Sayfa 10/87 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon
Arama sonucu : 690 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Sanat : Edebiyat, Müzik, Sinema, Tiyatro, Sergiler, Festivaller ...

1.  Alıntı Originally Posted by adsız Yazıyı Oku
    zannımca Aronofsky'nin başyapıtı Pi'dir..
    bir sanatçının daha yolun başında, hani neredeyse ilk adımında çıtayı bulutların arasında bir yere çekmesi belki de artık hiç peşini bırakmayacak olan lanetlenmekle eşdeğer bir beklenti yaratıyor takipçileri üzerinde.. bu beklenmedik kanat çırpış için "saflık ve hesapsızlık" diyorum ben..
    sonra evet, Requiem for a Dream.. Hollywood işi mutlu sonlara, sistem eleştirisi niyetine mızıldanmalara, birkaç umut kırıntısıyla seyirciyi avutup yemlemelere filan eyvallahı yoktur adamımızın.. sağlı sollu yumruklarla grogi durumuna düşen seyirci finalde ciğerine yediği son darbeyle yerlerde.. "o çalan müzik olmayaydı, iyiydi.. :P"

sonra yol kıvrım aldıkça.. The Fountain, The Wrestler..
    sonra Black Swan.. ve ondan sonra "Tufan"
    sonuncuyu hiç seyretmedim..

yine de bir gün taa en başa, başladığı yere döneceğine inancım var..
    bekliyoruz bakalım, çember tamam olsun..
    Haha caktirmadan sağlı sollu girmissin bir rüyaya ağıta. Yalniz müzik efsane bence. Ayrica arkadaş bu ne güzel yorumdur, anlatimdir.. kesin bir yazar cizer durumu var .. degilse bile şahane bir anlaticisin.. devamini dilerim efenim
    Tufan'i ben de izlemedim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hayat kısa, kuşlar uçuyor.. Cemal Süreya

2. Fotograf gercektir.. sinema ise saniyede 24 kere gercektir.. Jean Luc Godard

3. Üç gündür kimseyle konuşmamıştım.. Bu durum hoşuma bile gitti.. Bir süre sessiz kalmak iyi geldi.. Kelimeler bazen tüm duygularımızı ifade etmeye yetmiyor.. Çok sönük kalıyor.

Zerkalo (1975)~Andrei Tarkovsky

4. “Ülkemiz büyük bir oyun yeridir. Her sabah uyanınca, biraz isteksiz de olsak, hepimiz sahnenin bir yerinde, bizi çevreleyen büyük ve uzak dünyanın sevimli bir benzerini kurmak için toplanırız. Küçük topluluklar olarak, birbirimizden bağımsız davranarak ve birbirimizi seyrederek günlük oyunlarımıza başlarız. Ben, Hikmet IV zamanında -yani Hikmet I olduğum sıralarda- bu oyunu ciddiye almış ve bütün oyunları heyecanla seyretmiştim. Sonunda, kendi oyunumu, bütün bu oyunların dışında ve gerçek olarak yaşamaya karar verdim. İnsanlarımız, aynı piyesi yıllardır aynı biçimde oynamanın yorgunluğu ve gerçeğe bir türlü benzetememenin bezginliği içindeyken ben, bizlere bugüne kadar hiç yararı dokunmamış olan aklın -daha doğrusu, akıl olduğunu sandığımız akıl taklidinin- zincirlerinden kurtularak, bütün ülkeleri ve onların gerçek kişilerini içine alan büyük oyunun heyecanı içinde bulunuyorum.”

(Tehlikeli Oyunlar /Oğuz Atay)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,163
    Blog Entries
    12
    Kültleri bir kaç kez izlemek gibi huyum varr, Requiem hariçç ...
    Sanırım bir çok kişide aynı etkiyi yapıyorr ..
    .

6.  Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Kültleri bir kaç kez izlemek gibi huyum varr, Requiem for a Dream hariçç ...
    Sanırım bir çok kişide aynı etkiyi yapıyorr ..
    .
    Kesinlikle haklisin.. cok zor bir film.. izlerken hep kanayan bir yara gibi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,163
    Blog Entries
    12

Bulunsunn ...

Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku

Museo Atlantico
    Yine, Jason deCaires Taylor ...
    http://www.sozcu.com.tr/hayatim/seya...u-alti-muzesi/

Önceki çalışmalarındann ;
    https://www.youtube.com/watch?v=oip5...ature=youtu.be

8. Paul Celan ve Ingeborg Bachmann.. birlikte yasadiklari edebi, siyasi yol arkadasligi ve hazin bir aşk hikayesi..

Paul Celan 1970 baharında kimliksiz ve yalnız kendini Senn Nehrine atmadan önce Gisele oğluyla birlikte onu iki yıl önce terk etmişti.

Ya İngeborg Bachmann

1973 yılında Roma'daki evinde çıkan yangında öldü.

Kalp Zamanı/ Mektuplar ile bu hikayenin tamami.

"Gel sözleri bulalim "

http://www.yasamaugrasi.com/kultursa...lp-zamani.html

url=http://hizliresim.com/R0o4Ja][/url]

Sayfa 10/87 İlkİlk ... 891011122060 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz