Sayfa 121/1000 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 7996 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade

*ak parti sözcüsü çelik: (rusya'dan s-400 alımı) bu tür tehditler türkiye'nin kapısından içeri girmez, türkiye'de kimse de bunları duymaz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

AK Parti Sözcüsü Çelik: "(Ekonomik büyüme) Bundan sonrasında daha pozitif rakamlara ulaşacağımız bir süreci hep beraber yaşayacağız."

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Pegasus'un şubat'ta yolcu sayısı yüzde 1,6 artışla 2,09 milyon oldu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

*pegasus'un ocak-şubat'ta yolcu sayısı yüzde 0,9 düşüşle 4,37 milyon oldu
    *pegasus'un ocak-şubat'ta doluluk oranı yüzde 0,4 düşüşle yüzde 83,9 oldu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Thy'nin şubat'ta yolcu sayısı yüzde 1,1 artışla 5,17 milyon oldu

Thy: Ocak-şubat 2018 döneminde 10,81 milyon olan toplam yolcu sayısı, 2019 yılının aynı döneminde %0,4 artışla 10,85 milyon olarak gerçekleşti

Büyümeye odaklanıp üretimi sınırlamaktan vazgeçilecek mi?

2018'in ilk çeyreğinde %7,2; 2. çeyreğinde %5,2 ve 3. çeyreğinde %1,6 büyüyen Türkiye ekonomisi 4. çeyrekte %3 daraldı ve ekonominin 2018 büyüme karnesi %2,6 oldu.
    4. çeyrekte tarım sektörü toplam katma değeri %0,5, sanayi sektörü %6,4 ve inşaat sektörü %8,7 azaldı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri %0,3 azaldı.

2008 krizinde Fed'in parasal genişlemeye gitmesi ile gelişen ülkelere sermaye girişi arttı ve ülkemizde ise bu sermaye akımları en çok inşaat sektöründe kullanıldı. Sanayi ve tarımın ekonomi içindeki payları %20'lerde olmasına karşın özellikle tarım tarafında reform sayılabilecek adımlar atılmazken 2008-2013 yılları arasında USDTRY kurunun 1,70'li seviyelerde olması yerli üretim zahmetine girmektense ithalatı özendirdi. Büyükten küçüğe birçok kalemde ithalatın tercih edilmesi ile üretim tarafında ciddi gerileme yaşandı. Ayrıca maliye tarafında da büyüme odaklı strateji belirlendiği için cari açıkta oldukça yüksek rakamlar oluştu.

Sonrası bilindiği gibi gerek küresel koşulların değişmesi gerekse ülke özelindeki gelişmelerle büyüme tarafındaki zorluk 3. çeyrekte kendini gösterdi, son çeyrekte ise başarısız darbe girişimi sonrası 3 yılın ardından daralma yaşandı.

İmalat sanayi ve perakendecilik sektöründeki düşüşlerin devam etmesi 2019'ın ilk çeyreğinde de daralma işaretleri veriyor. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, en kötünün geride kaldığını belirtti, ancak göstergelerdeki zayıflamanın yılın ilk çeyreğinde de sürmesi, iyimserliğimizin azalmasına neden oluyor.

Kurdaki fiyatlamaya baktığımızda;

5,47 direncinin aşılamaması sonrasında kurda yükseliş ivmesi bugün bir miktar azaldı ve fiyatlar haftanın devamında 5,40 altına doğru geri çekilme yaşayabilir. Ancak 5,36 üzerinde tekrar 5,47'ye doğru alımlar devam edebilir. Yükselişlerin ivme kazanması için 5,58 direncinin kırılması gerektiği görüşündeyiz, bu direnç altındaki fiyatlama 5,55-5,25 aralığında devam edebilir. Orta ve uzun vadede yükseliş yönlü beklentimizi koruyoruz.

8. Reha Kaya ya özgürlük....

Sayfa 121/1000 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •