Sayfa 105/238 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 833 - 840 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Haybeye gözyaşı dökmüşüm ya

Tamam o zaman kusura bakmayın Selim bey.. Yanlış anlamışım.. Neyse mutluyum şimdi..

Bu cicegi alin ve olanlari unutun lutfen..

Haftasonu papatya topladım cidden..

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Tamam o zaman kusura bakmayın Selim bey.. Yanlış anlamışım.. Neyse mutluyum şimdi..

Bu cicegi alin ve olanlari unutun lutfen..

Haftasonu papatya topladım cidden..
    Çiçek Kesin pembe çiçeklerdir...

Sonunda internet geldi...Hemen hafta sonu boyunca yaparken kendimi hayal ettiğim şeyleri yapmaya başladım atomu parçalıyormuş ciddiyetiyle ...

Benim bir tane kayıp kedim vardı ya, 5 ay sonra geri döndü. Ben nasılsa daha dönmez diye başka kedi almıştım falan. Şu an toplam 3 kedi oldu evde. Kedi klanı gibiyiz. Bir şey yiyecek olduğum zaman, tıpkı Serengeti'deki aslanların sırtlanlar gelip yiyecek diye avlarını hızlı yemesi gibi, hıphızlı yiyorum. Bir an dalgınlığıma gelse ve gözümü kapasam masanın üstüne atlayıp yemeği yiyecekler.

Şimdi yemek yapmam gerek, sora GBPUSD ve XAUUSD konusunda bie şeyler karalicam.

Selamlar olsun
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    GBPUSD - D1

Haftalık grafikteki ALIM Trendi hala devam ediyor. Hatta Resimde de görüleceği üzere kilit seviye denebilecek bir direnç bölgesi kırılmış vaziyette.Fiyatın önünde yine kırılması gereken bir bölge daha var, ve sanırım şu anki geri çekilme güç toplamak adına gerçekleşen birşey.

D1 zaman dilimine inince, makul bir riskle bu yükseliş trendine dahil olmak istedim ve 25177 'den işleme dahil oldum. (Risk Edilen Miktar: 99 PİP)

Astrolojik perspektifen bakıldığından bir sonraki döngünün tamamlanmasına 12 Gün daha var. Sabredebilirsem hedefi bekleyecem.

Selamlar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - D1

Günlük grafikte bakınca fiyatın yönünün aşağıya doğru dönük olduğunu görüyorum. Olası döngü tamamlama tarihinin yükselen trendline ile kesiştiği noktada, yani resimde mavi renkli üçgen ile işaretli bölgede fiyatın trendline ile buluşacağını düşünüyorum (1903).

SELL: 1986,87
    SL: 2009,21
    TP: 1903

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Oyun Hakkında

Bu aylarda nedense oyuna bir sürü yeni tank geliyor. Daha 5-6 ay önce oyuna Çin tankları gelmişti. Çin tankları zırhlı olmalarıyla ve yüksek kalibredeki namlulu arıyla ön plana çıktılar. Zırhlı olmalarının bir dezavantajı olarak bu tanklar normalden daha ağırladılar. Ani saldırılarda cephe değiştirebilmek adına bu tanklara tasarımcılar Jet Booster lar ilave etmiş. Oyunda da tıpkı gerçek tasarımdaki gibi jet booster lar mevcut.

Her neyse, asıl konuya gelecek olursam, hemen önümüzdeki ay oyunda daha da heyecan verici şeyler olacak. Bahsettiğim heyecan verici şey Japonya tank yok edicileri. Japonya normalde tank endüstrisi anlamında çok başarılı bir ülke değil. Bunun nedeni belki de içinde bulunduğu coğrafya dolayısıyla çok fazla aktif savaşa girmemiş olması. Demek istediğim asla bir Rusya veya Ortadoğu ülkesi kadar tanka ihtiyaç duyulmuyor olması. Bu tankların genellikle yüksek kalibreli ve isabetli atışları var. Normale göre oldukça büyük olmalarına rağmen ön taraftaki zırh plakaları düşman tanklardan gelecek mermileri sektirebilecek eğimde. Oyundaki tanıtım videosu şu şekilde:

ChatGPT 'ye de sordum. Verdiği cevabı aynen yapıştırıyorum:

Japonya, düşman zırhlı araçları tehdidine yanıt olarak II. Dünya Savaşı sırasında bir dizi tank yok edici geliştirdi. İşte en önemli Japon tank yok edicilerinden bazıları:

1. Type 1 Ho-Ni: Bu tank imha aracı, Type 97 Chi-Ha orta tank şasisine dayanıyordu ve Type 90 75mm top ile donatılmıştı. Yalnızca 24 adet üretildi.

2. Type 3 Ho-Ni III: Bu tank imha aracı, Type 97 Chi-Ha şasisine dayanıyordu ve Type 4 75mm top ile donatılmıştı. Yaklaşık 200 adet üretildi.

3. Type 4 Ho-Ro: Bu tank imha aracı, Type 97 Chi-Ha şasisine dayanıyordu ve 150mm havan topu ile donatılmıştı. Yaklaşık 12 adet üretildi.

4. Type 5 Na-To: Bu tank imha aracı, Type 97 Chi-Ha şasisine dayanıyordu ve 75mm top ile donatılmıştı. Yaklaşık 100 adet üretildi.

5. Type 5 To-Ku: Bu tank imha aracı, Type 3 Chi-Nu şasisine dayanıyordu ve 47mm top ile donatılmıştı. Yalnızca 5 adet üretildi.

6. Type 5 Ho-Ri: Bu tank imha aracı, tamamen yeni bir tasarımdı ve 105mm top ile donatılmıştı. Ancak, savaşın sonunda sadece bir prototip üretildi.

Japon tank yok edicileri, genellikle zayıf zırhları nedeniyle etkisiz kalmıştır. Ayrıca, Japon endüstrisi savaşın ilerleyen dönemlerinde malzeme ve işgücü sıkıntısı yaşadığı için üretimleri sınırlı kalmıştır.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    XAUUSD - D1

Günlük grafikte bakınca fiyatın yönünün aşağıya doğru dönük olduğunu görüyorum. Olası döngü tamamlama tarihinin yükselen trendline ile kesiştiği noktada, yani resimde mavi renkli üçgen ile işaretli bölgede fiyatın trendline ile buluşacağını düşünüyorum (1903).

SELL: 1986,87
    SL: 2009,21
    TP: 1903

D1 Mum 10 dakika içinde falan tamamlanacak.

Yatmadan önce SL güncellemesi yapmak istedim.

SL: 2011,79

Saygılar, İyi Geceler

Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Çiçek Kesin pembe çiçeklerdir...
    Evet.. Pembe çiçekleri olan kaktüstü

Sayfa 105/238 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız