Sayfa 1038/1252 İlkİlk ... 38538938988102810361037103810391040104810881138 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 8,297 - 8,304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Şu an için bankalardan oran almaya, banka banka dolaşmaya ya da çekerim tehditini savurmaya imkanım yok. Düşük verdiklerinde çekerim deyip çekmemezlik yapmam. Ama son 15 günde burada paylaşılan oranlara gün geçtikçe şaşırıyorum.

Bayramdan hemen önce aktifbanktaki MT'yle konuştuğumda mevduat eşleniği 23.5% oranlar alabileceğini söylemişti 250k üstüne. Daha yüksek bir oran da duymadım. Ama halkbank'tan 20 temmuz'da 19.75 almıştım kısmı hesap için (50k vadeye bağlanan miktar, şubedeki tüm miktar 250k civarı).

Burada ilginç faiz oranları duyuyorum ve inanmakta güçlük çekiyorum. Zaten TL'deki her kuruş için kazığın büyüğünü yiyoruz bir kazığı da bankalar atıyorsa alnımda kocaman enayi yazıyor ama gözlerim bağlı olduğu için görmüyorum sanırım.
    Bu hafta faizlerde ciddi artış var.Burgan bayram öncesi 19,50 vermişti bugün bana da 22 üzerine çıkarız dediler...Nurol bayram öncesi 23,50 vermişti bugün 24,88 pazarlıksız verdiler.Bir akrabam bayram öncesi milyon üstüne zar zor 19,80 almıştı halkbankasından bugün birkaç kişi halkbankasından 22-23 arası oranlar almış...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Tebrikler. Çok zor bir karar vermişsiniz. Peki ya aldığınız doları sattınız mı? Kar ettim dediğiniz için sordum. Yoksa piyasa fiyatına göre mi bakıyorsunuz?
    100k civarı sattım 300k civarı duruyor. Kısa vadede düşerse yeniden alacağım. Uzun vadede zaten yükselmesini bekliyorum. Kendimce taban 5 tavan 7 gibi bir fiyat beklentisi oluşturdum buna göre % dağılımı al sat yaparak düzenliyorum.

Aslında 5'e inmesindense 7'ye çıkması çok daha kuvvetli bir ihtimal ama diğer taraftan da ne olur ne olmaz hükümet olmadık bir karar alır ters bir yaptırıma giderse diye Ahme kadar keskin karar alamadım. Kısa vadede örneğin Eylül'de biraz geri çekilirse daha yüksek oranlarda giriş yapacağım. Yine de %75'ten fazla girmeyip her ihtimale karşı %25 TL'de durmak istiyorum.

TL açısından da hep günlükte kalmaya çalışacağım. USD/TL arasında geçiş yapabilmek için ikisine de günlük faiz veren bankaları tercih edeceğim. Şimdilik Odeabank TEB Burgan bunları kullanıyorum günlüklerde.

Hesabım olan bankalar arasında en düşük makas Odeabank'ta olduğu için al sat işlemlerini Odeabank'tan yapıyorum ama günlük 50.000 TL alım ve satım limiti var. İşlemlerin yarısını kendi hesabımdan yarısını eşimin hesabından gerçekleştiriyorum. Limit artırmak için MT ile görüştüm ama genel müdürlük döviz işlemlerine kısıtlama getirmiş. Form doldurduk talepte bulunduk izin alabilirse artıracak ama 24 saat geçti henüz haber yok. Makasın düşüklüğü de bu kısıtlama sayesindedir belki.

Sorduğunuzdan fazlası cevap oldu ama genel bilgi vermek istedim birkaç gündür bunlarla uğraşıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    100k civarı sattım 300k civarı duruyor. Kısa vadede düşerse yeniden alacağım. Uzun vadede zaten yükselmesini bekliyorum. Kendimce taban 5 tavan 7 gibi bir fiyat beklentisi oluşturdum buna göre % dağılımı al sat yaparak düzenliyorum.

Aslında 5'e inmesindense 7'ye çıkması çok daha kuvvetli bir ihtimal ama diğer taraftan da ne olur ne olmaz hükümet olmadık bir karar alır ters bir yaptırıma giderse diye Ahme kadar keskin karar alamadım. Kısa vadede örneğin Eylül'de biraz geri çekilirse daha yüksek oranlarda giriş yapacağım. Yine de %75'ten fazla girmeyip her ihtimale karşı %25 TL'de durmak istiyorum.

TL açısından da hep günlükte kalmaya çalışacağım. USD/TL arasında geçiş yapabilmek için ikisine de günlük faiz veren bankaları tercih edeceğim. Şimdilik Odeabank TEB Burgan bunları kullanıyorum günlüklerde.

Hesabım olan bankalar arasında en düşük makas Odeabank'ta olduğu için al sat işlemlerini Odeabank'tan yapıyorum ama günlük 50.000 TL alım ve satım limiti var. İşlemlerin yarısını kendi hesabımdan yarısını eşimin hesabından gerçekleştiriyorum. Limit artırmak için MT ile görüştüm ama genel müdürlük döviz işlemlerine kısıtlama getirmiş. Form doldurduk talepte bulunduk izin alabilirse artıracak ama 24 saat geçti henüz haber yok. Makasın düşüklüğü de bu kısıtlama sayesindedir belki.

Sorduğunuzdan fazlası cevap oldu ama genel bilgi vermek istedim birkaç gündür bunlarla uğraşıyorum.
    MT döviz alım/satımını yapmıyor mu, şube'de de mi varmış bu 50K limiti

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Bu hafta faizlerde ciddi artış var.Burgan bayram öncesi 19,50 vermişti bugün bana da 22 üzerine çıkarız dediler...Nurol bayram öncesi 23,50 vermişti bugün 24,88 pazarlıksız verdiler.Bir akrabam bayram öncesi milyon üstüne zar zor 19,80 almıştı halkbankasından bugün birkaç kişi halkbankasından 22-23 arası oranlar almış...
    %70 faizden aşağısı HİKAYE

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    %70 faizden aşağısı HİKAYE
    %70 faiz için bize Gandalf lazım...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

6. Dolar yılbaşında 3.78 iken şuanda 6.46 seviyelerinde... Artış %71... %23'ten vadeliye bağlasan kesintisini düştükten sonra getirisi %19.5 oluyor.. 100.000 TL'de zarar 52 bin civarı eder. Daha yılın bitmesine önümüzde 3 ay var ve 2 FED faiz artışı ile beraber bir yığın problem var. Ne yazikki ben dolardan çıkış yaptım, nasil girerim onun derdine düştüm.

BLL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yaw dolar biraz kıpraşınca ülke battı bitti .dolar almayan mahvoldu bitti edebiyatı ...
    6 lira olan dolar 6.45 olmuş ..Sen 6 dan alıp 6.45 denmi sattın sanki .o makas ile kimseye yar etmezler.
    Burda 7 lerden dolar adamlar sürekli çıksın diyr dua ediyorlar ama çok zor o 7 ancak 1 sene olursa olur.
    Aha yazıyorum buraya bu dolar eylülde 5 li seviyelere gelecek göreceksiniz ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    %70 faiz için bize Gandalf lazım...
    olacak ama o zaman dolar şimdikin 2 katı olur.3 sene sonra 3 haneli faiz bekliyorum. dolardada 4 kat artış olacak.çokkkkk yüksek dolar,yüksek faiz =cehennem!

Sayfa 1038/1252 İlkİlk ... 38538938988102810361037103810391040104810881138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •