Sayfa 456/547 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506 ... SonSon
Arama sonucu : 4376 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. 35milyon adeti bu fiyattan kimse toplamak istemiyorsa etmez mantığıyla düşünüyorlar, fk 200 , değeri 500-600 tl de olan onlarca kağıt birkaç ayda yüzde 300 yaptı. bence kabullenmek lazım o kadar iyi bir kağıt değil, iyi olan artar . ben uzun vade beklicem girdik bir işe daldan dala atlayamam.

Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Bilançoda tek sıkıntı stok devir hızı gibi gözüküyor enflasyon muhasebesiyle ne derece etkilenecek göreceğiz.

Ruhsatlar çok önemli ancak sadece hissenet deva sayfasini takip edenler bildiği için etki etmiyor sirketi darlayip bunu en azindan aylik periyotlar halinde yatirimciyla paylasilmasini istemeliyiz.
    Örnek 1 nisanda kap atilip mart ayi içinde şu şu ülkelerde şu şu etken maddeli ilac ruhsatlandirma başvurusu yapilmistir gibi. Ya da onay alinanlari aciklasa bile yeter mart ayi içinde şu ulkelerde şu ruhsatlarimiz onayi alinmistir ticarilestirme faaliyetleri en kisa surede başlayıp ciroya olumlu etki etmesi beklenmektedir tarzinda.

Zaten bugune kadar sirket böyle bir bilgilendirme politikasi izlese cok farklı fiyatlandırmalar olurdu şimdiye kadar

2.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    35milyon adeti bu fiyattan kimse toplamak istemiyorsa etmez mantığıyla düşünüyorlar, fk 200 , değeri 500-600 tl de olan onlarca kağıt birkaç ayda yüzde 300 yaptı. bence kabullenmek lazım o kadar iyi bir kağıt değil, iyi olan artar . ben uzun vade beklicem girdik bir işe daldan dala atlayamam.
    %300u bilmemde endeksten negatif ayrismak benimde cok moralimi bozuyor. Paraninda maliyeti var. Bende seve seve uzun vadeciligi secmistim ama bunlar farklı sekilde uzun vadeci yapti gibi

3. profesyonel bir borsa yatırımcısı değilim fakat, bazı arkadaşların söylediği gibi kötü bilanço geleceği beklentisiyle satıldığı için düşüyorsa gelecek bilançoyu çok merak ediyorum. dramatik şekilde berbat bir bilanço gelmesi gerekir. peki böyle bir duruma neden olacak ne yaşandı diye düşünüyorum aklımın bilgimin yettiğince bir sebep bulamıyorum. kullanıcıların yaptığı araştırmalar elde ettikleri bilgiler hep olumlu gelişmeler ama her ne hikmetse hisse fiyatına hiçbir etkileri yok.

4. herkese geçmiş olsun, zaten twitterda ne zaman bu kağıtla ilgili grafikler dolsa kağıt kendine gelemiyor belli ki spec paralı adamlarına grafik hazırlatıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    profesyonel bir borsa yatırımcısı değilim fakat, bazı arkadaşların söylediği gibi kötü bilanço geleceği beklentisiyle satıldığı için düşüyorsa gelecek bilançoyu çok merak ediyorum. dramatik şekilde berbat bir bilanço gelmesi gerekir. peki böyle bir duruma neden olacak ne yaşandı diye düşünüyorum aklımın bilgimin yettiğince bir sebep bulamıyorum. kullanıcıların yaptığı araştırmalar elde ettikleri bilgiler hep olumlu gelişmeler ama her ne hikmetse hisse fiyatına hiçbir etkileri yok.
    bilançoyu kötü bekleyenler nedenlerini yazarsa sevinirim bizde öğrenmiş oluruz 4. ve 1. çeyrek ilaç sektörü için en güçlü çeyreklerdir depocusunun satışlarına bakacak olursak 4 çeyrek satışları 3 çeyreğin % 15 üzerinde olmuş depocunun yurt içi pazar payını ne kadar kaybettiğini yazmıştım pazar payı kabına rağmen 4 çeyrek satışları 3 çeyreğe kıyasla % 15 artmış devanın yurt içi satışları 2023 ilk 9 ayda yurt içi büyümesinin yüzde % 10 üzerinde artmıştı yani yurt içi satışları 3 çeyreğe göre % 25 artması süpriz olmaz devanın yurt dışı şirketlerine stok düzenlemesi ve mevsimsel etkilerden dolayı ihracatının da en güçlü olduğu çeyrek 4. çeyrektir 2023 ilk 9 ayda ihracat kabaca % 35 artmıştı yeni girilen ülkeler yeni ruhsatlar derken 2023 ihracat artış oranı olan % 35 biraz daha üzerine gelmesi süpriz olmaz satış tarafı böyle. firmanın 3 milyar nakiti 6 milyar banka borcu var buradan net nakit poziszyonundan fiktif bir kar yazabilir. 2023-3 çeyrek stok 2.7 milyardı buradan fiktif zarar yazsa ikisine de aynı enflasyon uygulanacak ise bunlarda birbirini götürmesi lazım. Bu zarar nereden gelecek bulamıyorum sağından bakıyorum yok solundan bakıyorum yok bekleyenler nereden geleceğini yazarsa seviniriz.

olumlu yazıları bırakalım kısa vade düşünenlerin
    tahtaya girmesi bir ölçüde azaltılır
    tahta çok sığ adam 50 BİN lotu 1 gün tutuyor
    sanki banka tahtası 10 ar ve en az 5 kademe veriyor
    her gün trade yapıyor ( yapı,tırnakçı bank of ve deniz)
    özellikle seans içinde olumlu yazıların arttığı günler, zam ve bilançoda
    atlayanları ! yolmadan bırakmıyor

kısa vade alımlar bu tahtaya büyük zarar veriyor
    bu tahtanın yükselmesi için alım gerekmiyor
    hatta satış gerekiyor (kısa vadeciler)
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

7.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    bilançoyu kötü bekleyenler nedenlerini yazarsa sevinirim bizde öğrenmiş oluruz 4. ve 1. çeyrek ilaç sektörü için en güçlü çeyreklerdir depocusunun satışlarına bakacak olursak 4 çeyrek satışları 3 çeyreğin % 15 üzerinde olmuş depocunun yurt içi pazar payını ne kadar kaybettiğini yazmıştım pazar payı kabına rağmen 4 çeyrek satışları 3 çeyreğe kıyasla % 15 artmış devanın yurt içi satışları 2023 ilk 9 ayda yurt içi büyümesinin yüzde % 10 üzerinde artmıştı yani yurt içi satışları 3 çeyreğe göre % 25 artması süpriz olmaz devanın yurt dışı şirketlerine stok düzenlemesi ve mevsimsel etkilerden dolayı ihracatının da en güçlü olduğu çeyrek 4. çeyrektir 2023 ilk 9 ayda ihracat kabaca % 35 artmıştı yeni girilen ülkeler yeni ruhsatlar derken 2023 ihracat artış oranı olan % 35 biraz daha üzerine gelmesi süpriz olmaz satış tarafı böyle. firmanın 3 milyar nakiti 6 milyar banka borcu var buradan net nakit poziszyonundan fiktif bir kar yazabilir. 2023-3 çeyrek stok 2.7 milyardı buradan fiktif zarar yazsa ikisine de aynı enflasyon uygulanacak ise bunlarda birbirini götürmesi lazım. Bu zarar nereden gelecek bulamıyorum sağından bakıyorum yok solundan bakıyorum yok bekleyenler nereden geleceğini yazarsa seviniriz.
    Psikolojik bence tamamen hisse düşüyor diye bir sebep aramaya çalışıyorlar. Temmuz ayında yapılan ilaç zammının tam etkiside bu bilançoda gözükecek. Revopag ruhsatı haziran ayında alınmıştı önemli bir ilaç pazarda kendine pay bulabilmiştir Bunun satışlarıda ciroyu bir miktar olumlu etkisini bu çeyrekte ancak yeni görebileceğiz.

Dediğiniz gibide stok durumunu banka borcu enflasyon farkını karşılarsa bilançoda hiç bir ekstra olumsuz bir şey olmayacaktır.

bu şirkete inanan ve de hisseyi taşıyacak

yatırımcı varsa gelsin

diğerleri mi

bir sürü hisse var gitsin orda oynasın
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

Sayfa 456/547 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz