Sayfa 1214/1527 İlkİlk ... 21471411141164120412121213121412151216122412641314 ... SonSon
Arama sonucu : 12209 madde; 9,705 - 9,712 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1.  Alıntı Originally Posted by Akadian Yazıyı Oku
    Kozalcılar da burada çünkü abi bu arada burası kozaa topiği değil her şey var. Bak ben sasadayım dün aselsancıydım. Geçen ay petkim falan

Sent from my iPhone
    başkan sen bence eskisi gibi takılmıyon kozaada iken mutluydun şimdi mutsuz görüyorum. Ya bu kozaa alanda pişman almayanda nasıl bir hisse bu anlamadım

2.  Alıntı Originally Posted by Akadian Yazıyı Oku
    Barbaros usta vardı adam küstü gitti yav ama doner insallah ben ozelden yazarim ona. Baska temelci de bulurum yakinda insallah. Pastaci arkadaslar iyi oldu ya saolsunlar.

Sent from my iPhone
    dur ya barboras abiyi getirrim ben adamın damarına bastık bugün deniz gezmişin doğum gününü kutlayarak

3.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    başkan sen bence eskisi gibi takılmıyon kozaada iken mutluydun şimdi mutsuz görüyorum. Ya bu kozaa alanda pişman almayanda nasıl bir hisse bu anlamadım
    Insanı mazoşist yapan hisse. Net

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

4. barbaros abiye ilanı aşk yaptım
    dur bakalım cevap verecek mi?

5. cinali abi gitti,
    pardus hocam uyudu kaldı muhtemelen
    yaşlı bunlar ya genç transfer edelim akadian başkan bu topiğe
    ayak uyduramıyorlar gençlerin hızla değişen yatırımcı profillerine

Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Akadian Yazıyı Oku
    Kozalcılar da burada çünkü abi bu arada burası kozaa topiği değil her şey var. Bak ben sasadayım dün aselsancıydım. Geçen ay petkim falan

Sent from my iPhone
    Bugun sasa ya az bir miktar girdim ve kozaa o ara çıkmaya basladi. . Deniz ve hurol hocalar o ara aha kozaa gidiyor muhabbeti yapinca 89 dan verdigim kozayi 93 ten geri koydum.. sonra 91 kapadı.. allah onlarin iyiliğini versin ne diyim

7.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    pardus hocam destan yazıyor maaşallah ayrıntılı bilanço analizi gelecektir
    yok deniz hocam,, açıkçası arkaya dönüp bakıyorum 3 yıldır bu hisselerdeyim, her bilanço geldiğinde üşenmeden tüm faaliyet raporlarını okudum yorumumu da yazdım, bu sefer detaylı bir analiz yapmayı düşünmüyorum artık oluruna bıraktım..

Ancak gelen kar rakamı iyi mi kötümü sorusuna kısaca yorumumu yazayım.. öncelikle beklentimiz çeyreklik bazda 70 bin ons civarında altırn üretmesi ve ons basına 550 dolar maliyet düşüldüğünde 700 dolar, yani çeyreklik bazda 50 milyon dolar=300-350 milyon TL esas faaliyet karı. Bunun yanında sahip olduğu nakitin çeyreklik getiriside şu an ki faiz ortamında çeyrek basına 125 milyon tl civarınd almalı, ancak son çeyrekte nakitin bir kısmı dolar olduğunda ve dolar değer kaybettiği için geri kalan TL mevduatın faizinide götürdü ve finansal kar oluşmadı.

Ancak potansiyel Çeyreklik bazda 450 milyon TL civarında olduğu düşünülebilir, ancak ne geldi 190 civarı, beklenti bu vergi rakamı sonrası bu civarlar olsada potansiyel yazdığım gibi çeyreklik bazda 400-500 milyon TL..

Şirketin yaptığı açıklama ile son çeyrekte bazı aksiliklerin olduğunu zaten biliyorduk buda üretim miktarını etkiledi, bunun yanında finansal gelirde oluşmayınca kar oldukça düşük kaldı.. neyse artık önümüzdeki maçlara bakalım mayıs gibi sonraki bilanço gelir.

Üretim hedefi için artık bir engel yoktur diye umut ediyorum bütün yatırımları yapıp tesisleri bakımdan geçirdiler, ancak nakitin bir 700 milyon TL si dolarda duruyor ve dolar 2018 sonu 5.3 cvarındaydı, hala bu seviyede, dolayısı ile burdan bir gelir beklememek gerekir,geriye kalan 2 milyar TL den de çeyrekte 100 milyon TL finansal gelir beklentim var.. üretimde 300-320 bin ons hedefinden yola çıkarsak, 75-80 bin ons, bununla birlikte 2019 çeyrek karının 400 milyon TL üzeri gelmesini beklerim...

Hayırlısı olsun....

Sayfa 1214/1527 İlkİlk ... 21471411141164120412121213121412151216122412641314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •