Sayfa 108/552 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 4414 madde; 857 - 864 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Şuan patron dolayısıyla güvenilmez şirketler listesi yapılsa sanırım deva ilk 3 girer (kuşlu siteden gördüğüm yorumlar doğrultusunda). Ben öyle düşünmüyorum patron yatırımcıya karşı ketum olsa bile şirketi çok iyi yönettiğini düşünüyorum. Ama piyasa algısı patron ve imtiyaz olayı nedeniyle çok bozuk.
    Sene başından beridir endekse göre %15 kendi sektörüne göre %7 negatif ayrıştı.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. bir arkadaşımın yorumu :
    süper yönetilen ve inşallah yakın bir zamanda katlamalı ciro & kar göreceğimiz (çok hızlı büyüyecek) bir şirketi, karının sadece %7'sini kendine alıyor bizle paylaşmıyor diye bu kadar dövemem. varsın o karı kendine alsın ki bugün çıkan bir şey değil bu... ama şirket işini aynı başarıyla hatta artan bir başarıyla sürdürsün. ileride o bize yeter.

ben de katıldım bu yoruma ister istemez.
    7,5'tan 35e giden devada da temettü içeriği bu şekildeydi neticede. büyük haksızlık ama elden bir şey gelmiyor serzenişte bulunmaktan başka.

3. Madem herşey süper şirketin geleceği çok aydınlıkta
    bu fiyatlar bu yüzden çok ucuz da
    Piyasa da eli yüzü düzgün her şirkete tonla para giriyor da buna neden girmiyor
    Veya hiçbir aracı kurum bunu model portföyüne almıyor ya da almasa da bir hedef fiyat belirlemiyor
    Madem gelecek çok parlaksa uzun vadeli emeklilik fonları neden satıp çıktılar
    Şirket temettü vereceğine bari 30 milyonluk bir geri alım açıklasaydı bu küçük adım bile şirketin hissesine duyduğu güveni anlatırdı bize
    Piyasa bugün yükseliyor ya yarın düşmeye başlarsa hisse o zaman ne yapacak
    Bir arkadaşı yükselecek diyormuş peeh
    Boş yorumlar kutu kutu pense oynayan küçük yatırımcı işte
    Gelecek süpermiş blaa blaa

Ben yanıldım cuma aldığım kısmı bugün yolladım zaten çokda değildi piyasa ile kavga etmeye gerek yok giden hisselere bakarız

4. bu hissede özellikle yukarı yüksek bir adet girin 5000 adet üstü o zaman görün nasıl oradan uzaklaşıyor, robotu güzel yazmışlar. yani bu da bence bir patron şirketi ve patron istemeden artmaz. istediği kadar kar etsin zor. bence ilaç zammı, geri alım , yeni fabrika haberi vb dışında piyasaya bağlı olarak çok zor. endekse bağlı artması düşünelemez amageçen senede ayrıştı endeksten 2021 başında.

5.  Alıntı Originally Posted by MR.BROWN Yazıyı Oku
    Madem herşey süper şirketin geleceği çok aydınlıkta
    bu fiyatlar bu yüzden çok ucuz da
    Piyasa da eli yüzü düzgün her şirkete tonla para giriyor da buna neden girmiyor
    Veya hiçbir aracı kurum bunu model portföyüne almıyor ya da almasa da bir hedef fiyat belirlemiyor
    Madem gelecek çok parlaksa uzun vadeli emeklilik fonları neden satıp çıktılar
    Şirket temettü vereceğine bari 30 milyonluk bir geri alım açıklasaydı bu küçük adım bile şirketin hissesine duyduğu güveni anlatırdı bize
    Piyasa bugün yükseliyor ya yarın düşmeye başlarsa hisse o zaman ne yapacak
    Bir arkadaşı yükselecek diyormuş peeh
    Boş yorumlar kutu kutu pense oynayan küçük yatırımcı işte
    Gelecek süpermiş blaa blaa

Ben yanıldım cuma aldığım kısmı bugün yolladım zaten çokda değildi piyasa ile kavga etmeye gerek yok giden hisselere bakarız
    arkadaşım, borsada herhangi bir hissenin elbette yükseleceğini umacağız adı üstünde borsa. sen beğenmiyorsan devayı git 500 tane başka kağıt var onlardan al. ben beğeniyorum yükseleceğini umut ediyorum. ve üstüne şirket rasyolarının da bu görüşümü desteklediğini düşünüyorum. bu beni ilgilendirir. ama doğru bir seçim yapmışımdır ama yanlış.

neyse polemiğe gerek yok. şöyle yaz en azından;
    şu sebepten ötürü para girmiyor piyasa almıyor şu yönü oldukça kötü de ki iş değerlendirmeye girsin. benim aklım belki yetmez ama burada değerli paylaşımlar yapan arkadaşlarımız var belki onlar yazdıklarınızı dikkate alır.
    boş laflarla şirket eleştirilmez.

6. bugün utanması lazım, selec ve ecilc artıyor bu düşüyor.

7. Daha önce yazdığım gibi şirkete karşı piyasanın algısı çok kötü . En son ARDYZ. Olayında görmüştük diğer yazılım firmaları 15-20 fk ile fiyatlaniyorken ardyz 5 fk.

Sözlerimden deva nin ardyz gibi patronun art niyetli olduğunu düşündüğüm için yazmadım. Ben tam aksine ne imtiyazlı payların için aşırı tepkili nede şirketin kötü yönetildiğini düşünmüyorum. Benim şirket hakkında eleştirim yok temel olarak tek sıkıntı bence enflasyon ortamında yapılan tek seferlik zamların yeterli olmadığı . Fiyatlama gücü elinde olan şirketler %100 -150 zamlar yaptılar ve adetsel düşüşler olsa bile %100 civarı ciro artışı yazacaklar . Karın en temel verisi ciro ve deva bu sene kutu bazında artışlar olsa bile en fazla %60-70 ciro artışı olacaktır.

Bazı arkadaşlar yazdıklarıma kızıyor ama birazda şirketi dışardan bir gözle bakmak lazım .

Yine belki aynı cevaplar gelecek neden bu hisseyi taşıyorsun ben şuan karşıt yatırım modundayım. İyi şirketi kötü sektör koşullarında uygun fiyata aldım . 2022 yılında büyük ihtimalle endeksin altında kalacaktır ki ilk üç ayda %16 geride kaldı bist 100 endeksinden. Şirkete karşı gelişen ön yargı nedeniyle de sektorunden %9 negatif ayrıştı .

Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    bugün utanması lazım, selec ve ecilc artıyor bu düşüyor.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Mevcut konjonktür sebebiyle Deva geri planda kaldı. Enflasyonist ortamda şirket ciroları bu sene %100'e yakın artışlar yaşayacaktır. Deva ise genelden biraz düşük kalacaktır. Muhtemelen önümüzdeki yaz aylarında döviz kurlarında da bir geri çekilme ya da en azından artış olmayacağı tahminiyle fiyat üzerinde baskı var. Ancak bu fiyatlama çok uzun süre devam edemez öyle bir zaman gelir 15 gün içinde tüm kayıpları telafi eder.

Sayfa 108/552 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •