Sayfa 400/405 İlkİlk ... 300350390398399400401402 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. benim hisselerde kalma süre rekorum 1,5 yıldır..geçmişte 1,5 yıl kalıp da sadece %10 kar ile yetinebilmiş biriyim...kocaerde ise 10 ayı buluyor sürem...amacım 2025 yılının ortalarına kadar , belki de sonuna kadar tutabilmektir...umuyorum ki sabır rekorumu bu hissede kırarım...bu hissede vardır bir hayalim...yüksek kar marjı ile çalışmaya başlayacak , yine yüksek karlar yapan bir enerji şirketine sahip olmuş bu sıralarda da amerika ve suudi arabistanda fabrikalar kurmuş dolayısı ile cirolarında patlama yapmış bu yüzden de yüksek temettü verimine ulaşmış bir kocaeri hayal ediyorum...o sıralarda belki de termal seracılığa el atmış ve meyve ve sebze ihracatı yapmaya başlayan bir kocaeri de görmeyi istiyorum..

tüm bu hayallerim için sadece 1-1,5 yıl daha sabretmem gerekiyor..umarım bunu başarırım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Bu kadar bariz satış yemesi ve düşmesinin bir sebebi olsa gerek, hiç normal değil.

3. Metal fırtına hareketinden 10 lira kaybımız oldu, Müzikal'in tahlilleri tam isabet, 65'den 55'e düştü.
    Ralliyi satış fırsatı olarak kullandılar sanırım, satış bitmişse yola devam ederiz, bilanço sakat gelmezse ivmelenir, MB ile ilgili açıklama da rahatlattı zaten, sorun yok.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Metal fırtına hareketinden 10 lira kaybımız oldu, Müzikal'in tahlilleri tam isabet, 65'den 55'e düştü.
    Ralliyi satış fırsatı olarak kullandılar sanırım, satış bitmişse yola devam ederiz, bilanço sakat gelmezse ivmelenir, MB ile ilgili açıklama da rahatlattı zaten, sorun yok.
    müzikal dostumuz kaliteli bir yatırımcıdır...sektörü de çok iyi tanıyor...sezarın hakkı sezara.... kendimi ise aşık olarak görüyorum....kocaerin beklentilerine çok değer veriyorum...burada da söz vermiştim kalacağıma dair...hala sözümü tutma gücüm var...

umarım artık yukarılara ataklar yapar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    müzikal dostumuz kaliteli bir yatırımcıdır...sektörü de çok iyi tanıyor...sezarın hakkı sezara.... kendimi ise aşık olarak görüyorum....kocaerin beklentilerine çok değer veriyorum...burada da söz vermiştim kalacağıma dair...hala sözümü tutma gücüm var...

umarım artık yukarılara ataklar yapar...
    Bu alemde aşk yok dostum, bir hedef tespit edilir oraya geldiğinde de adios, Müzikal de hedef koymuş zaten, seni de iyi bilirim, temettü için falan bekleyeceğini hiç sanmıyorum. 65'ten çakıp 55'ten almaya nazlananlar en büyük aşkı yaşamışlardırdır, bizden daha çok severler tabi ki.

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bu alemde aşk yok dostum, bir hedef tespit edilir oraya geldiğinde de adios, Müzikal de hedef koymuş zaten, seni de iyi bilirim, temettü için falan bekleyeceğini hiç sanmıyorum. 65'ten çakıp 55'ten almaya nazlayanlar en büyük aşkı yaşamışlardırdır, bizden daha çok severler tabi ki.
    65 den satıp ,55 ten alanların aşkını ne yazık ki ben yaşayamadım...keşke yaşayabilseydim...aldığımdan beridir defalarca trade yapıp bu aşkı yaşayayım diyorum ama bir türlü olmuyor.... temetü konusuna gelince , yaş ilerleyince ve sermaye olarak da amacına ulaşınca ,fazlasına gerek yok artık sabit ve düzenli bir gelirim olsun yeterdir düşüncesine giriyor insan...önceki yılların kekosu temettüyü takmazdı bile...bu doğrudur...ama insan oğlunun yaşı ilerledikçe fikirleri de değişebiliyor...tabi şu anki fikrim budur...borsa çok değişken ilerde aynı fikirde kalabilir miyim ?? bilemiyorum...kimseye de bu garantiyi veremiyorum...

bu borsa aleminde iki günün garantisini veremeyenlere ben kalkıp da yılların garantisini veremem...ama şu anki düşüncelerim bunlardır...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    65 den satıp ,55 ten alanların aşkını ne yazık ki ben yaşayamadım...keşke yaşayabilseydim...aldığımdan beridir defalarca trade yapıp bu aşkı yaşayayım diyorum ama bir türlü olmuyor.... temetü konusuna gelince , yaş ilerleyince ve sermaye olarak da amacına ulaşınca ,fazlasına gerek yok artık sabit ve düzenli bir gelirim olsun yeterdir düşüncesine giriyor insan...önceki yılların kekosu temettüyü takmazdı bile...bu doğrudur...ama insan oğlunun yaşı ilerledikçe fikirleri de değişebiliyor...tabi şu anki fikrim budur...borsa çok değişken ilerde aynı fikirde kalabilir miyim ?? bilemiyorum...kimseye de bu garantiyi veremiyorum...

bu borsa aleminde iki günün garantisini veremeyenlere ben kalkıp da yılların garantisini veremem...ama şu anki düşüncelerim bunlardır...
    Çok objektif bir yorum olmuş, bizim gibi ekran başında edenlerin hal ve hareketleri değişkendir dostum, kararı etkileyecek sebepler mutlaka çıkıyor ve karar değiştirmeyi dayatıyor, öyle senelerin planlamasını yapmak bizim için zor iş, alıp da takip etmeyip beklesek olabilir, zaten onu becerseydik zenginler kulübünde olurduk şimdi.

8. Teşekkür ederim arkadaşlar. Objektif yorumlarınız benim için değerli, aşık da olsak tek gecelik ilişki de yaşasak, objektifliği elden bırakmamak gerekir. Ben zamanında aşklarımdan çok darbe yedim, artık aşık olmak yerine yatırım olaylarından duygusallığımı çıkarttım. Neyse o.

Pozisyonumu koruyorum, şirketin yapmayı söz verdiği yatırımları ne şekilde hayata geçireceğini görmek istiyorum. Fiyata bu aşamada takılmıyorum, hedefimi keşke yukarı yönlü revize edebilsem diye de fırsat kolluyorum. Ama bu durumların gerçekleşmesi bana bağlı değil, şirkete bağlı. Onlar yapacak, biz değerlendireceğiz. Hiçbir koşulda kısa vadeli pozisyon almadığım ve maliyetim de artık komik kaldığı için, kocaere biraz daha zaman tanıyabiliyorum. Maliyetim buralar olsaydı bu kadar rahat olamazdım, bunu da ekleyeyim.

Hayallerim yok, o kısmı çoktan geçtim, aşklarım yok, kalbim soğuk. Bekleyim görelim neler olacağını.

Hepinize bol kazançlar dilerim.

Sayfa 400/405 İlkİlk ... 300350390398399400401402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •