Sayfa 136/336 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon
Arama sonucu : 2688 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: FMIZP - F-M İzmit Piston

1. Kıyaslama için söylüyorum. Demir-çeliklerin de zamanı gelecek. Çok beğendiğim de hisseler var.
    Ancak AB ve ABD kaynaklı kota ve ek vergiler yüzünden hasılatlarında sorun var.
    Ayrıca bu bölgelere yapılan satışlar da genelde daha KARlı kabul edilir.

Örneğin Ereğli: 7.8 milyardan 6.4 milyara düşmüş.

Halbuki Otoda bu sıkıntı yok. Koyamazlar çünkü kendileri de burdaki üretime ortak.
    Renault, Fiat ...
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by muhip57 Yazıyı Oku
    Netas , bir önceki yıla göre zararı 46 dan 110 milyona cıkmıs. Düşüş% 2. Ve bunun gibi bir cok kagıtda böyle düşüş var. Ama kagıtlar en fazla % 2-4 arası düştü. Dolayısı ile bizim şirket kar etmeye devam ediyor. Kurunda dustugunu varsayarsak kar cok da kötü değil bence.
    Kağıt toplu daha fazla toplamak için düşürebilirler, Alış yazılmadığı için panik satışlarla aşırı ani düşüş olabilir, %2-3-4-5 de olabilir. Ciddi bir düzeltme yapar ve yıl sonuna daha yukarılarda girebilir. SN osmanlın dediği gibi geleceği parlak, vw yatırımları vs.

Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    Piston işi bitti vb gibi şeyler çöp oldu.
    VW geliyor. Niye?
    Üretecek ve İHRAÇ edecek. Malın müşterisi var.

Hasılat artışları talebin canlılığını gösterir.
    Düzeltmeye de ihtiyacı var. Biraz soğutmaları lazım. Umarım yukarı sürerler. Bende maldayım. Ama maliyetim 12 ler. o yüzden çok sıkıntım yok.

3. upload

Alıntı Originally Posted by O_S_M_A_N_L_I Yazıyı Oku
    Üstteki resimde hasılatlara bakın.
    Artış müthiş.
    Çoğu da İHRACAT.

Sorunlu olan yer neresi?
    Kırmızı kutulara bakın.
    11 milyon TL KUR geliri.

Ancak öyle bir para elbette 12 aylıkta yoktu.
    Çünkü KUR düştü.
    Bu çeyrekte de öncekine göre düştü.
    Stabil kalması yeterli.

Yalnız bu arada kasadaki nakit artmış!!!
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Kağıt toplu daha fazla toplamak için düşürebilirler, Alış yazılmadığı için panik satışlarla aşırı ani düşüş olabilir, %2-3-4-5 de olabilir. Ciddi bir düzeltme yapar ve yıl sonuna daha yukarılarda girebilir. SN osmanlın dediği gibi geleceği parlak, vw yatırımları vs.

Düzeltmeye de ihtiyacı var. Biraz soğutmaları lazım. Umarım yukarı sürerler. Bende maldayım. Ama maliyetim 12 ler. o yüzden çok sıkıntım yok.
    Benim de maliyet 13-13,5 civarı.15 den kacırdım Lot sayımı 10k yapmam için belki fırsat olur

5. sn O_S_M_A_N_L_I paylaşımlarınıza tşkkürler...

twitter da paylaşmışlar.

7. Rica ederim sn Hürriyet.

Şimdi şu düşünce nasıl?
    5 milyon dolarımı 1 Ocak 2018'de ana ortağa borç versem. (4 TL lerdeydi herhalde)
    9 ayda da dolar %25 yükselse,
    KURdan cebime TL olarak ne girer?

Bu sene haliyle böyle bir durum yok.
    (Detay mutlaka var. Onları inceleyeceğiz.)

O sebeple 2017 bilançolarıyla kıyaslarsanız FMİZP hisselerinin aslında Pazartesi günü yukarı yapması gerektiğini düşünebilirsiniz.

Herkese hayırlı geceler.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by muhip57 Yazıyı Oku
    Benim de maliyet 13-13,5 civarı.15 den kacırdım Lot sayımı 10k yapmam için belki fırsat olur
    10 k mı?
    ben 1 k yapmaya korkuyorum
    Sİz ortak olmuşsunuz şirkete

Sayfa 136/336 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •