Sayfa 135/1002 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. "Merkez Bankası'nın faiz indirme sinyali vermeye başladığı eylül başında % 17 olan 10 yıllık Hazine tahvili faizi bugün % 24.5
    Yapay faiz indirimlerinin bedeli 7.5 puan faiz artışı.
    Bedeli Hazine'ye, tüm topluma yayma konusunda müthiş bir performans sergileniyor."

Alıntı.

"Borçlanma ve para piyasası fonlarından 2 günde çıkış 1.5 milyar TL."

Buna sebep biz miyiz?

2.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Sayın seranto ben Osmanlı yatırımla çalışıyorum hiç sorun yaşamadım isterseniz sizde deneyin ayrıca çok iyi bilgi veriyorlar hemde hergün watsap dan ben çok memnunum hatta bana bazı fonları alma dediler ben dinlemeden aldım zararım arttı onları dinleseydim daha az zararım olacaktı. Genede siz bilirsiniz
    Ben de Osmnanlı Yatırımla çalışıyorum ve memnunum ama hangi watsap dan ne tür bilgi veriyorlar, doğrusu hiç bilmiyorum.Bu konuda biraz bilgi verir misin?

3. Ben İzmir'deki kişilerle çalışıyorum istediğim herşeyi aliyorum

4.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Döviz içerikli fonlarda bugün uygulanacak kur farkı +%3.84 hadi iyisiniz bugün.
    bir taraftan zararı azaltıyoruz bir taraftan bist fonlarında ve değişkenlerde zarar daha da artıyor, anlaşılan uzun süre yüzümüz gülmeyecek.

5.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    DolarTL ile paralel hareket ediyor.Bende iş portföy eurobond fonu var.3 senedir tutuyorum.cds lerden etkilenmiyor.Direk dolarTL.ile birlikte hareket ediyor.Şu ana kadar Dolar getirisi %56 iş portföy eurobond fon getirisi %53 hemen hemen aynı.Ha dolar almışsın,ha eurobond fonu almışsın
     Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    Bir de bu fonlarda kar üstünden yüzde 10 stopaj veriliyor

Yani bunları alan dolar bazında kaybediyor bile denebilir
    Fon yerine Direkt eurobond alınsa en azından kar edersiniz dolara karşı
    Avantajli ve mantikli olandan siralamaya baslarsak
    eurobond , dolarin kendisi veya fiziki dolar , doviz fonu veya eurobond fonu seklinde oluyor saniyorum.

Doviz fonu veya eurobond fonunda avantaj goremiyorum acikcasi. Fon yonetiminin bilgisine ihtiyacimiz var mi. Tartisilir ama sanmiyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Kılıçdaroğlu: “20 Aralık gecesi, Vakıfbank 4,5 milyar dolar, Halkbank 3,6 milyar dolar, Ziraat bankası 6,5 milyar dolar, 21 Aralık sabahından 22 Aralık akşamına kadar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıâ€â•nın arka kapısından 4,5 milyar dolar, toplamda 19,1 milyar dolar satıldı.â€

Yeni yılımızı daha girmeden zehir eden o zararların sırrı bu cümlede yatıyor. Bu arada BİST yine kitlemiş. Kendi hisselerim HSYF'lerim olmasa oh olsun diyeceğim. Ülkeden adım adım nefret ettiriyorlar.

7. Birkaç dövize bağlı fonum, Cuma günkü fiyatları ile banka hesabımda görünüyor. Dün ve bugün, yeni değerler ile toplam bakiye ya da fonların bakiyeleri güncellenmedi. Tefaş'a girdiğimde fonların güncellendiğini görüyorum fakat bankada güncel değil. Bunun sebebini bilen var mı? Sizde de böyle mi?

8. Yukarıdaki notlarda da konuşulmuş, dövize bağlı bir fonun hesapta döviz tutmanın getirisini en az 10% geçmesi lazım ki karlı olsun. Zira malum fonu bozdurduğumuzda 10% stopaj ödüyoruz.

USD 10 TL'den 11 TL'ye %10 artmış, fon fiyatı diyelim ki 20 TL'den 22 TL'ye 10% artmışsa zarardayız demektir.

Başladığımız noktada bir adet fon ile 20 / 10 = 2 USD alabiliyorken (22 - 20) x 10% = 0,2 TL stopaj kesintisi dolayısıyla 21.8 / 11 = 1.98 USD alabiliyor oluruz.

Açıkçası bir Eurobond fonunun nasıl olur da hiç bir şey yapmadan USD tutmaktan daha az getirisi olur anlamıyorum. Bu fonlar fiziki olarak Eurobond kirası elde etmiyor mu?

Sayfa 135/1002 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •