Sayfa 12/993 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1. Öfff... Kültablası...
    Yunanlılara baksın...
    Memento mori

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    2 yıl önce tatilde iken kacak akim rölesi sigortayı attiriyor sonra buzdolabı eriyor ve içindeki hersey kokuyor buzdolabını yeniledim mecburen 2 buzdolabı aldım , maliyet acı oldu evde iken 1,2 atmıştı ama onemsememistim bir elektrikçi ye sordum siemens ten başka hic bir kacak akim rölesine güvenemezsin dedi siemense iyi para verdim ama kendim degistirdim o günden bugüne hic atmadı . Panoyu açtığımda bi komşu da kacak akim rolesini kısa devre yapmış bir başkası siemens le değiştirmiş , aslında evde bi sistemle uzaktan elektrik sigortaları atmış mi bi kontrol edebilmek lazim 15 gün evde kimse olmayınca ya buzdolabi boşalacak ki imkansız .Ya da elektrik gitmeyecek .
    Geçen 1-2 ay önce, Mİ Xiaomi mağazasında gördüm, akıllı ev sistemi, küçük kibrit kutusunun yarısı büyüklüğünde dijital termometreler var, onları odalara veya buzdolabına koyuyorsunuz, bir tane de merkezi kontrol birimi var, küçük cihazla ona bluetoth ile bağlanıyor, merkezi birimse internete bağlı...

Yani sonu yok, klimayı, kombiyi, ışıkları her şeyi bağlayıp otomatikleştirmek mümkün...bunun için tabi bu cihazları kontrol eden başka aparatlar var, onlar da lazım.

Ben sadece küçük bir dijital termometre aldım buzdolabına koydum, cepten bluetothla bağlanıp ısıyı kontrol edebiliyorsun, merkezi birimini de alsaydım mesela, evin dışından internet üzerinden de kontrol edebilecektim. Isı log kaydı tutuyor, aslında bunun için aldım, bir de diğer termometreler güvenilir gelmedi, bağlandığınızda geçmiş 12 saatlik veya 6 aylık ısı grafiği, ne kadar dalgalanmış görülebiliyor, bizim ilaçlarımız var soğuk zincire tabi, onlar için ayrı buzdolabı aldım, onun içine koydum.

Yani uzaktan takip edebilirsiniz, alarmı filan da var anladığım ısı şu rakamı aşarsa ikaz ediyor filan, mesela bebek odasına konuyor ısı şunun altına düşerse ikaz et gibi hazır bir menüsü var, bunlar için merkezi birim gerek sanırım. Tabi uzaktayken bu olursa, anahtarı olan birine git eve bak demeniz filan gerekecek. Yani mümkün artık internetle her şey...

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Öfff... Kültablası...
    Yunanlılara baksın...
    Doktor kriptoyu bi tık düşür, anlaşılmıyor...

4. Yunan rus petrolünü aylarca taşıdı...
    Sesleri çıkamadı.. Rusya yaptırımıymış...
    Twitter da anca propaganda...

Umarım, Bu sefer, doğru tarafta oluruz..
    ruslara da, başarılar dilerim...
    Memento mori

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Geçen 1-2 ay önce, Mİ Xiaomi mağazasında gördüm, akıllı ev sistemi, küçük kibrit kutusunun yarısı büyüklüğünde dijital termometreler var, onları odalara veya buzdolabına koyuyorsunuz, bir tane de merkezi kontrol birimi var, küçük cihazla ona bluetoth ile bağlanıyor, merkezi birimse internete bağlı...

Yani sonu yok, klimayı, kombiyi, ışıkları her şeyi bağlayıp otomatikleştirmek mümkün...bunun için tabi bu cihazları kontrol eden başka aparatlar var, onlar da lazım.

Ben sadece küçük bir dijital termometre aldım buzdolabına koydum, cepten bluetothla bağlanıp ısıyı kontrol edebiliyorsun, merkezi birimini de alsaydım mesela, evin dışından internet üzerinden de kontrol edebilecektim. Isı log kaydı tutuyor, aslında bunun için aldım, bir de diğer termometreler güvenilir gelmedi, bağlandığınızda geçmiş 12 saatlik veya 6 aylık ısı grafiği, ne kadar dalgalanmış görülebiliyor, bizim ilaçlarımız var soğuk zincire tabi, onlar için ayrı buzdolabı aldım, onun içine koydum.

Yani uzaktan takip edebilirsiniz, alarmı filan da var anladığım ısı şu rakamı aşarsa ikaz ediyor filan, mesela bebek odasına konuyor ısı şunun altına düşerse ikaz et gibi hazır bir menüsü var, bunlar için merkezi birim gerek sanırım. Tabi uzaktayken bu olursa, anahtarı olan birine git eve bak demeniz filan gerekecek. Yani mümkün artık internetle her şey...
    Mantıklı , bi tane edineyim merkezi sistemli , internetten evi kontrol ederim , ana sigorta atar atarsa zaten , o da pano da bi komşuya telefon edip şalteri kaldırtiriz, buzdolapları yeni teknoloji 24 saatten uzun koruyor sorun içerde olursa kargo ile anahtar yollar ,açtırırız akrabalara .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Yunan rus petrolünü aylarca taşıdı...
    Sesleri çıkamadı.. Rusya yaptırımıymış...
    Twitter da anca propaganda...

Umarım, Bu sefer, doğru tarafta oluruz..
    ruslara da, başarılar dilerim...
    Petrol taşıma...SP nin kaleminin kırılma sebebi...hassas konu

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Mantıklı , bi tane edineyim merkezi sistemli , internetten evi kontrol ederim , ana sigorta atar atarsa zaten , o da pano da bi komşuya telefon edip şalteri kaldırtiriz, buzdolapları yeni teknoloji 24 saatten uzun koruyor sorun içerde olursa kargo ile anahtar yollar ,açtırırız akrabalara .
    Alet bu...

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Mia.../dp/B083Y1D8WB

Merkezi birim de bu.

https://www.youtube.com/watch?v=Kj0mT9oAa5g

Işıklar, prizler, kapı sensörleri hareket sensörü, ısı....skala geniş..
    https://www.posta.com.tr/bilim-tekno...istemi-2262884

Son düzenleme : Achiles; 07-08-2022 saat: 00:37.

8. Yeni sayfa açılsa ne olur...
    Defter aynı defter..

Memento mori

Sayfa 12/993 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •