Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 108/1014 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 857 - 864 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Robert Bosch`un yani ünlü Bosch firmasının sahibinin bir sözü vardır, ata sözü gibi olmuştur derki ;``İnsanların güvenini kaybetmektense,para kaybetmeyi tercih ederim`` DAP yapı insanların güveninini yaptığı üç kağıtlarla o kadar kaybetmişki şimdi yaptığı bir projesi çok iyi bile olsa forumdaşın dediği gibi `DAP` sa semtine bile uğramamak gerekir `. Aslında burası Türkiye olmasa , bizim millet beton delisi olmasa söz konusu firma ilk attığı kazıktan sonra bir daha gün yüzü göremezdi ama gel görki hala piyasada boy gösteriyor. Eee ! burası JET FADILLARIn bile iş yapıp defalarca milleti ütttüğü bir ülke, burada dolandırıcılar her zaman para kazanır , tarihinde var, Sülün Osman denilen adam, zamanı evvelinde enayilere Galata köprüsünü, Beyazıt kulesini satarmış , bunca zaman geçmiş sürüsüne insan hala aynı, gel beni kazıkla sevdalısı , hal böyle oluncada bu üç kağıtçılara kızmaya hakkımız olmuyor.

2. Keriz ot gibidir biçtikçe biter diye çok nefis bir borsacı sözü var, katılmamak elde değil.

Masadaki keriz sen olmadığın sürece sorun yok devam...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    GYMO için diyecek fazla bir şeyim yok, tek bildiğim karlarını paylaşmakta fazlasıyla cimri davranmaları ve karlarını sonuçta bana faydası olmayan sözde yeni yatırımlara harcamaları. Borsada ki şirketlerin güvenirlilikleri yaptıkları türlü madrabazlıklar nedeniyle iyi sorgulanmalıdır aksi olsaydı gymo`larının çoğunun piyasa fiyatı görünen defter değerlerinin altında olmazdı.
    Yazmış olduğum her iki gmyo da kar dağıtımı konusunda cömert davranıyor. Kira gelirinin büyük bir kısmını dağıtıyor, bazı dönemlerde değerlemeden oluşna kar da oluyor ancak bu zaten nakit yaratan bir kalem olmadığından kar olarak dağıtılması da makul değil.

Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Yazmış olduğum her iki gmyo da kar dağıtımı konusunda cömert davranıyor. Kira gelirinin büyük bir kısmını dağıtıyor, bazı dönemlerde değerlemeden oluşna kar da oluyor ancak bu zaten nakit yaratan bir kalem olmadığından kar olarak dağıtılması da makul değil.
    Sizi tatmin ediyorsa, basit mevduat faizinden en az %10 fazla yıllık getiri sağlıyorsa ne mutlu size. Ben henüz bu şekil getiri sağlayan borsa hissesi borsa ile ilgilendiğim bunca zaman içinde görmedim her halde geri zekalılık bende...

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sizi tatmin ediyorsa, basit mevduat faizinden en az %10 fazla yıllık getiri sağlıyorsa ne mutlu size. Ben henüz bu şekil getiri sağlayan borsa hissesi borsa ile ilgilendiğim bunca zaman içinde görmedim her halde geri zekalılık bende...
    Estf.

Bizim borsada uzun vadeli ( gerçek manada ) yatırım yapılmaz. Şirketlerin büyüme - kar - durgunluk - büyüme veya tasfiye şeklinde evreleri oluyor bizde.

Sebebi iç dinamikleri yenileyememe / ayak uyduramama gibi özetlenebilir. ( belki koç holding hariç diyelim, onlar da sürekli al sat sektör değiştire değiştire geldi bu günlere... )

Ne yapacağız? Durgunluk / tasfiye döneminde, ama tasfiye olmayıp devam edecek ( yatırımlar nedeniyle karlılığı düşmüş ve fiyata yansımış hisseler mesela, 2014 tekfen diyelim ) yakalamaya çalışacağız.

Her sene 1 tane böyle hisse bulursanız, her aldığınız hisseyi de 5 senede satarsanız aslında korkunç bir döngü ile para kazanabilirsiniz ama hata yapmamaniz ve sürekli bilanço okuma / her çeyrekte temel analiz kasmanız gerekli. Buy / hold ama her bilançoda da kontrol ederek 5 hisse ile ( yılda 1 işlem ) güzel getiri sağlanabiliyor...

Bu başlıktaki insanlar genelde bilanço yalan / borsa patron düzeni kafasında. Ben böyle değildir diye iddia etmiyorum ama böyle düşünürsek zaten para kazanma şansını elden kaybetmiş oluyoruz. Nedir, patron kriteri koyarsın allâme i cihan olsa o patrona ait malı almazsın olur biter...

Bu bir metot. İkinci metot, herkes söyler, çelik gibi sinir varsa krizde al coşku döneminde sat. Yapanı görmedim ama kriz dönemi yüklü girip sonra temettü ile ömür tamamlayan abilerimiz varmış.

Üçüncü metot, teknik analiz anlık kademe ile al sat. Bunlar genelde viop ta takılır. Forumda short 24 başlığı var mesela kadro her sene değişir ( batarlar ), arada birkaç batmayan var onların da aracı kurum sahibi olduğunu düşünüyorum açıkçası

Durum bu şekilde. Beni sorarsanız 1. Metot ile takiliyorum ama %50 nakitin altına da düşmemeye çalışıyorum, çünkü biliyorum ki orada bir yerlerde o kriz var ve gelince 2. Metodu yapacak param kalsın istiyorum...

Ahmetg Guest
    In Istanbul nef projesi topkapi da aidat yok. Sifir aidat

Ama basketbol sahasi yok yuzme havuzu efendim ara katlardaki misafir odalarini kullanmak parayla.

Bir de izmirde yeni bir site vardi balcovada sanayi duraginda. Oda yeni yapilmis oda ayni konsept. Sifir aidat.

Eger icindeki hizmetleri kullanmazsan aidat sifir

Tabi benim burada merak ettigim su, guvenlikti bahceydi temizlikti parasi nereden cikiyor onu anlamadim.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Burda gerizekalı ileri zekalı gibi bir durum söz konusu değil neden böyle yaklaştınız anlayamadım. Bu şirketleri klasik borsa şirketleri (sanayi-banka) ile aynı kefeye koymaktansa konut yatırımıyla benzerliği dolayısıyla burada tartışılmasının fayda sağlayacağı kanaatindeyim. Ayrıca, yatırım amacıyla alınan konutların çok büyük bir çoğunluğu da mevduatın altında kira getirisi sağlıyor. Konut yatırımındaki ikinci beklenti değer artışı, bu şirketlerin hisseleri de az veya çok değer artışı gösteriyor.

Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Burda gerizekalı ileri zekalı gibi bir durum söz konusu değil neden böyle yaklaştınız anlayamadım. Bu şirketleri klasik borsa şirketleri (sanayi-banka) ile aynı kefeye koymaktansa konut yatırımıyla benzerliği dolayısıyla burada tartışılmasının fayda sağlayacağı kanaatindeyim. Ayrıca, yatırım amacıyla alınan konutların çok büyük bir çoğunluğu da mevduatın altında kira getirisi sağlıyor. Konut yatırımındaki ikinci beklenti değer artışı, bu şirketlerin hisseleri de az veya çok değer artışı gösteriyor.
    Amaç getiri ise GYO için diyecek tek şey var eğer HER SENE basit mevduat faizinin üstünde getiri sağlıyorsa ki ( yine tekrarlayayım ben ömrü hayatımda böyle bir gyo görmedim ) alınabilir. Lakin GYO kimseyi konut sahibi yapmaz.

Sayfa 108/1014 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •