Sayfa 1255/1312 İlkİlk ... 2557551155120512451253125412551256125712651305 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 10,033 - 10,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Hocam, Krediye son 10-15 yılın en tepe noktasındaki orandan gireceksin.
    Yine ev fiyatlarının son 10-15 yılın Dolar bazında en tepe noktasının birkaç tık altından gireceksin.

Sonrada "Son fırsat bu" diyeceksin.
    Son fırsat buysa ben o fırsatı almayayım hocam.
    Son fırsatlık bir durum yok bana göre. Panik yapacak bir durum yok.
    Ben kiracı bile olsam trendin tepesinden girmeyi tercih etmezdim şahsen.
    Tabi isteyen istediği yerden konuta girebilir ona bir itirazım yok.
    Ben kar zarar hesabı yapıyorum siz ne yazıyorsunuz.

Kar varsa vardır. Yok tepeymiş, dipmiş kim bakar. Karına bakar aklı olan.

Neyse bu konuda son yazım bu.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    2 gün önce belli bir bölgeden 45 adt ilanı favoriye ekledim. Sadece dün 4 tanesi ilandan kalktı, büyük ihtimal satıldı. Bence nakiti olan için emlak piyasası cazip ve fiyatların düştüğü de kesinlikle doğru değil benim gözlediğim kadarıyla
    bugün de 3 tanesi gitmiş ilanların.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Seçim öncesinde ocakta herkesin ücretlere güzel bir zam beklentisi var yani gidişata göre en erken 2024 temmuz civarı bir şeyler değişir.
    Dolayısıyla yakın zamanda sizce nakite fırsat doğar mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    bence fırsat çıkmaz. Çünkü şuan net stagflasyon dönemindeyiz. talep düşse bile fiyatların artışı durdurulamaz. Ev almak için en iyi zaman dündü.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Hocam, Krediye son 10-15 yılın en tepe noktasındaki orandan gireceksin.
    Yine ev fiyatlarının son 10-15 yılın Dolar bazında en tepe noktasının birkaç tık altından gireceksin.

Sonrada "Son fırsat bu" diyeceksin.
    Son fırsat buysa ben o fırsatı almayayım hocam.
    Son fırsatlık bir durum yok bana göre. Panik yapacak bir durum yok.
    Ben kiracı bile olsam trendin tepesinden girmeyi tercih etmezdim şahsen.
    Tabi isteyen istediği yerden konuta girebilir ona bir itirazım yok.
    Ben tuvalet kağıdı stoklarken bana gülmüşlerdi. 50 tl ye aldığım tuvalet kağıtları 4 ayda 180 tl yi gördüydü

Ahan demirtaş hoca bana göre ev ile tuvalet kağıdı arasındaki bağlantıyı açıklamış hiç bir farkı yok

https://www.instagram.com/reel/CwBhR...RlODBiNWFlZA==
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    buradada var öyle bi ekip söyleye söyleye emlak fiyatlarını düşüreceklerini zannediyorlar
    Sıkışan ucuza satıyor,kardeşim 4 ay önce rahmetli oldu,aile biraz zor duruma düştü,2.500 mlyn luk evleri 1.400 den satmak zorunda kaldılar.
    Piyasada para yok,ticari krediler kapalı, temerrüt'e düşmektense tercihi böyle yaptık.(bu özel durum emsal olmaz)

YTD

6. Özelden arkadaş sormuş,güncelde ev almak doğru yatırım mı diye.
    Cevap; kelepir bulursanız doğru yatırımdır.(kelepir fiyat,120 ay kira getirisi ile alınan fiyattır-Bence)

YTD

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Sıkışan ucuza satıyor,kardeşim 4 ay önce rahmetli oldu,aile biraz zor duruma düştü,2.500 mlyn luk evleri 1.400 den satmak zorunda kaldılar.
    Piyasada para yok,ticari krediler kapalı, temerrüt'e düşmektense tercihi böyle yaptık.(bu özel durum emsal olmaz)

YTD
    dediğin gibi özel durum elbet satılır ama şu anda evini satışa çıkaranların %1 i bile o durumda değildir.
    pazarlık yapmamak için emlakçıya verirken 100-200 yukarı istiyorlar bana şu parayı getir 50 si 100 ü kalırsa oda senin olsun diyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    dediğin gibi özel durum elbet satılır ama şu anda evini satışa çıkaranların %1 i bile o durumda değildir.
    pazarlık yapmamak için emlakçıya verirken 100-200 yukarı istiyorlar bana şu parayı getir 50 si 100 ü kalırsa oda senin olsun diyorlar
    Gayet mantıklı bir yaklaşım. Bende satarken aynı şekilde ilerlemeyi düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1255/1312 İlkİlk ... 2557551155120512451253125412551256125712651305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •