Sayfa 110/419 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 3348 madde; 873 - 880 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Piyasa temettüyü çok seviyor. Mantıklı mantıksız tartışılabilir ama bu çok net. Egserle medtr yaklaşık %10 temettü verimi olacak şekilde açıklama gelince mükemmel tepki geldi. Temettü verimi yüksek olunca öyle 2 fk'ya falan düşürmüyorlar. Yoksa 1.5 fk'da bile bekliyor hisse. Likidite zaten yok. Neyse sabır etmek lazım. Her şeye rağmen konjenktür e göre en iyi 3-5 hisseden birindeyiz.

2.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Piyasa temettüyü çok seviyor. Mantıklı mantıksız tartışılabilir ama bu çok net. Egserle medtr yaklaşık %10 temettü verimi olacak şekilde açıklama gelince mükemmel tepki geldi. Temettü verimi yüksek olunca öyle 2 fk'ya falan düşürmüyorlar. Yoksa 1.5 fk'da bile bekliyor hisse. Likidite zaten yok. Neyse sabır etmek lazım. Her şeye rağmen konjenktür e göre en iyi 3-5 hisseden birindeyiz.
    "Bu yıl çok para kazandık .Gelirlerinin böyle gideceğe benziyor.Artık bizde 50 kuruş temettü dağıtalım"diyemezler mi acep?
    Birde sanki ocaktan beri BIST 100 ekdeksindeyiz.Ben öyle hatırlıyorum.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    103
    Blog Entries
    3
    2015-2016 da parayı koyacak yer bulamayınca temettü dağıtmıştı. ben bu sene de aynısı olacağını tahmin ediyorum.

çünkü zaten 2 gemi aldılar, enerji ortaklığı da var. tabii ben olsam bir girişim sermayesi gibi davranırdım.
    600M TL'lik kar'ımla 200M garanti, 200M sahol, 200M eregl falan alırdım.

Çok daha iyi değerlenirdi.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

Temettü bizi ilgilendirmez, bütün karı ceplerine koysunlar, iyice doysunlar..
    Kağıdı yukarı ceksinler bize yeter..
    Verecekleri 3 5 krs temettude başımızın gözümüzün sadakasi olsun bu adamlara..

Dohol 9 ayına göre 3 misli 12 aylık açıklayınca tavan oldu..bu karın esas sebebi elindeki dovizlerin aşırı değerlenmesi..
    Gsdho da artık inanmaya başladım dohol gibi 12 aylığı 9 aylığın 2.5 3 misli gelebilir...
    Böyle bi durumda 3.07 direncini tavan olarak geçer inşallah...

6.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    "Bu yıl çok para kazandık .Gelirlerinin böyle gideceğe benziyor.Artık bizde 50 kuruş temettü dağıtalım"diyemezler mi acep?
    Birde sanki ocaktan beri BIST 100 ekdeksindeyiz.Ben öyle hatırlıyorum.
    Bist 100’de değiliz. Yakın zamanda yıldız pazara girdik sadece.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=GSDHO

Temettü verse çok iyi olur. Mesele para değil mesele patronun, yatırımcıyı düşündüğünü göstermesi. Bu hisse geri alımı ile de yapılabilir. Yatırım yapacak olsam yenilenebilir enerji şirketi kurup, bu alana yatırım yapardım. Yenilenebilir enerji tam günümüzün trendi ve bence holdinge seviye atlatır. Ayrıca hükümetin bu konuda teşvikleri de var. (Silopi Elektrik de halka arz olursa oradan gelecek parayı bu alana yatırabilirler.) Ayrıca yenilebilir enerji şirketleri halka arz edilmeye de uygundur.

Valla o hesaplar iyi de burası bist pek çok kağıtda ucuzluğun manası olmuyor basıyorlar kağıdı aşağı.Beni umutlandıran bugün borsa kırmızı çok rahat aşağı basarlardı nedense kağıt hep yeşil,acaba bilanço erken mi açıklanacak.Yoksa huyudur son gün bile kırmızı göstermeyi sever.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla o hesaplar iyi de burası bist pek çok kağıtda ucuzluğun manası olmuyor basıyorlar kağıdı aşağı.Beni umutlandıran bugün borsa kırmızı çok rahat aşağı basarlardı nedense kağıt hep yeşil,acaba bilanço erken mi açıklanacak.Yoksa huyudur son gün bile kırmızı göstermeyi sever.
    Bence bilançoya kadar yükseltecekler..
    Çünkü bu fiyatlarda bırakırlarsa ben yiyemedim sen ye durumu oluşabilir..
    Mesela 675 kar aciklasa f/k 2 nin altına düşüyor..
    Bu da çok kabullenilebilir bı durum değil...

Sayfa 110/419 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •