Sayfa 867/881 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877 ... SonSon
Arama sonucu : 7045 madde; 6,929 - 6,936 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

Asıl önemli olan Vestel seansı ne kapattığı Vesbe için önemli olmamalı fakat piyasa tam tersini yapıyor bu saçma fiyatlamanin düzeleceğini düşünüyorum sonuçta Vesbe bağımsız bir hissedir ytd

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Vesbenin sahibi vestelden vesbeyi çıkar ne demek,
    Sabancı'dan akbanki çıkar,kordsa çıkar,cikarda çıkar Sabancı hiç ozaman.borsa fiyatlamasi ile gerçek farklıdır.
    Vestel 32 iken vesbe bölündüğünde 6 lira idi şu anki fiyata geldi.
    Borsadaki fiyat şeytandır diyordu rahmetli yaşar Erdinç hoca.
    Ben temelciyim vesbenin sahibi Vestel olduğu müddetçe vede daha önceki yazdığım iştirakler nedeniyle vestelciyim.
    Vesbe isterse uzaya gitsin
    Yt.tavsiyrsi değildir
    Sağlıklar
    Bende Vesbenin hektaş yada Sasa gibi uzaya gitmesini istemem eğer giderse niye gitti demem o işler kısmet işi ayrıca düşüncemizi yazdık.

3.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Asıl önemli olan Vestel seansı ne kapattığı Vesbe için önemli olmamalı fakat piyasa tam tersini yapıyor bu saçma fiyatlamanin düzeleceğini düşünüyorum sonuçta Vesbe bağımsız bir hissedir ytd
    Düzelir hocam. Sadece çelik gibi sabır lazım. Raporlar teker teker düşmeye başladı. 30-40 aralığına hedef fiyat verilmeye başlandı. Marjlar optimum. Beni rahatsiz eden tek şey enflasyon muhasebesi. Yatırım ilişkileri de sorulara cevap vermiyor bir kaç haftadır. Sessiz kalmalarını sevmiyorum. Kötü süpriz yapıyorlar çünkü sessizlik sonrasında. Para kazanmak zor Vesbeden

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Düzelir hocam. Sadece çelik gibi sabır lazım. Raporlar teker teker düşmeye başladı. 30-40 aralığına hedef fiyat verilmeye başlandı. Marjlar optimum. Beni rahatsiz eden tek şey enflasyon muhasebesi. Yatırım ilişkileri de sorulara cevap vermiyor bir kaç haftadır. Sessiz kalmalarını sevmiyorum. Kötü süpriz yapıyorlar çünkü sessizlik sonrasında. Para kazanmak zor Vesbeden
    Vesbe yatay piyasada düşüş yaşamasa iyiydi fakat düşüş yaşadı sağlık olsun.
    Ayrıca Türk traktörde son çeyrek iyi kar açıkladı sonuç düşüş yaşamaya devam etti.
    XU100 yatay kapanış zaten fazla düşüş olacağını yüksek enflasyonda zannetmiyorum anca borsa böyle zorla yatay kapanış yada hafif düşüş yaşar görüntüsü var bol şanslar.ytd.

5. Her sene bilanço öncesi beklentimi paylaşırım. Bu sene de DİİB verilerine dayanarak satışları tahminen hesapladım. Size aktarmak isterim.

2023 yılı içinde toplam dahilde izin belgesi ihracat rakamları dolar bazlı:

ocak $ 44.069.000,00
    şubat $ 291.891.923,00
    mart $ 156.346.488,00
    nisan $ 218.425.314,00
    mayıs $ 14.974.579,00
    haziran $ 135.306.775,00
    temmuz $ 122.550.909,00
    ağustos $ 116.059.136,00
    eylül $ 82.373.572,00
    ekim ------
    kasım $ 155.384.760,00
    aralık ------
    toplam $ 1.337.382.456,00

* bazı aylar tahmini ihracat açıklanmamış. Bu doğaldır, bir ay topluca açıklayıp bir sonraki ay açıklamayabilir.
    * Dahilde İşleme İzin Belgesi, firmanın KDV'den avantaj sağlamak için Ticaret Bakanlığına bildirdiği tahmini ihracat verileridir. Tüm ihracat içinden bir paydır. İhracatın tamamını göstermez.

İhracat dışında yurt içi satışlar da işin içine katılacaktır. İhracat oranı yaklaşık %70'tir. Bunları gözeterek toplam hasılatı şöyle buldum.

I. Benim tahminim 1.950 milyar dolar.
    II. Yapay zeka hesaplamasına göre 2.100 milyar dolar

net kar marjının yaklaşık olarak %8 olacağını tahmin ediyorum. Son 5 yıl içinde sadece 1 kez %8 altına düştük. O yüzden ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum. Belki geçebilir de.

Buna göre karın yaklaşık 4,712 milyar TL tutarında oluşması olası. Bu durumda HBK 3 TL olur. Şirketin hisseleri de 30 TL hedefe doğru ilerler.

Tabi enflasyon muhasebesinden feci bir kroşe yiyebiliriz. Çok süprizli bi şey. O yüzden kardan ziyade satışlara odaklanmak lazım.
    Son düzenleme : KADRAJ; 28-02-2024 saat: 01:46.

6. I. 2021 yılında şirket kapasitesini %52 arttııracağını bunun için de 160 milyon Euro yatırım yapacağını duyurmuştu.
    II. Geçen günlerde yapılan bir KAP açıklamasında bu yatırımın 2 fazdan oluştuğu açıklandı.
    III. Bu fazların ikincisinin ileri bir tarihte yapılacağı, pazarın jeopolitik ve ekonomik riskler taşıdığı söylendi.
    IV. Birinci faz için 139 milyon Euro harcandığı (Beklenti 160 Milyon Euro'ydu) vergi teşviki alındığı söylendi.
    V. Birinci faz ile beraber 2024 ikinci çeyrekte kapasite kullanımı 2021 Ocak ayına kıyasla %29 artmış olacak.

hepsini bir arada değerlendirin arkadaşlar. Bunları yazıyorum ki tarihe not düşsün. Yorum sizin.

Ben bilanço sonrasına kadar kafa iznine çıkıyorum. Gelsin sonra değerlendiririz.

YTD

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    I. 2021 yılında şirket kapasitesini %52 arttııracağını bunun için de 160 milyon Euro yatırım yapacağını duyurmuştu.
    II. Geçen günlerde yapılan bir KAP açıklamasında bu yatırımın 2 fazdan oluştuğu açıklandı.
    III. Bu fazların ikincisinin ileri bir tarihte yapılacağı, pazarın jeopolitik ve ekonomik riskler taşıdığı söylendi.
    IV. Birinci faz için 139 milyon Euro harcandığı (Beklenti 160 Milyon Euro'ydu) vergi teşviki alındığı söylendi.
    V. Birinci faz ile beraber 2024 ikinci çeyrekte kapasite kullanımı 2021 Ocak ayına kıyasla %29 artmış olacak.

hepsini bir arada değerlendirin arkadaşlar. Bunları yazıyorum ki tarihe not düşsün. Yorum sizin.

Ben bilanço sonrasına kadar kafa iznine çıkıyorum. Gelsin sonra değerlendiririz.

YTD
    Bende hisse yok yalnız şunun iyi bilinmesi gerekir Vestel ve Vesbe farklı hisselerdir piyasa bugün doğrusunu yaptı ast olan hisse Vesbe dir.Umarım sonraki dönem saçma salak fiyatlama olmaz Vesbe de.Tavan olmuş keyif almak gerekir daha ne olsun.

Vesbe hissesi trade hissesi böyle olmaz hissede bekleyen boşa beklemiş oluyor çok düşüş yaşadı ucuz hisse fakat ucuz hissenin de vardır bir illeti niye ucuz sorulması gerekir 3 masayla 4 sandalye kurulan enerji hisselerinin uzaya yolculuk yaptığı yerde gerçekten yazık bir durum Vesbe durumu.

Sayfa 867/881 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •