Onemli Gunler Banner
Sayfa 287/804 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 6425 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Viop LVII

1.  Alıntı Originally Posted by mustaf2231 Yazıyı Oku
    Sembol %Fark Son
    XLBNK 0,6 13761,24
    XUSIN -0,47 15108,34
    XYUZO -0,17 19475,81

Batı cephesinde değişen bir şey yok.
    Banka öncülüğünde devam.
    Bence patinaj çekiyor, asfalt agliya ak
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2. Güncelleştirme isteyen Amerikan ordusu, F-35 alımını durdurdu

Dünyanın en pahalı silah geliştirme projelerinden biri olan F-35 savaş uçaklarının maliyeti, üretim ve teslimat süreçlerinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle daha da artıyor.

ABD'li Lockheed Martin şirketi Mart ayında üretimde tam kapasiteye ulaşsa da açık ara en büyük müşteri konumundaki Amerikan ordusu planlanan güncelleştirmeler yapılamadığı gerekçesiyle jetleri teslim almıyor. Fabrikadan çıkan uçaklar, şirkete ait pistlerde birikmeye başladı.

ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesi'nin Cumhuriyetçi üyesi Robert Wittman, teslimatlar başlayana kadar şirketin apronunda 100'den fazla jetin birikmiş olacağını söyledi. Lockheed Martin elinde kaç uçak biriktiğini açıklamadı ancak daha fazla park yeri için genişleme planları yapıyor.

F-35'lerde güncelleştirme sorunu
    F-35 teslimatlarında yaşanan sorun ABD Devlet Hesap Verebilirlik Ofisi'nin (GAO) raporunda da yer aldı. Kongre'ye sunulan raporda, TR-3 adı verilen donanım ve yazılım güncellemesi ile motor iyileştirmelerinin henüz yapılamadığı kaydedildi.

TR-3 uçağa yeni yetenekler kazandıracakken jetin düşman radarlarından gizlenme kabiliyetini artırmak için daha az ısı yayan bir motor üzerinde çalışılıyor. Fakat tedarik zincirinde yaşanan zorluklar her iki iyileştirme programının da takvimin gerisinde kalmasına yol açtı.

Amerikan ordusunda uçuş sayısı azaltıldı
    Amerikan ordusunun elinde halihazırda 630 adet F-35 savaş uçağı var. Ayrıca bin 800 jet için sipariş vermiş durumda.

Pentagon, jetlerin 2088'e kadar görevde kalmasını planlarken toplam operasyon maliyeti 2 trilyon dolara yaklaştı. Bu F-35'lerin Amerikalı vergi mükellefleri üzerindeki yükünün, gerçekte ilk planlanandan yüzde 44 daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Mevcut uçakların bakım ve uçuş maliyetleri yüzünden Amerikan ordusu bu yıl için planlanan uçuş saatlerini azalttı.

Deutsche Welle Türkçe internet sitesinde yayınlanan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.dwturkce1.com/tr/abd-ord...rdu/a-69156060
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

3. 50,000 euroluk bir alımda dövizmi bozmak mantıklı?

Yoksa vioptaki hergün günlük nemalanan parayı çekmek mi mantıklı?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    50,000 euroluk bir alımda dövizmi bozmak mantıklı?

Yoksa vioptaki hergün günlük nemalanan parayı çekmek mi mantıklı?
    Akçay abi tesla arkadan çekişli mi alıyorsunuz?

Araba gelmis mi ? Gelmedi ise fatura kesiyorlar mi şimdiden fiyat garantisi var mı ?

5. Bankalar eğer haber gerçekse,gerçekleştiği anda

Yok yalanlama gelmezse en tepeye kadar sürer, surebilirsem tabiki ,arabadan atlardım
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

6.  Alıntı Originally Posted by gsPrCyCle Yazıyı Oku
    Akçay abi tesla arkadan çekişli mi alıyorsunuz?

Araba gelmis mi ? Gelmedi ise fatura kesiyorlar mi şimdiden fiyat garantisi var mı ?
    5 gün içinde paranın tamamını istiyor...

19 nisanda sipariş vermiştim...

demekki gelmiş veya yolda? fatura tabiki kesilecek motor numarası herşey atanmış...

hangi araç oldugu belli...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Merkez bankası faiz kararı beklentim PAS geçmesi bence

Citigroup: Türk piyasaları bir 'rönesans momenti'nin eşiğinde...

8. Benim eseklere gelsin♡♡♤belki sevgi ise yarar ¿

Sayfa 287/804 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •