Sayfa 132/466 ÝlkÝlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 1,049 - 1,056 arasý.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kaðýt ve Ambalaj Sanayi A.Þ.

1. Borsanýn ilk kurallarýndan biri deðil mi: hacim trendi takip etmeli ...
    Bütün düþüþe bir bakýn hangi hacimle yapýlmýþ, günlük haftalýk aylýk olarak. Buradan düþüþün ‘zorlayarak’ mý yoksa gerçekten yatýrýmcýlar tarafýndan hisselerini satarak mý gerçekleþtirildiði anlaþýlýr. Yükseliþ sýrasýnda da hacimle negatif uyumsuzluk vardý 2.70 e giderken ama bu kadar da aþýrý deðildi. Hisse resmen iþlem görmüyor görmeye görmeye düþürülüyor, bu gk yapýlsýn bitsin artýk burnumuzdan getirdi. Ne merill miþ ne creditmiþ arkadaþ 150-200 bin lotla maymun gibi oynatýyorlar.
    Ytd.

2. Genel kurulda iyi haber gelirse yarýn 1 tavan çeker ayýp olmazsa.

YTD.

3.  Alýntý Originally Posted by nokta atýþý Yazýyý Oku
    Genel kurulda iyi haber gelirse yarýn 1 tavan çeker ayýp olmazsa.

YTD.
    Bu sefer herkesten önce tepki verse iyi olur. Diðer kaðýtlarý düþükten alma fýrsatý verir.

yatýrým tavsiye etmiyorum.

4.  Alýntý Originally Posted by ordinary Yazýyý Oku
    Borsanýn ilk kurallarýndan biri deðil mi: hacim trendi takip etmeli ...
    Bütün düþüþe bir bakýn hangi hacimle yapýlmýþ, günlük haftalýk aylýk olarak. Buradan düþüþün â€ËÅ“zorlayarak’ mý yoksa gerçekten yatýrýmcýlar tarafýndan hisselerini satarak mý gerçekleþtirildiði anlaþýlýr. Yükseliþ sýrasýnda da hacimle negatif uyumsuzluk vardý 2.70 e giderken ama bu kadar da aþýrý deðildi. Hisse resmen iþlem görmüyor görmeye görmeye düþürülüyor, bu gk yapýlsýn bitsin artýk burnumuzdan getirdi. Ne merill miþ ne creditmiþ arkadaþ 150-200 bin lotla maymun gibi oynatýyorlar.
    Hocam bn bu borsa iþini hiç anlmýorm bu bnm ilk hissem ama bn bile þu dediðini anladm. Ýnsanlar hisseden gerçekten satýp çýkmýolar diyosun evt öyle görünüo böyle satýþa çok fazla satýþ iþlemi olurdu hacim artarak hissedüþerdi.
    Saol abim bilgi için bunu kullancam ileride.
    Senin azmini gördükçe bu hissede dayanma gücünü sabrýný filn çok saygý duydum sna. Güç buluyrm sendn. Bakýom diyorm ki bu abi kaç yýldýr sabredio sen de azcýk daaa sabredebilrsin Yüce.

Ýnþ tüm istediklern olur abim. genel kurul da senin benm hepimzn zararýný giderecek kararlar verilir.

5.  Alýntý Originally Posted by mls35 Yazýyý Oku
    Bu sefer herkesten önce tepki verse iyi olur. Diðer kaðýtlarý düþükten alma fýrsatý verir.

yatýrým tavsiye etmiyorum.
    Abi snde bni sevmion biliyom ama olsun sölicem ben yine. Özür borcum var sna. Kusura bakma abim bn bu iþi hiç bilmediimden erken sevindiimde bni uyarmýþtn saol.bak ne biçim zarar ettm dilimi eþk arýlarý soksun.

6. gk 23.05.2019 SAAT 10.00

Gündem Maddeleri
    1 - Açýlýþ, Toplantý Baþkanlýðý'nýn teþkili ve Toplantý Tutanaðýnýn imzalanmasý hususunda Toplantý Baþkanlýðý'na yetki verilmesi.
    2 - 2018 yýlý hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunmasý, görüþülmesi ve onaya sunulmasý
    3 - 2018 yýlý hesap dönemine ait Baðýmsýz Denetim rapor özetinin okunmasý
    4 - 2018 yýlý hesap dönemine ait Finansal Tablolarýn okunmasý, görüþülmesi ve onaya sunulmasý.
    5 - Türk Ticaret Kanunu'nun 363'üncü maddesi uyarýnca, yýl içinde Yönetim Kurulu üyeliðine yapýlan atamanýn onaylanmasý.
    6 - Yönetim Kurulu Üyeleri'nin, 2018 yýlý hesap dönemi faaliyet, iþlem ve hesaplarýndan ötürü ibralarýnýn onaya sunulmasý.
    7 - Þirket'in kâr daðýtým politikasý çerçevesinde hazýrlanan, 2018 yýlý kâr daðýtýmý hakkýndaki Yönetim Kurulu'nun önerisinin kabulü, deðiþtirilerek kabulü veya reddi.
    8 - Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasasý Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, Yönetim Kurulu'nun Baðýmsýz Denetim Kuruluþu seçimi ile ilgili önerisinin görüþülmesi ve onaya sunulmasý.
    9 - Sermaye Piyasasý Mevzuatý ve ilgili düzenlemeler kapsamýnda; Þirket'in 2018 faaliyet döneminde; sosyal yardým amacýyla vakýf, dernek, kamu kurum ve kuruluþlarýna yapýlan baðýþlar hakkýnda bilgi verilmesi ve 2019 yýlý hesap dönemi içerisinde yapýlacak baðýþlar için üst sýnýr belirlenerek, Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüþülmesi ve onaya sunulmasý
    10 - Yönetim Kurulu Üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396'ncý maddelerinde yazýlý iþ ve iþlemleri yapabilmeleri için yetki verilmesinin pay sahiplerinin onayýna sunulmasý
    11 - Genel Kurul'da oylamaya sunulup karara baðlanmaksýzýn, yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin, Yönetim Kurulu Üyelerinin, idari sorumluluðu bulunan yöneticilerin ve bunlarýn eþ ve ikinci dereceye kadar kan ve sýhri hýsýmlarýnýn, ortaklýk veya baðlý ortaklýklarý ile çýkar çatýþmasýna neden olabilecek önemli bir iþlem yapmasý ve/veya ortaklýðýn veya baðlý ortaklýklarýnýn iþletme konusuna giren ticari iþ türünden bir iþlemi kendi veya baþkasý hesabýna yapmasý ya da ayný tür ticari iþlerle uðraþan bir baþka ortaklýða sorumluluðu sýnýrsýz ortak sýfatýyla girmesi kapsamýnda gerçekleþtirilen iþlemler hakkýnda pay sahiplerine bilgi verilmesi.
    12 - Genel Kurul'da oylamaya sunulup karara baðlanmaksýzýn; üçüncü kiþiler lehine verilen teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile gelir ve menfaat saðlanmadýðý hususlarýnda pay sahiplerine bilgi verilmesi.
    13 - Dilek ve görüþler
    Sýrtlanlar diyarýnda yem olma dikkat et.

7. Bir þirket düþünün lisans ücreti ve diðer malzeme ,hammadde tedariki adý altýnda örtülü kar transferi yapýlýp giderler çoðaltýlýyor.Kar azaltýlýp Vergi matrahý düþürülüyor.Hisse deðeri düþük tutulmasý için tahtada baský uygulanýyor.
    Tahtada iþlem yapan þirketin türevleri ,tahta kurularý tüm küçük yatýrýmcýlarý soymaya ,bitirmeye yönelik iþlem yapmaktadýrlar...
    Bu durum ne kadar devam edecek.Sorumlu kurumlar ne iþe yarar.Ekonomik terör diyorsunuz.Ýþte bu tahtada yapýlanlar aynen budur.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diðer ilgili maddeleri kapsamýnda yatýrým tavsiyesi ve danýþmanlýðý olarak deðerlendirilemez.

8.  Alýntý Originally Posted by Yüce2000 Yazýyý Oku
    Abi snde bni sevmion biliyom ama olsun sölicem ben yine. Özür borcum var sna. Kusura bakma abim bn bu iþi hiç bilmediimden erken sevindiimde bni uyarmýþtn saol.bak ne biçim zarar ettm dilimi eþk arýlarý soksun.
    Biz hepimiz kardeþiz.

1.36 gelirse %100 geri gelmiþ olacak.

Sayfa 132/466 ÝlkÝlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •