Sayfa 1075/1312 İlkİlk ... 755759751025106510731074107510761077108511251175 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,593 - 8,600 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Arsa işi ayrı,o yatırımdan ekmek yemek için başka argumanlar lazım.İmara açılacak yerleri önceden toplayanların arasında olabilmek kolay değil.Maalesef ömrümce o gruba dahil olamadım.Ben eminim x bir yerden ben tarla alsam yüz yıl tarla olarak kalır )))))))))O konuda şansım müthiştir.Arsa yatırımı başka bir olgu.

Alın işte arsa yatırımı için topik bile açan forumdaşlarımız var.Arsaları ile mutlu mesut yaşayıp gidiyorlar.Bir ara onlar da zengin olabilirler,onlar olmazsa çocukları,çocukları olmazsa torunları)))))))Allahtan ümit kesilmez.

4. Forumdaşın yazdığı gibi uzun vadeli krediyi enflasyona yedirebilirsen. Aldığın bölge gelişirse iyi yatırım.
    Kiraya vererek geri dönüş süresini bile kısaltabilirsin.
    Ama kiracı dedin mi insan faktörü devreye giriyor nasıl trafikte adamı deli eden sürücüler varsa kiracılarda mevcut. O noktadan, benim gibi hoşlanmayanlar için ev yatırımı bir seçenek olmaktan çıkıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yo yo kendinize haksızlık yapmayın baya bir emek vermişsiniz bu entrylerimi bulana kadar ,ben arasam zor bulurdum.O konuda haklısınız o dönemki emlak öngörümde acaip çuvalladım.Hem de antalyada yaşıyorum,buradaki emlak yatırımlarıma ek yapsam çok ama çok karlı çıkarmışım.Kısmet değilmiş,piyasa bu yanlış öngörümün bedelini bana baya baya ödetti sn renkly.Ama asıl önemli olan o değil,önemli olan bundan sonra ne olur ,o konuda ne düşünüyorsunuz emlak artar mı azalır mı.
    Gerçekten rastgele karşıma geldi sizin yazılar. Ama şöyle söyleyeyim, yıllarca bu topiğin verdiği gazında etkisiyle emlağa bulaşmadım. Hep çökecek diye bekledim. Taki 2019 da ablam bana zorla Antalya'dan bir ev aldırana kadar. Daha sonra 2021 de baktım iyi kazandırıyor. Altı tane daha aldım. Bilinçli yapılmış bir hamle değil sadece rastlantısal başarı. Geleceği kimse bilemez.

Emlak fiyatları çökecek diyenler sadece kendi olmasını istediklerini yazıyor bence.

Uçması yada çökmesi için şu an analizlere dahil olmayan çok büyük beklenmedik olayların meydana gelmesi lazım.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Gerçekten rastgele karşıma geldi sizin yazılar. Ama şöyle söyleyeyim, yıllarca bu topiğin verdiği gazında etkisiyle emlağa bulaşmadım. Hep çökecek diye bekledim. Taki 2019 da ablam bana zorla Antalya'dan bir ev aldırana kadar. Daha sonra 2021 de baktım iyi kazandırıyor. Altı tane daha aldım. Bilinçli yapılmış bir hamle değil sadece rastlantısal başarı. Geleceği kimse bilemez.

Emlak fiyatları çökecek diyenler sadece kendi olmasını istediklerini yazıyor bence.

Uçması yada çökmesi için şu an analizlere dahil olmayan çok büyük beklenmedik olayların meydana gelmesi lazım.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Misal son iki yıldaki kiev ve antalya emlak fiyatları gibi değil mi.))))))))))))Emlak fiyatlarının göçmesi en çok bana zarar yazar,siz analizle isteği karıştırıyorsunuz,isteğim emlak fiyatları artsın olmalıydı elbette,analizim öyle olmamıştı,orda bir paradoks oldu öngörüm tutmadı ama para kazandım.Ama bir cümlenize tamamen katılıyorum geleceği kimse bilemiyor orası doğru.Yüzde 60 öngörülerim tutsa bana yeter

Gene de bu topiği takip eden arkadaşlar için bir tavsiyede bulunayım.Herkesin cebinde bir anahtarı olmalı.İnsanlık halidir insanın başına her şey gelir, mümkünse herkes oturacağı evin sahibi olmalı.Bunu defalarca yazdım,bu bir yatırım değil ihtiyaç,barınma ihtiyacı insanın kafasında bir sorun olmamalı.

8. Antalya hakkinda yazanlara bi sorum var

Ukrayna savasi elbet bir gun bitecek sonsuza kadar surecek hali yok. Bittiginde Antalyadaki slavlar donermi? Donerse dolar bazinda 4 katina cikmis evi alanlar normal fiyata donermi?

savas biter ama bu adamlar donmez abi diyorsani o zaman olayin boyutu degisiyor

O zaman Antalya ve civarinda kulturu bize cok cok uzak yuzbinlerce insanin yasayacagini varsayacagiz. Bunun getirecegi sosyal politik sorunlar ne olacak?

olay karisik

Sayfa 1075/1312 İlkİlk ... 755759751025106510731074107510761077108511251175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •