Sayfa 118/1003 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. Sistem, düzen, kurallar... akademisyenlerin ve politikacıların kullandığı süslü laflardır. Gerçekler ise hükümetlerin parayı kime nasıl dağıttığıdır.

80 ler, 90 lar, 2binli yıllar, zaman gelir geçer ama gerçekler değişmez.

Eyt li, asgari ücretli, memur ve emeklinin cebinden eksilen para başka 3-5 kişinin cebine girmiştir.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ekonomi tercihler meselesidir. Parayı kime ve nasıl dağıtacağının hesabıdır. Dolaşıma giren paranın en kısa ve en çok miktarda vergi olarak yine devletin hazinesine girdiği birkaç ülkeden biriyiz dünyada. Bu durumda emekliye, çalışan kesime para vermek hazinede minimum gedik açar. Bu para piyasada dolaşırken esas kazanç sağlayandan vergiyi tahsil edebiliyor musun burada esas mesele bu. Vergi kayıp/kaçağı en aza indirildikçe emekçinin gelir ve refahı artacaktır.

Kimsenin fazlasında gözü yok. Son 5 yılda emekli ve çalışan maaşları kırpık enflasyon nedeniyle minimum %100 erimiştir. Bunu sağlamak, bu hakkı ve refahı geri vermek zor değil tam aksine bir görevdir. Bunu sağlayacağını beyan eden kişi ya da parti bu seçimi açık ara farkla kazanır.

Para nerede diye sormak abesle iştigaldir. Para orada devlet hazinesinde. Esas mesele o parayı kime nasıl dağıttında, senin önceliklerinde.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2. https://www.ekonomim.com/ekonomi/sta...-haberi-689651

Döviz kuruna yönelik olarak hedeflerini de paylaşan Farooq Pasha liderliğindeki analistler, kurun hükümet değişimi farketmezsizin yükseleceğini, ancak yükselişin muhalefetin galibiyeti durumunda sınırlı kalacağını ifade etti.

Raporda konu hakkında "Mevcut alışılmışın dışında politikalardan uzaklaşmak, ekonomi uyum sağlarken boşluğu kapatmak için yeterli portföy akışını çekebilir. Böyle bir senaryoda 2023 sonunda dolar/TL'yi 20 seviyesinde görebiliriz. Buna karşılık, mevcut politikaların devamının TL'nin reel olarak 2021 sonundaki seviyelere inmesine neden olabileceğini düşünüyoruz. Böyle bir senaryoda dolar/TL'nin 2023 sonunda 36'ya ulaşabileceğini düşünüyoruz" olarak değerlendirdi.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. 16 Mayısta piyasa nasıl açılır?

Muhalafet kazanırsa Hükümet kuruluncaya kadar olan dönem içinde ;

TVF, BİST te alım yapmaya devam eder mi?

MB ve kamu bankaları dolar satmaya devam eder mi?

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    16 Mayısta piyasa nasıl açılır?
    Kimsenin bir şey bildiği yok diyelim ki altılı masa kazandı 5 ay sonra tekrar bir parti lideri çıktı sıtmaya razı değiliz dedi bunun olmayacağının bir garantisi var mı olursa kur ne olur? Yapılan yorumlar altılı masanın her konuda tek bir partiymiş gibi adım atacağı varsayılarak yapılıyor bence her koşulda sepette döviz olması şart

5. Milat gazatesi geçen hafta ŞAHLANIŞ DÖNEMİ diye sür manşet yapmıştı.

Türkiye Gazetesi : Araç ve Konut yok satıyor....
    Otomobil satışları yüzde 67 artmış.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Kimsenin bir şey bildiği yok diyelim ki altılı masa kazandı 5 ay sonra tekrar bir parti lideri çıktı sıtmaya razı değiliz dedi bunun olmayacağının bir garantisi var mı olursa kur ne olur? Yapılan yorumlar altılı masanın her konuda tek bir partiymiş gibi adım atacağı varsayılarak yapılıyor bence her koşulda sepette döviz olması şart
    TR de yaşıyorsanız elinizde mutlaka dövize dayalı varlık tutmak zorundasınız aksi halde sermayeyi kediye yüklersiniz..Sadece 2003-2008 arası faiz daha iyi kazandırdı...O dönemde de yine altın altın çağını yaşadı...

Kısaca alım gücünüzün sıfırlanmaması için döviz cinsi varlık taşımak zorundasınız...

PAL T+2 olarak gorunuyor

gunluk gir cik sadece para piyasa fon

Alıntı Originally Posted by ottomand Yazıyı Oku
    bahsettiğiniz fona günlük giriş çıkış yapılabiliyormu
    ben akportföy PAL fon altıncı serbest döviz fon düşünüyordum yada bildiğiniz günlük giriş çıkış yapılabilen fon varmıdır.fiba nın meltem fonlarını gördüm ama onlar 45 günlük.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

NBZ T+3 tur ben aldim duruyo

su anda gunluk MK 6.76% gorunuyor
    32gunluk ortalama ise 5.95%

Alıntı Originally Posted by ottomand Yazıyı Oku
    bahsettiğiniz fona günlük giriş çıkış yapılabiliyormu
    ben akportföy PAL fon altıncı serbest döviz fon düşünüyordum yada bildiğiniz günlük giriş çıkış yapılabilen fon varmıdır.fiba nın meltem fonlarını gördüm ama onlar 45 günlük
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 118/1003 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •