Sayfa 128/913 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. ikinci çeyrekteki güzel kar ilk çeyrekteki düşük kar nedeniyle düşük görülüyor.Oysa 2.çeyrek iyi kar yapmış.KUTPO sezon olarak asıl satışları 3.çeyrekte yapıyor.
    8 porselen/seramik ve bir ambalaj fabrikasıyla...Türkiye geneli onlarca satış mağazasıyla...bu endekste bu rakamları gerçekten haketmiyoruz.
    Bazı kar eden 110 bin endekste ciddi prim yapmış çoğu şirketlerin bilançosuna baktığınızda neredeyse sermayesi kadar borcu olduğunu göreceksiniz.KUTPO ise borcu olmayan bir elin beş parmağı kadar olan şirketlerden...
    nasip olmayınca endeks çıksa da...bilançodaki temel veriler güzelse de vs... vs...kazanamıyorsunuz.r

2. Katılmıyorum size sayın kumbar 22 Temmuz 2016 tarihinden beri bu hissedeyim ve dönemsel olarak en çok karı yaptığı dönem 2. çeyrektir. geçen sene de böyle olmuştu. evlilik öncesi porselen satışlarının tavan yaptığı bir tarihte 6 milyonluk kar maalesef çok az bu geçen sene 18 milyon tl idi. ve bu rakamla tavan yapmıştı. Kütahya porselenin üretiminde bir hata olduğunu düşünüyorum açıkçası defolu imalat ve geri dönüşlerde sıkıntı olabilir.
    Ancak böyle bir şirketinde 80000 den 110000 e giden bistte hiç bir şekilde uyum sağlayamaması gerçekten çok ilginç, tek tesellimiz yıl sonuna yapacağı sermaye artışı bu kadar kar illa bir yere yazılacak

3. Kutpo her yıl en iyi satışları 2. çeyrek yapıyordu ancak bu sene neredeyse HAZİRAN ayının tamamı Ramazandı (2016'ya göre 10 gün daha öne geldiğini baz alarak) ve haliyle ülkemizde düğünler Temmuz ve Ağustos dönemine ertelendi. Belki bu sebeple 3. çeyrek satışları 2. çeyrekten iyi olabilir.

Ancak ne olursa olsun geçen seneki büyük kar rakamı yok ve piyasada bunu olumlu algılamadı.

ytd değildir.

4. Geçen sene vergi dairesine kaç bildirdi sonra kaç geldi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. umarım dediğiniz gibi olur 1 yılı geçti bu kağıdı aldığım günden beri beklemedeyim 4,26 ortalamayla, hedefim geçen yıl 14 lü rakamları görmesiydi ilginç olaylar oldu maalesef göstermedi patron saçma sapan reklamlar ve 25 milyonluk reklam gideri gibi şeyler bakalım bu yıl neler olacak nasıl bir saçmalık bulacak

6. Vergi dairesine 10,316 göndermiş sonra da 27 gelmiş

7. Sn. Demir zaten ayın 21 ini her durumda bekleyeceğiz ancak ben son iki çeyrektir çok umutlu değilim özellikle yabancı yatırımcının çıktığı hisse ne zaman yükselir bilmiyorum geçen sene bu zamanlarda yabancı yatırımcı %33 civarlarındaydı şimdi %11 lere geriledi, beni pesimist olarak düşünmeyin ama herhalde forumda en uzun bu hisseyi bekleyen benim az biraz sabah ne yaptı akşam ne yapacak görüyorum. Saygılarımla

8. Saygılar bizden, hak ettiği değeri bulacaktır, ihtiyaç dışı parayla beklemeye devam....

Sayfa 128/913 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •