Sayfa 1210/1223 İlkİlk ... 210710111011601200120812091210121112121220 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,673 - 9,680 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Aslında bu açıklamada eksik oldu. Mesela borsada da 1000 lot aldim x hissesi diyelim, yarin %10 dustu. Burda da bir kayip var ama sonuçta 1000 lot benim elimde. Viop, iddaa, at yarişi, sayisal loto, milli piyango vs çesitli türevlerde paraniz tamamen el değiştiriyor. Yoksa her türlü yatirimda da kayip kazanç mevcuttur
    Bunu kesinlikle finans piyasası ile açıklayamazsınız. Diyelim ki birisi açığa satışı yaptı ve bu satıştan kar etti ben de %10 zarar ettim ve lotlarım elimde duruyor ancak benim bu zararımın karşılanması belki ayları bulabilir gel gör ki ben lotları satıp altın almayı düşünüyordum ancak zararda olduğum için o lotları satıp altın alamadım ve altın fiyatları ikiye katladı. Burada edilen zararda en nihayetinde açığa satış yapanın etkisi mevcut benim elimden parayı aldı adam. Birisi kar ederken diğeri zarar ediyorsa orada para zaten el değiştirmek zorundadır ha viop ha hisse senedi.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    serkan hocam bu dediğin hakkında fetva ayet hadis varmı ?

tamam şimdi oldu yazını yeni gördüm edit.

ozaman borsada harama girer diyecektim hisseler dahil.
    Ben hayatta herşeye dini bir kılıf arama yanlısı değilim aslında bilirsiniz... Ama devlet eliyle kumar oynatilmiyor mu sayisaldan tut at yarışına, piyangodan tut viopa kulli haram
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

3. Vâkıf yatırım da bugün usd 4500 tl

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bilgisi olan var miIMG_20180910_005202.jpg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by talibimtalip Yazıyı Oku
    Hisse senedinde de durum aynı. Açığa satış yaparak para kazanan biri diğerinin zarar etmesine sebebiyet veriyor. Bu durumda hisse senedi alıp satmak da haram olmaz mı?

Alıntı Originally Posted by talibimtalip Yazıyı Oku
    Bunu kesinlikle finans piyasası ile açıklayamazsınız. Diyelim ki birisi açığa satışı yaptı ve bu satıştan kar etti ben de %10 zarar ettim ve lotlarım elimde duruyor ancak benim bu zararımın karşılanması belki ayları bulabilir gel gör ki ben lotları satıp altın almayı düşünüyordum ancak zararda olduğum için o lotları satıp altın alamadım ve altın fiyatları ikiye katladı. Burada edilen zararda en nihayetinde açığa satış yapanın etkisi mevcut benim elimden parayı aldı adam. Birisi kar ederken diğeri zarar ediyorsa orada para zaten el değiştirmek zorundadır ha viop ha hisse senedi.

Yukarda açıklamasını yapmistim, siz %10 zarar ettiniz hisseden ama şirkete belli oranda ortak oldunuzbdolayisiyla sizin haramla ilgili bir sorununuz yok, karşıdaki açığa sattı %10 kazandı yani aciga satarken aslinda baskasina hisse sattı sonra %10 asagidan baska birinden hisseyi geri aldi. Bu durumla ilgili bisey diyemeyeceğim
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Yukarda açıklamasını yapmistim, siz %10 zarar ettiniz hisseden ama şirkete belli oranda ortak oldunuzbdolayisiyla sizin haramla ilgili bir sorununuz yok, karşıdaki açığa sattı %10 kazandı yani aciga satarken aslinda baskasina hisse sattı sonra %10 asagidan baska birinden hisseyi geri aldi. Bu durumla ilgili bisey diyemeyeceğim
    Altın ne olacak?

Alıntı Originally Posted by Murat k Yazıyı Oku
    Bilgisi olan var miIMG_20180910_005202.jpg

bu akşamda onlar haklanmış.

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Konuyu dağıtayım biraz.
    Bizim hanımın hayatına çok imreniyorum. Çok çalışkan bir insan. Sabah kalkmalarından müzdarip ama devamlı okuyor ediyor, telefonu kurcalamaz bile. Gece vakti yatarken ışığı açıp kafasına esiyor tutup test çözüyor. Lisans mezunu, şimdi de lisansüstüne çıkacakmış. Evde o kadar düzenli ve tertipli ki, ben çorabımı eşyalarımı sağa sola atarım o toplar. Ben de hayattan bezmiş gibiyim, hiç bişey yapasım yok. Hem çalışıyor hem bana bakıyor. Annemi arattırmıyor bana. Şans mıdır bilmem ama kadınlar gerçekten çalışkan oluyor. Keşke onun gibi olsaydım diye debeleniyorum ama sonra tekrar salıyorum kendimi koltuğa tembelliğe devam.
    Valla yakinmiyorsa sikayet etmiyorsa dunyanin en sansli erkegisin.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1210/1223 İlkİlk ... 210710111011601200120812091210121112121220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •