Sayfa 125/344 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 2748 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. daha oncede yazdim hisse kafasini kaldirdigi da emeklilik ve yatirim fonlari satisa geciyor . bunlar cikista en buyuk engel son 1 hafta 650 bin civari satilmis. yabanci almis

2.  Alıntı Originally Posted by Cantunç Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım hisseden çıkan arkadaşlar hala burada yazmaya devam ediyor, sanırım tek amaçları iyi niyetle buradaki yatırımcıları korumak.....
    Hisseden çıkanlar tekrar girebilmek için hissenin düşmesini temenni ediyor, bunu açık açık yapamadıkları için milletin kafasını bulandırma yoluna gidiyorlar. Bekara karı boşamak kolay hesabı hisse düşerse ben demiştim diyecek düşmezse de bi iki kıvırıp yüzü bile kızarmadan yoluna bakacak insancıklar var maalesef...

3.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Ekonomist Dergisinin 22 Mart-4 Nisan tarihleri arasındaki bilgilere göre ilaç şirketlerine ait sektörün bilgilerini aktarmaya çalışacağım...İlaç ve sağlık sektörüne ait 6 şirket mevcut.Deva,Eczacı,Lokman Hekim,MPL Sağlık,RTA, Selçuk...Şimdi aynı sıraya göre şirketlerin 12 aylık karlarını yazıyorum: 286 , 162 , 8 , 36 , 4 ve bizim Selçuk 694 milyon.Küsuratları yazmadım...Şimdi,Selçuk hariç diğer firmaların toplam karların toplayalım: 286 + 162 + 8 + 36 + 4 = 496 milyon. Küsuratları da ekleyelim hatta biraz da biz ekleyelim ; sonuç: 500 milyon. Bizim Selçuk'un toplam kar'ı 694 milyon.Hatta 896 bin kküsuratı da var.Ama biz yine de 694 diyelim...Beş firmanın toplam karları 500 milyon.Bizimkisi tek başına 694 milyon. Yani 694- 500= 194 milyon.Bizimkisi beş şirketin toplam kar'ından 194 milyon lira daha fazla !!!...Yedekler toplamında birincilik Eczacı'ya ait.Küsuratları hesap etmiyorum: 3.500 .Burada biz ikinci sıradayız.Diğerlerinin toplamı fazla fazla 945...Yani bizimkini göre yaklaşık üçte bir...Son kez fiyat/kazanç oranına göre kendine en yakın Deva'dan 3 misli diğerlerinden ortama 10 misli daha ucuz...Bu mantıksızlık acaba nereye kadar sürer ! Gerçekten merak ediyorum ? Ama bu mantıksızlık sürerse vah borsamızın haline ! Hatta yuh olsun borsamıza...
    Dedikoduyu bırak ,gerçeğe bak...

4.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Yukarıdaki bilgilere ek olarak Selçuk hariç diğer beş firmanın sermayelerine bakalım;Toplam sermaye Aşağı-yukarı 1.160 milyar.Bizimkisi ise 621 milyon.Bizimkinin sermayesi diğerlerinin yarısı kadar.Aşağı yukarı bu firmaların son fiyat ortalaması ise :13-15 lira arası.Bizimkisi 7.95... Benim matematiğim zayıftır; eğer;hata varsa lütfen düzeltin....
    Dedikoduyu bırak.Gerçeğe bak...

5.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Ayrıca,şirketlere ait diğer veriler incelenirse yani;borçlar,alacaklar,kasa vb gibi ...Selçuk,sıralama da birinci veya em kötü üçüncü sırada gözükür.Bütün bu ayrıntıları yazsak en az 100 sayfa daha yazarız.Ama kafanızı daha fazla yormak istemiyorum.Sizden ricam bilançoları ayrıntılı olarak incelemeniz...Son kez burada bir arkadaşımız "Hani tavan olacaktı.Nerede bu arkadaş"Sözüne sadece şu soruyla karşılık vermek istiyorum:Peki o zaman RTA için ne diyeceksiniz? Öyle ya, bir ay da 2 liradan 18.51'e geldi.Yani neredeyse 10 misli ...
    Dedikoduyu bırak,gerçeğe bak...

6.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Ekonomist Dergisinin 22 Mart-4 Nisan tarihleri arasındaki bilgilere göre ilaç şirketlerine ait sektörün bilgilerini aktarmaya çalışacağım...İlaç ve sağlık sektörüne ait 6 şirket mevcut.Deva,Eczacı,Lokman Hekim,MPL Sağlık,RTA, Selçuk...Şimdi aynı sıraya göre şirketlerin 12 aylık karlarını yazıyorum: 286 , 162 , 8 , 36 , 4 ve bizim Selçuk 694 milyon.Küsuratları yazmadım...Şimdi,Selçuk hariç diğer firmaların toplam karların toplayalım: 286 + 162 + 8 + 36 + 4 = 496 milyon. Küsuratları da ekleyelim hatta biraz da biz ekleyelim ; sonuç: 500 milyon. Bizim Selçuk'un toplam kar'ı 694 milyon.Hatta 896 bin kküsuratı da var.Ama biz yine de 694 diyelim...Beş firmanın toplam karları 500 milyon.Bizimkisi tek başına 694 milyon. Yani 694- 500= 194 milyon.Bizimkisi beş şirketin toplam kar'ından 194 milyon lira daha fazla !!!...Yedekler toplamında birincilik Eczacı'ya ait.Küsuratları hesap etmiyorum: 3.500 .Burada biz ikinci sıradayız.Diğerlerinin toplamı fazla fazla 945...Yani bizimkini göre yaklaşık üçte bir...Son kez fiyat/kazanç oranına göre kendine en yakın Deva'dan 3 misli diğerlerinden ortama 10 misli daha ucuz...Bu mantıksızlık acaba nereye kadar sürer ! Gerçekten merak ediyorum ? Ama bu mantıksızlık sürerse vah borsamızın haline ! Hatta yuh olsun borsamıza...
    Gerçek yatırım kağıdı, ama maalesef bizim yatırımcıların çoğu batık şirketlerde kumar oynamayı seviyor, bilinen bir gerçek; güneş balçıkla sıvanmaz ki......

7.  Alıntı Originally Posted by Cyclone. Yazıyı Oku
    daha oncede yazdim hisse kafasini kaldirdigi da emeklilik ve yatirim fonlari satisa geciyor . bunlar cikista en buyuk engel son 1 hafta 650 bin civari satilmis. yabanci almis
    neden satarlar bi düşünün derim,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 125/344 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •