Sayfa 113/327 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2613 madde; 897 - 904 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Bugün çıldıran borsada senedi yükseltmediler.Goodhosch'ların klasik numaraları.Borsa %5 bile yükselse yine yükseltmeyip ky'yi sinirlendirip umudu kestirme amaçlı.Borsa düşünce de ilk önce bunlar düşürürler. Yıllardır bu hareketlere alıştık artık.Kaldı ki,günlük yükselmelerin artık bana göre önemi yok.Bugün de 5,97 ve 5,98 den çok az da olsa torbaya attım lotları.
    Ekonomilerde çarkların dönmeye başladığı haberleri var.Ancak,altı aylık bilançoların çoğunluk senette külliyen zarar geleceği açık.Birçok spek bunu kullanacaktır. İşte bu iniş çıkışlarda edindiğim en önemli tecrübe ufak lotlar halinde mal almaktır.
    Behzat kardeşim, Balık tutan karga videosunu izlemişmiydin. Ekmek kırıntısını biraz ileri atıyor yavaş yavaş kendine doğru çekiyor. İki bilemedin üçüncü seferde balığı hop yakalıyor. Bir kuru ekmek parçası ile koca balık mideye iniyor. Mübarek sanki çaycı....
    Oltadaki yeme kanma. Avcımız çok gaddar,hep bana hep bana diyen bir tip... Bakalım Rabbena ne diyecek...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. 10 gün sonra genel kurul var 12 gün sonra temettü var.
    Birilerinin hem genel kurulda güçlü olmadı hem de temettüyü kaptırmaması lazım.
    Çaktı 6.00 a. Pusuda bekliyor.
    Haydi rast gele....
    Son düzenleme : arpaci55; 19-06-2020 saat: 10:11.

3. 6,16 ve üzeri kapanış şık olur. Haftaya koştururuz.

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Behzat kardeşim, Balık tutan karga videosunu izlemişmiydin. Ekmek kırıntısını biraz ileri atıyor yavaş yavaş kendine doğru çekiyor. İki bilemedin üçüncü seferde balığı hop yakalıyor. Bir kuru ekmek parçası ile koca balık mideye iniyor. Mübarek sanki çaycı....
    Oltadaki yeme kanma. Avcımız çok gaddar,hep bana hep bana diyen bir tip... Bakalım Rabbena ne diyecek...
    Değerli kardeşim; yakalandığım koronadan dolayı hastanede yatarken çektiğim ıstıraplar eve gelince de devam etmişti.yaklaşık 20 gün süren ıstırap nihayete erdi. O ıstıraplı günlerde insan ölmeyi bile nimet sayabiliyor.Ama işte şimdi dışarı çıkıp güzel havayı derin derin içime çekince gözlerim yaşararak şükrediyorum. Ekonomik durumu sıradan bir insan olarak inanılmaz mutluyum.Elbette sıkıntılar var ama olsun,şükür diyorum.
    İşte bu Çaycı ve avanesi olan dinazor takımı öylesine paraya tapmışlar ki,bunlara gebermekten başka hiçbir şey ders olamaz.Hatta o bile olmaz.Zira Gentaş'ın Çaycı eşdeğeri patronu masa başında mortu çekip Mengen mezarlığını ziyaret ettiği halde geride kalanlar aynı zulümlere devam etiler.
    66 yaşım bitti 67 içindeyim ve artık asla uzun vadeli plan yapmıyorum.Şunun şurasında ne kaldı ki,diyorum.Ama işte Çaycı bunu demiyor.Umarım zıbarma aşamasında yaptıklarını bir gözden geçirir de öyle zıbarır.

5. Borsa uçuyor iki aydır uçacak dediğim tcell tavan tavan gidiyor. Bizim bu uyuz kırmızıda yakıyor. getirdi 5,99 takozu da koydu. Basıp hepsini alacağım ama elim kitlenecek diye korkuyorum. Önümüzdeki hafta zaten son düzlük Veli ye bırakacağı malını haftaya toplar artık.

6. Haftaya son düzlüğe giriyoruz. çaycı bugun15/20 kademeye birden kaldirmadigina çok pişman olacak çok...

7. Sevgili arpaci55, genel kurul öncesi beklentiniz nedir, muhtemel bir hareket bekliyorsunuz anlaşılan. Temettü oranı zaten belli, beklenti bedelsiz ihtimalinden mi kaynaklanıyor, yoksa farkli bir beklenti mi var. Bu arada Başta behzat abi ve siz arpaci55 olarak paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ederim.

8. İsa kardeşim, sarkunu her yıl belli periyotlarla yaptığı hareketlere dayanarak söylüyorum. 1-Nedense temettü dağıtımı öncesi temettü miktarı kadar yükselir.2- genel kurulda ortaklar güçlü olmak istiyorlar 3- gen.kurula sunulan sermaye artırım kararı yok ama kayıtlı sermayeye ulaşmak için %50 artırım hakkı var.
    Hanönü madeni hakkında açıklama gelebilir. Çaycı mirasyedi ortakları susturmak için güzel haberler vermek zorunda kalabilir. Aksilik olmazsa ben de genel kurulda her yıl olduğu gibi bu yıl da red oyu vererek kök söktürecegim....
    Yani öyle farklı ciddi bir beklentim yok.

Sayfa 113/327 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •