Sayfa 1026/1044 İlkİlk ... 265269269761016102410251026102710281036 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,201 - 8,208 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

XU100...

Gelecek hafta için perspektif oluşturmaya çalışalım...

Kısa vade için yatay trende girdik. Çok uzun süreceğini ve çok fazla yükselebileceğini sanmıyorum. Hemen hemen yükselişin sonlarında olmalıyız. Daha sonra yeniden aşağıya süzülmeye devam edeceğini düşünüyorum. Burada 7.4xx seviyesi destek görevi görmeye çalışacaktır fakat bu destek kırıldı izlenimi vermek için yine tekrardan bu seviyeyi kırar gibi yapacağı neredeyse kesin gibi...

Asıl sorun uzun vadede nasıl hareket edeceği hakkında yapılacak perspektiflerde...!!!

Yine bu konuda görebildiklerimi yazacak olursam, 2 ihtimal var:

- Eğer ara trend bitmemiş ise daha önceden de bahsettiğim 6.9xx seviyesi civarından Aralık sonu veya Ocak başı dönmemiz gerekir...

- Eğer ara trend bitip, ana trendi tamamlamak isterse bu defa da 5.7xx seviyelerini Ocak ayının 2. yarısında görerek toparlanma sürecine girebiliriz...

Beni bilirsiniz. Aşama aşama yorum yapmayı severim. Bir şey olmadan veya olacağı kesinleşmeden ilerisine göre pozisyon almanın sakıncalı olduğunu düşünürüm. O nedenle önce bir görelim; hangi zamanda, hangi seviyede olacağız. Şu an için net olarak söyleyebileceğim şey ise:

- "Dün düşeni kırdık!" diyenlere itibar etmemeniz yönünde olacaktır...

Çünkü başka bir çok şeyi göz ardı ederek, sadece çizgilerin kırılmasına önem atfediyorlar! Görünüm o şekilde ama gerçek başka şekilde cereyan etmeli diye düşünüyorum...

Belki de yanılıyorum ama bu benim düşüncem ve grafiklerden böyle görüyorum...

Burada hemen şunu da eklemeliyim:

- Uyumsuzluklar önemlidir ama doğru bakıldığı sürece. Haftalık grafikte ise zirvede negatif bir uyumsuzluk mevcut ve bu uyumsuzluk onaylanmış durumda...!!!

- Bu ne anlama geliyor derseniz: 6.9xx seviyesinin bizleri kesmeyeceğini söyleyebilirim. Bu benim düşüncem. Ben piyasa yapıcı olsam öyle düşünür, öyle yapardım...!!!

- 6.4xx, 5.9xx, -5.7xx fibo seviyelerinin birinin yakını hedef olacaktır diyebiliriz. Şu an için ben 5.7xx 'e göre hazırlık yapıp tedbirli olma taraftarıyım...

Fırsat bulursam farklı bakış açılarından da grafik incelemesi yapıp paylaşmaya gayret ederim. En azından önümüzdeki süreçte bu grafikleri her an göz önünde bulundurmakta fayda var...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. Ellerinize/emeğinize sağlık hocam,

Piyasada para kazanmak pek kolay değil, hisselerde tutarlı trendler yerine günlük yada anlık belirlenen yönü net olmayan hareketler var gibi duruyor, yine günlükte risk alarak kazanç sağlamak pek mümkün değil, kredili işlem riskiyse artık kesinlikle alınmaması gereken bir risk, maliyeti çok ama çok yüksek, yine hep konuştuğumuz aslında bir çok hissenin endekse göre çok pahalı olduğu gerçeği artık kabak gibi ortada, hatta neredeyse tüm borsayı bilmiyorum diyenlerin son 2 yıldır övdüğü 3-5 hisse kabaca TL bazlı ya aynı fiyatta yada daha düşük fiyatta, bir zamanların hisse gazlama yönetimi olan temettü emekliliğini öven pek kimse kalmadı mesela, bu şartlarda borsaya yeni para koymak ciddi risk içeriyor, alınacak yanlış hisseyle ciddi para ve zaman kaybı içten bile değil, hemde bu kaybın anlı şanlı çok bilindik hisselerde olma olasılığı yüksek, imzamda yazdığım gibi hisselerin aylık grafiğine bakmak şart, hatta şuan aylık grafiğe dolar bazlı 10-15 hatta 20 yıllık bakılmalı ve ona göre karar verilmeli,

Tüm bunları yazarken geçen yıl elimdeki hisseyi malum noktada satıp çıkmış olsam sonrasında TL de bile kalmış olsam daha avantajlı olacaktım/olacakmışım, ama anın büyüsüne kapılıp yine borsada kalıp devam ettim, bu son kısımda kendime eleştiri, inşallah aynı hatayı tekrarlamam (:
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
    Mutlu huzurlu bir pazar günü dilerim.

İşyerine, adliye çevresinde faaliyet gösteren, uyuşmazlıklar konusunda dilekçe yazan ve yol gösteren elemanlardan biri geldi. Epey zamandır gelmiyordu, görünmüyordu. Biraz sohbet etme fırsatımız oldu.
    Nasılsın neler yapıyorsun dedim. İşler güçler ne alemde diye sordum .
    - "Abi" dedi.
    - "Akşama kadar boşanma ve icra dan başımızı kaldıramıyorum. "
    Durdum. Nasıl yani dedim.
    - "Abi dedi kadını dinliyorsun kadın haklı, adamı dinliyorsun adamda haklı. Hakim ne yapacak bende bilemiyorum"
    - "Abi olur mu öyle şey" diyecek oldum.
    - "Valla abi. Ekonomik sorunlar yüzünden diyecek oldu."
    - Ekonomik sorunlar yüzünden kadınların ihtiyaçları çok. Hatta bitmek bilmiyor. Eee. Adamın maaş belli. Aldığı zam zaten cebine yansımadan fiyatlara yansıyor. Adamın aldığı maaş zammı eline geçen parayı kuşa çeviriyor. Kadında haklı olarak isyan ediyor parasızlıktan. Allah yardım etsin abi. Hakkaten zor "

..
    diyecek söz bulamadım. Ne diyeyim. Uğurladım arkadaşı .

Rabbim hepimize yardım etsin. Zor günlerden geçiyoruz. Hadi biz bir şekilde tedavülden kalktık. O kadar çok ihtiyaçlarımız da yok desem yeridir. Ya bu gençler ne olacak. Bir ev. Bırak ya ne evi. Bir otomobil hayali bile kuracak halleri kalmamış durumda. Şu zamanlarda en büyük hayalleri ellerinde olan telefonlarını yükseltmek oluyor. Ama anlatamıyorum. Bu telefon aşkının sonunun olmadığını. Geçici bir heves olduğunu. Hatta bir kaç zaman sonra bile o telefona ihtiyaç bile duymayacağını söylediğimde. Bana olan bakışları görseniz.Sanki ana avrat küfür etmişim gibi.
    Algılarının nasıl yönetildiklerinin farkında bile değiller gençler. Artık bir yerden sonra bende bıraktım. Boşa konuştuğumu düşünmeye başladım.
    Yaşlanıyor muyuz biz yahu ?
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

5. Mutlu pazarlar,

Basit ve acı bir gerçek, para önemli...( Tabi bir kaç istisna olabilir ama %99.9 için para, statü, etiket önemlidir...)

Kimsenin bunu yaşayarak öğrenmemesini dilerim...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Mutlu huzurlu bir pazar günü dilerim.

İşyerine, adliye çevresinde faaliyet gösteren, uyuşmazlıklar konusunda dilekçe yazan ve yol gösteren elemanlardan biri geldi. Epey zamandır gelmiyordu, görünmüyordu. Biraz sohbet etme fırsatımız oldu.
    Nasılsın neler yapıyorsun dedim. İşler güçler ne alemde diye sordum .
    - "Abi" dedi.
    - "Akşama kadar boşanma ve icra dan başımızı kaldıramıyorum. "
    Durdum. Nasıl yani dedim.
    - "Abi dedi kadını dinliyorsun kadın haklı, adamı dinliyorsun adamda haklı. Hakim ne yapacak bende bilemiyorum"
    - "Abi olur mu öyle şey" diyecek oldum.
    - "Valla abi. Ekonomik sorunlar yüzünden diyecek oldu."
    - Ekonomik sorunlar yüzünden kadınların ihtiyaçları çok. Hatta bitmek bilmiyor. Eee. Adamın maaş belli. Aldığı zam zaten cebine yansımadan fiyatlara yansıyor. Adamın aldığı maaş zammı eline geçen parayı kuşa çeviriyor. Kadında haklı olarak isyan ediyor parasızlıktan. Allah yardım etsin abi. Hakkaten zor "

..
    diyecek söz bulamadım. Ne diyeyim. Uğurladım arkadaşı .

Rabbim hepimize yardım etsin. Zor günlerden geçiyoruz. Hadi biz bir şekilde tedavülden kalktık. O kadar çok ihtiyaçlarımız da yok desem yeridir. Ya bu gençler ne olacak. Bir ev. Bırak ya ne evi. Bir otomobil hayali bile kuracak halleri kalmamış durumda. Şu zamanlarda en büyük hayalleri ellerinde olan telefonlarını yükseltmek oluyor. Ama anlatamıyorum. Bu telefon aşkının sonunun olmadığını. Geçici bir heves olduğunu. Hatta bir kaç zaman sonra bile o telefona ihtiyaç bile duymayacağını söylediğimde. Bana olan bakışları görseniz.Sanki ana avrat küfür etmişim gibi.
    Algılarının nasıl yönetildiklerinin farkında bile değiller gençler. Artık bir yerden sonra bende bıraktım. Boşa konuştuğumu düşünmeye başladım.
    Yaşlanıyor muyuz biz yahu ?
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100...

Bollinger Band daralıyor. Üst taraf 7.982 civarında bulunuyor. Ufak bir yataya girdik. Normal görüntüde üst banda değip yeniden aşağına dönmeli. Daha sonra bu dönüşün şekline bağlı olarak yeniden yukarı ihtimalleri değerlendirilebilir. Bugün hacim zayıf kaldı. Yükseliş onaylanmıyor. Vakit dolduruluyor. Bu arada vur-kaç için güzel fırsatlar çıkıyor...

An itibâri ile beklediğim gelişme tamamlanmış oldu. Sonrası için, geriye dönüş başlarsa, hafta sonu yaptığım analizler geçeri olacaktır...

Bekleyiş moduna girdik...!!!

XU100...

Kapanış itibâri ile beklentinin gerçekleştiğinin grafiğidir...

Bugün zaten boşluklu açtı ve kapatmadı. Çok dar bir alanda gitti geldi. Hacim ise hafiften yükseldi. Bollinger Band teması gerçekleşti denebilir...

Benim kriterlere göre;

- Şu andan itibaren kenara çekilip izleme yapma modundayım...

- Acelemiz yok nasıl olsa. Önce mavi, yeşili yukarı kessin, ayrıca mavi düşeni de kırsın; ondan sonra durum uygunsa yeniden pozisyon alınabilir...

Sayfa 1026/1044 İlkİlk ... 265269269761016102410251026102710281036 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •