Sayfa 127/252 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by cimatalay Yazıyı Oku
    Ufuk Hocam merhaba.

Paylaşımlarınızı elden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. İki sorum olacak sizlere mümkünse.
    1. Matriksde formüller yazarken ya da matriksin alt yapısı hangi programlama diliyle yazılmakta ya da daha yakın?
    2. Matriks indikatör buldierde fonksiyon bölümünde bulunan değerler içerisinde sin, cos , tan gibi geometrik parametrelerde bulunmakta. Bu paremetreler hakkında matriksin sitesi de dahil çok fazla açıklama olmadığı gibi hiç örnek de bulamadım. Bu paremetreler ve abs, roc, llv ve aklıma daha yazamadığım tüm fonksiyonlar ile ilgili bir kaynak var mıdır. Sizler bazılarını formüller içinde kullanıyorsunuz ama formül içinde onun görevini anlamak biraz zor oluyor açıkçası.

İlgi ve geri dönüşünüze şimdiden teşekkür ederim ��
    Matriks formül dili, küçük farklar dışında temeli metastock ile aynıdır. Denemeler yaparken bahsettiğim farkları göreceksiniz ;

Formula primer 1 : https://www.metastock.com/customer/r...mulaPrimer.pdf
    Formula primer 2 : https://www.metastock.com/customer/r..._Primer_II.pdf

Halaskar Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmet şükran minnetle anıyoruz...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku

Halaskar Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmet şükran minnetle anıyoruz...
    ❤️❤️

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. uufuk hocam ve site sakinleri olarak herkeze merhaba. çok faydalı paylaşımları için herkeze çok teşekkürederim. ben ufuk hocam bu siteye ilk defa yazıyorum. inanın matriksi daha yeni kullanımını öğrendim desem yeridir. uufuk hocam sizden bir ricam olacaktı matriks için iki kod vardı onlarıda burda site sakinleri paylaşmışlar sağolsunlar bu indikatörlerden alım satım koşulu olarak yazabilme şansımız varmı acaba. Ben bir şeyler kurcaladım ama maalesef beceremedim.

1.İndikatör:
    perc:=Input("Percent",0.2,100,0.5); Z:=Zig(C,perc,%);
    last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    pc:=100*(C-last)/ last; {pc:=(C-last); } ValueWhen(1, last<>ref(last,-1), last-ref(last,-1));
    pc;Cross(pc,perc);-Cross(-perc,pc)

2.indikatör:

last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    pc:=100*(C-last)/ last;
    Cross(pc,perc);Cross(-perc,pc)

Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah herkese bol kazanç versin.

7.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    uufuk hocam ve site sakinleri olarak herkeze merhaba. çok faydalı paylaşımları için herkeze çok teşekkürederim. ben ufuk hocam bu siteye ilk defa yazıyorum. inanın matriksi daha yeni kullanımını öğrendim desem yeridir. uufuk hocam sizden bir ricam olacaktı matriks için iki kod vardı onlarıda burda site sakinleri paylaşmışlar sağolsunlar bu indikatörlerden alım satım koşulu olarak yazabilme şansımız varmı acaba. Ben bir şeyler kurcaladım ama maalesef beceremedim.

1.İndikatör:
    pc:=100*(C-last)/ last; {pc:=(C-last); } ValueWhen(1, last<>ref(last,-1), last-ref(last,-1));
    pc;Cross(pc,perc);-Cross(-perc,pc)

2.indikatör:

Cross(pc,perc);Cross(-perc,pc)

Yardımcı olursanız çok sevinirim...Allah herkese bol kazanç versin.
    SİSTEM TESTER
    AL İÇİN

perc:=1; Z:=Zig(C,perc, % );
    Cross(pc,perc)

SAT İÇİN

perc:=1; Z:=Zig(C,perc, % );
    Cross(-pc,perc)

YAZMAN YETERLİDİR.

son 20 barın en düşük seviyesine % 2 -3 yakın olanı nasıl formülüze ederiz.

ikinci sorum bir hissenin tarihinden buyana en düşük fiyatını nasıl formül edebiliriz.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 127/252 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •