Sayfa 1011/1024 İlkİlk ... 115119119611001100910101011101210131021 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 8,081 - 8,088 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    bana bu 20 li yaşlarda birlikte takıldığımız bir arkadaşı hatırlattı, otomobil al-sat yapardı, hangi otomobili alsa ona göre dünyanın en iyi otomobili oydu.. amortisörler patlak, direksiyonda 2 tur boşluk vardı ama öve öve bitiremezdi..

yanlış anlaşılmasını tabi istemem ama bir konuda çok iddaa lı olursan, k endini kandırmaya duygusal davranmaya başlarsın..

bu hep kazanacağım, her zaman en akıllı benim, asla kaybetmem, asla hata yapmam düşüncesinden /egosundan kaynaklanabilir.

bende dolar aldım hemde 1.8 seviyelerinden üstelik tüm paramı dolara gömdüm. ama hiç bu kadar iddaa lı olmadım.
    Bu ülkede develeasyon gene var. Ama üç ayda yüzde 200-300 değil.7-10 yıla yayılan bi develeasyon var. Valla açıkçası 2 milyon param olsada param erise.. Borsada altında ömrümüzden ömür gidiyor..2 milyon paranız varsa şekerbank karşıyaka için söylüyorum cep telefonu isteyin, balık rakı isteyin yaşgününüzde hediye bekleyin. Bi kere bi aracı kurumdan böyle ilgi alaka görmedim.

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Adam parasini anca 6 bankaya yayabilmis- keske 66 banka olsa da adam daha cok yaysa yahu...............
    aslında okudum ve anladım.. benim bütün amacım (ki bu oldukça fazla) pazarlık gücünü kaybetmemek için atıyorum tüm parası 500bin tl yada 1milyon tl bunun tamamını yine atıyorum fiba,şekerbank, rodeo,burger vs yatırıyor..

esasen o arkadaşı kullanarak buradaki tüm parasını küçük bankalara yatıran arkadaşlara mesaj vermek istedim.. esasen hiç bir kabahatleri tabi ki yok, 5 banka yada 10banka ile farklı vadeler de hepsiyle vade yenilemeyi görüşmek vs çok zor bir iş,

işin başka yönü yüksek mevduata verilen yüksek faizi kaçırmak gibi bir durum da söz konusu olabilir.

işte bu yüzden devletin banka/bankalar zor duruma düştüğün de nasıl bir aksiyon alacağını bilmemiz gerekiyor.

ama bilmiyoruz. herşey keyfi ve duruma göre oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Acaba 1 sene surekli tutmak ile arada ne fark olabilir- 1 seneye yuzde 15 ama aylik odemeli olunca yuzde 13.75 mi olur.. Ben bir sene hic faizi bana odemeyin ama sene sonu odeyin demesi ile aylik alacagim parayi bana 12 ye bolun- immmm wala anlayamadim bunu--- Mt ye mi sormali acaba.......
    ayrica aylik faiz oranlari artiyor aylik donem odemeleri sonu demis- sormak lazim MTye
    USD icin de yuzde 3.00 demis.... yillik ta yuzde 13 olur stopaji (365+ gun)
    güzel bir nokta. şayet faizi ile herhangi bir tasarrufda bulunmayacaksanız neden ara dönem ödemeli tercih edersiniz?
    tabii şayet faiz oranlarında fark varsa tartışılır. bir de ara dönemlerde ödemelide faiz oranı güncelleniyor mu?
    1 yıllık vadeli 3 ayda bir faiz ödemeli açtınız, ilk üçüncü ay sonunda güncel faiz oranları artmış veya azalmışsa mevcut yeni dönem için bu faiz oranları mı referans alınıyor?

4.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    aslında okudum ve anladım.. benim bütün amacım (ki bu oldukça fazla) pazarlık gücünü kaybetmemek için atıyorum tüm parası 500bin tl yada 1milyon tl bunun tamamını yine atıyorum fiba,şekerbank, rodeo,burger vs yatırıyor..

esasen o arkadaşı kullanarak buradaki tüm parasını küçük bankalara yatıran arkadaşlara mesaj vermek istedim.. esasen hiç bir kabahatleri tabi ki yok, 5 banka yada 10banka ile farklı vadeler de hepsiyle vade yenilemeyi görüşmek vs çok zor bir iş,

işin başka yönü yüksek mevduata verilen yüksek faizi kaçırmak gibi bir durum da söz konusu olabilir.

işte bu yüzden devletin banka/bankalar zor duruma düştüğün de nasıl bir aksiyon alacağını bilmemiz gerekiyor.

ama bilmiyoruz. herşey keyfi ve duruma göre oluyor.
    Vallahi siyasi polemik dışında bu ülkede, 2008 lehman sonrası bu dünyada bi banka batarsa bu TİTANİCİN BATMASI GİBİ Bİ ŞEY OLUR..BU BANKALAR FAİZLER 13-15 ARASI İKEN GİDİP 40-50 Mİ VERİYOR. Garantinin işc nin bir Max 2 puan üstünde faiz veriyor..ZATEN BU ÜLKEDE BANKALARIN BATMASINDAN KORKAN VARSA BENCE PARASINI MAHZENDE SAKLASIN

5.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Adamin biraz namuslusu olmaz.

Ya namusludur, ya da namussuz.

Bu millet bunu anlamiyor.
    namustan , namussuzluktan ne anladığınıza bağlı..

örnek; yurtdışından vergisiz telefon getirttiniz, (kargo yolu ile) hatta aile bireylerlerinize de getirdiniz..

ama bunu ticaret amaçlı yapmıyorsunuz.. fakat vergi kaçırdığınız da ortada..

işte "biraz namuslu" ya örnek.. herşey insan aklının ürünüdür, namussuzluk diye kodlayan, yada namuslu diye kodlayan insan aklıdır.

ve en önemlisi insanlar herşeyi "işine gelidği gibi kodlarlar" ben buna zihniyet bozukluğu diyorum.. zihniyet bozukluğu olduğu sürece asla gerçek doğruya yaklaşamazsınız.

bazı hırsızlar namuslu olur zira birilerinin çıkarına öyle geldiği için algı yönetimiyle bu insanlar "namuslu" olarak kodlanmak zorunda..

mesela rxpu beni burada sizler tarafından engellenmemi istiyor.. ben esasen jondowes ve rxpu nun ekmeğine yağ sürüyorum..

saygısız konuşuyor, hakaret ediyor vs bahanesiyle açık bir tasarruf gaspının konuşulmamasını istiyorlar..

ee ben dolardan zararımı çıkarmışım benim çok umrumdamı? işte böyle kurnazların, namussuzların namuslu olduğu, dürüst insanların birikimlerinin gasp edildiği bir ülke olmaktan kaçışımız olmayacak.

peki tersini isteyen kim? herkes kurnaz, çıkarcı ve sadece kendini düşündüğünde dünya cehenneme dönecek, yani namuslu insan gerçek anlamda asla kalmayacak.

Herkesin risk algısı farklı ..........Ben parayı mevduat yaparken hep bölerek farklı banka ve vadeye yayarak bağladım....Bazen lehime bazen de aleyhime gelişti...

Geçen gün biri 5.5 milyon USD yi TR deki en küçük bankalardan birine 0.25 fazla veriyor diye yatırdı......O da o kişinin risk anlayışı.........

Banka batmayabilir ---- Lehman da batmaz demişlerdi..........Citi de batmaz demişlerdi-ABD hazinesi ve arap sermayesi-kurtardı ....

Yarının ne getireceğini bilmediğimizden risk yönetimi ve sepet portföy her zaman daha mantıklı bir yaklaşım olduğuna inanıyorum.....

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Vallahi siyasi polemik dışında bu ülkede, 2008 lehman sonrası bu dünyada bi banka batarsa bu TİTANİCİN BATMASI GİBİ Bİ ŞEY OLUR..BU BANKALAR FAİZLER 13-15 ARASI İKEN GİDİP 40-50 Mİ VERİYOR. Garantinin işc nin bir Max 2 puan üstünde faiz veriyor..ZATEN BU ÜLKEDE BANKALARIN BATMASINDAN KORKAN VARSA BENCE PARASINI MAHZENDE SAKLASIN
    lehman brothers rusların tasarrufları var diye "kurtarılmadı" aslında hakkıyla düşündüğümüzde devlet yöneticilerinin tasarruflar da gözü varsa tam tersine banka (sahibi) ile anlaşarakta bu iş yapılabilir, yani (demokrasiler de çare tükenmez)

yada atıyorum "malum bankaya" fetöcü muamelesi çekilir (esasen devlet yöneticileri de , banka sahibide bunun olmadığını bilir)

ben bütün sorunun HALKIN TEPKİSİZ kalmasında görüyorum.. siyasiler/yöneticiler bunu çok iyi görüyorlar..

insanlar hak gasplarına sessiz kaldığı sürece devlet yöneticileri hak gasp etmenin mutlaka yolunu bulurlar..

zaten burada yıllardır söylemeye çalıştığım şey b uydu.. hazine kağıtları bir şekilde gasp ediliyorsa, bütün hazine kağıdı alanlar meydanlara çıkacaklar..

yok algı yönetimine inanmak işine geliyorsa gün gelir yöneticiler başka algı oyunu ile senin hakkını gasp ederler bu kez diğer vatandaşlar bu algı yönetimine inanmak isterler.

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Herkesin risk algısı farklı ..........Ben parayı mevduat yaparken hep bölerek farklı banka ve vadeye yayarak bağladım....Bazen lehime bazen de aleyhime gelişti...

Geçen gün biri 5.5 milyon USD yi TR deki en küçük bankalardan birine 0.25 fazla veriyor diye yatırdı......O da o kişinin risk anlayışı.........

Banka batmayabilir ---- Lehman da batmaz demişlerdi..........Citi de batmaz demişlerdi-ABD hazinesi ve arap sermayesi-kurtardı ....

Yarının ne getireceğini bilmediğimizden risk yönetimi ve sepet portföy her zaman daha mantıklı bir yaklaşım olduğuna inanıyorum.....
    işte bak "heval" nikli arkadaş farkıl düşünüyor.. şimdi burada bir yargıya varmamız lazım yani heval mi haklı yoksa türkiye de siyasi polemik dışında asla banka batmaz diyenler mi?

bu arkadaşta yıllardır burada olan bir kişi ve tahminim eğitimli/bilgili bir insan.. o zaman her söylenen hava da kalıyor.

Sayfa 1011/1024 İlkİlk ... 115119119611001100910101011101210131021 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •