Sayfa 130/344 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 2749 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Evet dediğiniz gibi borsanın mantığı ters. Finansallarına bak, iyimiş hemen alalım bir ay sonra 2 katına gitsin. Var mı öyle dünya? Finansalların iyi olduğunu bir tek biz mi görüyoruz? Tek akıllı biz miyiz? Tabii ki hisseyi süründürecekler. Kendimizden şüphe ettirecekler. Bundan doğal bir şey var mı? Sonra kendine güvenmeyeni çarpacaklar. Her zaman böyle olmuştur.
     Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Tam tersine milleti uyardım bana kizmayin
    Ben uyarmasaydim taban taban gelirdi
    8 in üzerinde kalabilecek durumu yok dedim
    Borsanin mantığı farklı dedim sadece

Ytd
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Şirketin malî açıdan veya büyüme çarpanlarında bir sıkıntısı yok ki güzel büyüyen bir şirket ki ortaklık vs bir habere ihtiyacı olsun. Ama şu konuda haklısınız borsadaki en kritik nokta algı malasef. Algı her şeyi bir anda tersine çeviriyor.

Bir aracı kurum çıkıp dese ki " Covid19 pandemisinin getirdiği sağlık krizi, Dünya'da ciddi bir krize sebebiyet vermesinden dolayı sağlık sektörünün önemi bir kez daha karşımıza çıkmıştır. Toptan perakende sektöründe işlem gören "Selec", sektör ortalaması olan pd/dd: x,xx, f/k: x,xx e göre şu kadar iskontoludur.Covid 19 pandemisinin getirdiği ve etkisinin ne zaman geçeceği belli olmayan bu yeni düzende sağlık sektörü de gıda sektörü gibi güvenli liman olacaktır." Gibi daha detaylı bir açıklama her şeyi değiştirir. Ve bahsettiğimiz algıyı güzel değiştirir.

Aslında algı da değil gerçekler bunlar cidden nasıl bir mantık çözemiyorum madem bu çarpanlara göre işlem görmeyecek neden toptan perakende endeksine dahil edersiniz ki
     Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Beklenti dostum
    Şimdi yarın bir haber çıksın diyelim selec satılacak ya da ortaklık kuracak desin hisse ikiye katlar bir anda
    PD dd her şey değişir.
    Ancak şu ana kadar ki konjonktür buna müsaade etmedi demekki

Günün en güzel haberini RTA labaratuvar verdi.is ortaklığı haberiyle
    Hem de dünya deviyle
    Komsu da pis bize de dus derler
    Herhalde biz de payımızı alırız.

Şirket acilen sermaye artırımı yapması şart yalnız
    Bakalım ne olacak?
    Yabancı raporlarında adımız geçecek mi göreceğiz
    Ytd
    GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Endoplazmik Yazıyı Oku
    Sn ebcim, borsada yolun başında sayılırım. 32 yıllık borsacı olarak şayet birikimlerinizle dolar almış olsanız daha iyi olur muydu? Borsayla uğraşmaya değer mi özetle?

Kesinlikle hisse doları her zaman katlar.Sadece ve sadece temeli sağlam ve uzun vadeli düşünmemiz.Bakın Selec bugün 7.59.Bugün dolar 7 lira. En az 1 sene beklerseniz, dlar bazında da büyük kazanç sağlarsınız.Ama sabırsız davranıp,ümitsizliğe düşüp,al-sat yaparsanız bütün paranızı kaybedersiniz.Borsa kurulduğu günden beri sadece kendi paramla,kredisiz ,temeli sağlam ve uzun vadeli iş yaptım.Samimi olarak söylüyorum dolar bazında en az 10 misli kazandım.7o yaşına yaklaşıyorum.Lütfen söylediklerimi ciddiye alın.Ayrıca ,durum itibarı ve bilançosuyla en ucuz hisselerden birisi...

5. Değerli yorumlarınız için teşekkürler Sn Ebcim. Ben son 2 yılda kozaa, kords, asels, knfrt, alark ve soda şirketlerini taşıdım. Dönüp baktığımda dolar bazlı pek de bişey kazanamadığımı fark ettim. Belki daha uzun vadeye ihtiyacım var. Bunu zaman gösterecek. Tekrar teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Kesinlikle hisse doları her zaman katlar.Sadece ve sadece temeli sağlam ve uzun vadeli düşünmemiz.Bakın Selec bugün 7.59.Bugün dolar 7 lira. En az 1 sene beklerseniz, dlar bazında da büyük kazanç sağlarsınız.Ama sabırsız davranıp,ümitsizliğe düşüp,al-sat yaparsanız bütün paranızı kaybedersiniz.Borsa kurulduğu günden beri sadece kendi paramla,kredisiz ,temeli sağlam ve uzun vadeli iş yaptım.Samimi olarak söylüyorum dolar bazında en az 10 misli kazandım.7o yaşına yaklaşıyorum.Lütfen söylediklerimi ciddiye alın.Ayrıca ,durum itibarı ve bilançosuyla en ucuz hisselerden birisi...

6. Hisse doları katlar algısını sadece hangi dönemde hisse aldığınız belirler. Bu yüzden bir hissede dolar üstü getiri sağlayıp sağlamadığına, dolar bazlı grafiğinde halka arz fiyatına bakarak karar vermek ,makul bir trendi var mı ona bakmak gerekir. Selec ise şu anki fiyatıyla dolar bazlı halka arz fiyatındadır.

Bizim borsada uzun vadede dolar üstü getiri sağlayan şirket sayısı çok çok azdır. Çünkü nedenlerinden biri çoğu şirketin halka arzlar tamamen facia şeklinde gerçekleşmiş olmasıdır.Mesela kozal ın halka arz çarpanları kesinlikle fiyaskodur benim gözümde .Kozal gibi bir şirket bile şu an itibariyle dolar bazlı halka arz fiyatına çok yakınsa varın siz düşünün. Bu durum maalesef Türkiye de insanları uzun vadeli yatırımdan uzaklaştırıp trader olma durumuna iten sebeblerin başındadır. Ayrıca, halkın büyük çoğunluğunun yatırımlarını borsa da değil dolar ve altında değerlendirmesi de bu durumun hem bir diğer nedeni hem de sonucudur.

O yüzden bizim piyasada doğru yerde doğru hisseyi almak gerçekten önemli, bu da sadece krizin zirve noktalarında herkesin satmak için sıraya girdiği korktuğu anlarda oluyor maalesef.
     Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. şirketle yeni ilgilendigim için raporlarına da yeni bakıyorum . ne güzel aslında böyle yatırım yaptıgın şirketi incelemek ,begenip karar vermek. giriyorsun twit ter da, investingde küfür ederek , ana avrat söverek yatırım yapılıyor spekülasyon başka bişi değil.

Şirketimizin ana faaliyet konusu ecza depoculuğu ve ilaç dağıtımı olup, faaliyetlerine dahil olan bir üretim
    süreci ve bu çerçevede herhangi bir araştırma ve geliştirme faaliyeti bulunmamaktadır.

şirketin 2019 faaliyet raporunda 985 mio TL bankada vadeli mevduatı oldugu yazıyor , %10,50 ortalama faiz oranı ile.
    eğer duruyorsa şimdilerde %9 larda falandır. döviz vs yok .

yeni gelecek bilançoda bu nakiti ne yapmışlar acaba çok merak ediyorum . geçen seneye göre muazzam bir nakit , keşke ana faaliyet konusunu biraz değiştirseler , biraz arge yapsalar, bir firma falan alsalar, labaratuvar açsalar yada alsalar.
    firmayı çok tanımıyorum ama hissiyatım biraz hantal bir firma oldugu yönünde.
    bilanço analizinde falan iyi değilimdir ama gerçekten bu nakit çok şeylere gebe , ticari kafa ile düşünürlerse yeni atılımlar yapabilirler. ama öyle %8 %10 ile vadeli mevduat yakışmaz öyle uzun süreli.
    bilanço büyüklüğünün %10 undan fazlası bankada yatıyor. sanırım borcuda yok fazla ; tedarikçiden aldıgı ilaçlar sanırım borcun büyük çogunlugu. onlarıda eczanelere verip tahsilat yaparak bu borcu kapıyor.

bakıyorsun sasa , muazzam yatırımlar yapmış ; 3.700 mio kısa vadeli borcu var, kasasında 120 mio nakit var...
    inşallah verimli bişeyler düşünüyorlardır o nakitle ilgisi sevgili selec yöneticileri. sormak lazım aslında yatırımcı ilişkilerine :/

Bilanço ne zaman acaba?
    Önemli bir değişim olmayacağı aşikar
    Sonuçta hastalar değişmedi kronik hastalar ilaçlarını aldilar
    İlaç kullanım ülkemizde çok yaygın ama şu süreçte kimse hastaneye gitmesi yeni hastalar için konustum

Petrol fiyatları olumlu etkilemiş mi yoksa etkisi olmamış mı bilmiyorum.

RTA benzeri bir haber selec ten de bekliyorum.en azından yabancı yatırımcılar ilgi gösterirse tahta sahibi mecburen 8 in üzerine atacaktır..
    Çünkü dokmeye çalıştığı tüm ky bin hisse sayisi kadar bir anda alabilecek yabancı yatırımcılar hisseye dadanmaya başlarsa ki beklentim o yönde o zaman pddd 3 carpana kadar cikabilir.su anda 1.6 ise çarpan 3 olunca hedef 12 14 aralığına rahatlıkla çıkabilir.
    İzleyip göreceğiz.
    Ytd

Sayfa 130/344 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •