Sayfa 109/881 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 865 - 872 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    arkadaşlar dün hesabı yaptık . 13.76 dan başladı düşüş . şimdi 9,4. bu düşüş için benim tahminim 1,5-2 milyon lot el değiştirdi. Ortalama 11 tl den satmiş olsa 13.8 -11=2.8 tl hisse başı kayıp . 2 milyon lotta 5.6 milyon tl zarar
    diğer taraftan yuzde 5 hisse satısı bugun 9,4 tl den yapılsa, kendi alacak. 13.76 dan almak yerine 9.4 tan alınca 4.4 tl hisse başı ucuz alacak. 9,5 milyon hissede 42 milyon tl kar. 42 -5,6= 36,5 milyon tl bu operasyondan cebe atacak.
    Yani hisse fiyatındaki her 1 tl düşüşten 9.5 milyon tl kar sağlayacak. zararı ise 1 tl düşürmek için harcayacağı lot miktarı kadar olacak. ne zamanki 1 tl düşürmek 9,5 milyon tl den daha pahalıya mal olacak (alııcı çoğalacak), işte o zaman düşürmeyi kesecek ve hissenin satışını açıklayacak

Zaten o piyasaya verdiklerini dert bile etmiyor.... Nasılsa blok 10 milyon lotu ucuzdan kapatıp cebe indirince , senette her türlü maniplatif işlemleri yapıp , o verdiğinide alttan yerine koyar... en kötü yukarı döndürünce fiyatı , yukarı çektikçe senetler yavaş yavaş gelir... böylece o verdiği senetleride zaman içinde alacaktır...

Burada biz yatırımcılar olarak , artık vereceği temettülere göre beklentimizi uzun vadeye yaymak durumundayız... Zaten önümüzdeki 2018 yılında tüm dünya borsalarında aşırı fiyatlama var ve olası bir kaos senaryosu yaşanabilir borsalarda... bundan dolayı umutsuzum.... şu son 1.5 senelik çıkışıda VESBE sayesinde boşa geçirdik !!!! üstüne şu an endekse göre de en kötü performans sağlayan senetlerin başında geliyor .... Bizlere koyanda bu derece güvenerek bir senede yatırım yapıyorsun.... ama gerek çakal patronlar gerekse pislik birkaç spek ten dolayı mağdur oluyorsun.... Neyse onları sevindirmemek için uzun vade kar ve temetü ortağı olmayı planlıyorum... Bilinçli trade ederekde , bu dezavantajlı durumu lehimize çevirmeyi bilmeliyiz....

----------------------------------------------------
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2. 9,30 Desteğinden döndü. Yeterince mal takası oldu. Sabırsız ky lerden de malın bir kısmını topladı, şimdi hedef 10 ve üzeri. Şayet 10 direncini sağlam geçerse kısa zamanda 12 ve üstü olabilir... diyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir, benim hayalimdir...

3. Çiti ve emeklilik fonları son 1 ayda takası artmış görüyorum. Yanlış mı?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Toshiba ihalesi kaybedilmiş..ben sevindim.yoksa temettü den gidecekti bence.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. çok zor bir dönemeçteyiz çok zor bir durum
    endeks çok yukarda biz en aşağıdayız
    bunun daha aşağısı da var
    ne Fırsatlar kaçtı gitti

yatırımcıya bu kadarı da yapılmaz diyesi geliyor insanın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by 6.sense Yazıyı Oku
    çok zor bir dönemeçteyiz çok zor bir durum
    endeks çok yukarda biz en aşağıdayız
    bunun daha aşağısı da var
    ne Fırsatlar kaçtı gitti

yatırımcıya bu kadarı da yapılmaz diyesi geliyor insanın
    Maliyetim 10.10 olmasına rağmen bende tirsiyorum.ama UV olarak aldım.7 yede düşse artırma niyetindeyim.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

netturko Guest
    arçelik te artış var bakalım bunu ne kadar baskılıcaklar

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. VESBE - Vestel Beyaz Eşya

8.95 görmüş ordan toparlamış hiç fark etmedim bile görsem maliyet düşürmek için ek alım yapardım yine
    Düzenli temettu veren sirketi bu fiyatlarin altinda her rakama toplarim.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Sayfa 109/881 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •