Sayfa 106/555 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 841 - 848 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ortak9698 Yazıyı Oku
    Alakasi yok, hangi yabanci yatirimci temettu verdigi icin hangi sirketi tercih etmiş? Gerçekten buyuk yabanci bir fon raporu, beyani veya bir kişinin buffet gibi misal beyani var mi? Bana gore bunlar ezber ama yanlış, temettü onemli değil sirketin buyumesi önemlidir.

SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn ortak9698 hangi yabanci yatirimci temettu verdigi icin demissin de takaslarda yabanci hakimiyeti olan hisselere bak hepside bist temettu 25 endeksine dahil olan hisselerdir.bunlar hem kurumsal hemde duzenli temettusu olan hisselerdir.

2. Borsada para kazanmak iki sekilde oluyor ;birincisi hissemizin borsa degerinin artmasiyla ,ikinciside ortagi oldugumuz sirketin dagitmis oldugu kar payindan yararlanarak ayrica unutmamaliki fk .sina gore de belli bir sure icinde hissemiz kendinide amorti ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    bu kurum nasıl bir anda bu kadar hacme ulaştı bilgisi olan var mı ? gedik ile kafa kafaya gidiyorlar hatta çoğu gün geçiyor

gedik piyasa değeri 1.1 milyar TL

bunun 140 milyon TL aralarında 7 kat fark var
    Sanırım bu yüzden bedelli yapıldı cuma günü bankası olmayan aracı kurumlarda bist hacminde 1.oldu info. Çok hızlı bir hacim artışı oldu.Son zamanda borsaya da aşırı bir ilgi ve yatırımcı artışı var. Müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmesi için bedelli yapması gerekti demekki diye düşünüyorum.

Bedelli avantajları
    1- Lot başı 1 TL den yeni lot alınabilecek.
    2- Kasaya şirketin piyasa değeri 140 milyon civarı iken yaklaşık yarısı kadar 66 milyon TL para girecek.

Dezavantajı
    1-Bedelliye katılmak istemeyenlerin panikle satması. (Bu arada bedelli süreci yaklaşık 2 ay sürüyor)

Ben özellikle avantajlardan 2 numara yani kasaya şirketin piyasa değerinin yaklaşık yarısı kadar para gireceği nedeniyle bedelliye katılacağım. Zaten son dönemde bedelli ler bu yüzden olumsuz algılanmıyor. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 2 çeyrek kar tahminine gire fk kaça kadar düşer bedelli olayını heap katmadan düşünürsek

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

5.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    2 çeyrek kar tahminine gire fk kaça kadar düşer bedelli olayını heap katmadan düşünürsek

İlk çeyrek kar ile 2.çeyrek aynı gelse bile 6 aylık 12.5 milyon yapar. Son 4 çeyrek 17 milyon civarına yakın bir rakam yapar. Şuanki piyasa fiyatı 143 milyon oradan fk 8.4 e düşer. Benim hesabım bu şekilde yanlışta olabilir şuanki piyasa değerine göre. Ytd

Son düzenleme : clastobar; 28-06-2020 saat: 23:16.

6.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    2 çeyrek kar tahminine gire fk kaça kadar düşer bedelli olayını heap katmadan düşünürsek

1.çeyreğin aynısı kadar kar etse yanlış hesaplamadıysam 7.11 oluyor.

7. Sagolun tskler
     Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    1.çeyreğin aynısı kadar kar etse yanlış hesaplamadıysam 7.11 oluyor.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

8.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    İlk çeyrek kar ile 2.çeyrek aynı gelse bile 6 aylık 12.5 milyon yapar. Son 4 çeyrek 17 milyon civarına yakın bir rakam yapar. Şuanki piyasa fiyatı 143 milyon oradan fk 8.4 e düşer. Benim hesabım bu şekilde yanlışta olabilir şuanki piyasa değerine göre. Ytd

Hesap doğru.
    Fk son 4 çeyreğe göre hesaplanır.

Piyasa degeri÷Son 4 çeyrek kâr toplamı= fk.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 106/555 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •