönetimi değişirse şaşırmak mı lazım?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Gurbetçi olsam, Almanya’dan emekli olduğum gibi Türkiye’ye yerleşir emekli maaşı ile kral gibi yaşardım.
    Olmuyor maalesef, çocuklar orada torunlar orada derken kalıyorlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yine aynı stres Konya'ya doğru dürüst ne yağmur yağdı ne kar. Bu şekilde strese giriyorum. Geçen sene Nisan Mayıs yağmuru ile kurtardı buğday bu sene yağmazsa perişan olur millet. Ben un da stokluyorum ama bunu uzun süre saklamak zor kurtlanır.
    Merak etmeyin kuraklıktan dolayı kıtlık olmaz ..çok yağıştan kıtlık olur

6. televizyonlar hala en düşük emekli maaşı ocak ayı için 10.000 tl. yazıyorlar
    yahu kök maaşı 5000 tl. civarında olan milyonlarca asli emekli var, dul veya yetim değil
    ocak ayında bunlar 7.500 tl almaya devam edecek, yasayı geri yürütmezlerse ocak 10 bin hikaye..

7.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    televizyonlar hala en düşük emekli maaşı ocak ayı için 10.000 tl. yazıyorlar
    yahu kök maaşı 5000 tl. civarında olan milyonlarca asli emekli var, dul veya yetim değil
    ocak ayında bunlar 7.500 tl almaya devam edecek, yasayı geri yürütmezlerse ocak 10 bin hikaye..
    Şubatta fark ödenir

8. Fergio House soruşturmasında yeni gelişme: Gözaltına alınan 3 şüphelinin 85 milyon liralık mal varlıklarına el konuldu.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/f...nuldu-42394092

Sayfa 280/1002 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •