Sayfa 1007/2131 İlkİlk ... 75079079579971005100610071008100910171057110715072007 ... SonSon
Arama sonucu : 17046 madde; 8,049 - 8,056 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

https://www.amerikaninsesi.com/a/ame...r/6334007.html

Amerikalı Yatırımcılar Neden Türkiye'ye Gitmiyor?

Türk Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası (TACCI) Başkanı Ali Koçak "Amerikalı yatırımcılar bize Türkiye'ye yatırım yapmalarını önerdiğimizde, 'Biz ticaret yapıyoruz. Tamam Türkiye'de yatırım yapalım. Ticaret neticesinde kazanırız da kaybederiz. Ancak oradaki hukuk siteminin doğru işlemediği yönünde endişelerimiz var. İşlerimiz Türkiye'de ters giderse Türkiye'de hakkımızı nasıl ararız. Yatırım yapmamamızın en büyük sebebi hukuk sistemidir' diye endişelerini dile getiriyorlar. Aşırı bürokrasi, yavaş ilerleyen yargı sistemi, tutarsız bir şekilde uygulanan vergiler ve yasal ve düzenleyici ortamda yapılan sık sık değişiklikler yabancı yatırımcıları ürkütüyor. Daha şeffaf, eşit, adil ve modern bir yatırım ve iş ortamı yaratacak yapısal reformlar düzenlenmesini bekliyorlar. Böyle bir uzun vadeli modele geçilecekse şimdiye kadar yapılan hatalardan ders çıkartmalıyız. Liyakate, şeffaflığa ve adalete daha fazla önem vermeliyiz. Önemli görevlere liyakatli insanlar getirilmeli. İşi bilen işin ehli olan insanların görevlendirilmesi gerekir. "

Biz de yıllardır bunları yazıyoruz,ama duyan yok...

https://www.vakifbank.com.tr/tahvil-...px?pageID=2378
    Bu hesaplama araclarinda eurobond alis kismi secildiginde devlet eurobondlari listeleniyor.. getitisi vs de hesaplanabiliyor
    Hepsi yapikredide var diye biliyorum ...gecen sene bir tanesini denemek icin 1000 adet almistim 1100 dolar civariydi o zaman yanilmiyorsam
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,853
    Sn Hateke eurobond lar hk bilgi alabilir miyim ?
    Nasıl KArşılaştırılır ? Hangisi alınmalı hesap nasıl yapılmalı ?
    Stopajsız demek kar üzerindwn vergi verilmesi lazım anlamında mı ? Ne kadar ?
    Az Bucuk bilgim var da buçuk kısmı çok küçük kalıyor
    Anlayacağınız bayağı bir cehalet var . Kusura bakmayın sorularım saçma gelebilir.

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Bu hesaplama araclarinda eurobond alis kismi secildiginde devlet eurobondlari listeleniyor.. getitisi vs de hesaplanabiliyor
    Hepsi yapikredide var diye biliyorum ...gecen sene bir tanesini denemek icin 1000 adet almistim 1100 dolar civariydi o zaman yanilmiyorsam
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4. Forumda eurobond başlığımız var, ilgilenenlere baştan sona okumasını tavsiye ederim:
    https://hisse.net/topluluk/showthrea...light=eurobond

Zamanında ev almak için açtığım devlet destekli konut hesabını birbuçuk yıllık birikmiş faizi yakıp eurobonda yatırmıştım, hiç pişman olmadım, ev alıp kiraya vermekle eurobond alıp kupon toplamak arasındaki sayısal karşılaştırmayı da yine forumda yazmıştım.
    Yazdığım şekilde, eğer alma niyetiniz varsa forumunu ve diğer ilgili siteleri birkaç gün ayırıp okumanızı öneririm.

200 bin dolara ihtiyaç yok, 1000 dolar ve katları şeklinde bankaların online şubelerinden alabiliyorsunuz (hazine eurobondlarını). En azından benim bildiğim işbankası ve ziraatten alınabiliyor.

Ustad burada eurobondlar listelenmiş ... getirileri de hesaplanabilir genel olarak vade uzadikca getiri artıyor ama tabi aldiginiz risk de artiyor... bu eurobondlarda isleyos biraz ters bir mantiga sahip ... ornegin siz yuzde 6 faiz beren bir eurobondu aldiginizu dusunelim... eger siz eurobondu aldiktan sonra ulkenin risk pirimi artar ve borclanmak icin odeyecegi faiz artarsa orn piyasai yuzde 8e cikarsa siz elinizdeki eurobondu satmazsaniz yine yuzde 6 faizinizi vade sonuna kadar almaya devam edersiniz ancak vade icerisinde bu eurobondu satmak isterseniz elinizdeki eurobond artik piyasadan daga az faiz veren bir kagit oldugundan bu oranda daha ucuza satarsiniz zarar olusur... tersi urumu dusunursek eger siz yuzde 6 faiz veren bir eurobond aldiktan sonra ulkenin risk primi duser isler yoluna girer ve piyasadaki faiz yuzde 4e inerse siz yine vade sonuna kadar yuzde6 faizinizi alirsiniz ancak bu sefer vadeyi beklemeyip kagidi satmak isterseniz sizin elinizdeki kagit artik piyasadan daha cok faiz verdigi icin o oranda kar edersiniz
    Bu nedenle eurobondlarin getirisi de vade uzadikca artar cunku ileride ne olacagi belirsiz daha kotuye de gidebilir isler
    Eurobond yatiriminda ortalik sut liman iken cdsler dusukken dolar biriktirmek sonra isler karisinca cdsler yukselince ucuzdan toplanan dolarlar ile eurobond almak daha mantikli.. arada dolari faize koyarsaniz uc bes bisey gelebilir coinlerde stake edenler de oluyor tabi riskli coin dusebilir de...
    Dolar cinsi eurobondlar yilda 2 defa kupon yani faiz odemesi yapiyor ustad.. bu ödemelerden normal faiz odemesi gibi stopaj sseklinde vergi odenmiyor ancak bunu alip satarken kar elde ederseniz vergiye tabi yanilmiyorsam beyan edip ödemeniz gerekiyor...
    Ben genelde temettu hissesi biriktirdigim icin eurobond a da o gozle yaklaşıyorum... dolar ve cds ler dusuk ken biriktirilecek dolarlar ile isler karistiginda orn abd faizleri artyirinca veya artik iyice kontrol kaybolunca vs vade sonuna kadar satmamak uzere alacağım ... parca alim da dusunulebilir ... ama ben alim satimdan kar etmek yerine tatmin eden bir faiz oranindan 20 yillik falan almayi dusunuyorum... gerci boyle uzun uzun yazdim ustad ama alacagim da cok olsun 4-5bin dolar olsun o civar bisey olur
    Tum forumdaslara iyi gunler dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik...vende-6800638/

Omicron varyantı açıklaması: Son 6 ayda iki doz aşı olanlar güvende

Corona virüsü salgınına karşı aşılamada büyük başarı sağlayan İsrail'den dikkat çekici bir açıklama geldi.
    İsrailli yetkililer son 6 ay içinde iki doz corona virüsü aşısı olanların Omicron varyantına karşı korunduğunu duyurdu.

7. Sn deniz

Önümüzde durgunluk riski görünüyor.

Borsada ihracat yapan şirketler bu süreçte iç piyasa olmadan karlılıklarını sürdürmeye devam edebilirler mi ? Veya kendilerini bu riskten nasıl koruyabilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1007/2131 İlkİlk ... 75079079579971005100610071008100910171057110715072007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •