Sayfa 137/609 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Garantor yazmiyor kardes oku lutfen metnin icinde dyo sut vs var...ama borc holdingin. Petunda da holdingin payi 54 lerde ...yoksa garantorluk petun icin yok

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Bu borç meselesi hakkında yaklaşık 2-3 hafta önce çok şeyler yazdım ama çok geride kaldığı için kısa bir özet geçmekte fayda var sanırım.

Bu meşhur 220 Milyon EUR borç yeni bir borç değil. Yaşar Holding ilk olarak bunu 2006 senesinde Yaşarbanktan doğan borçları ödemek üzere aldı ve sırasıyla 2010 ve 2014 senesinde 2 kere yeni ihraç ile borcu çevirme yoluna gitti.

Şu andaki borç 2014 senesinde ihraç edilen ve vadesi 2020 Mayıs auında dolan borç. Yani şu andan itibaren bile bu borcun ödenmesine hala daha 1,5 seneden daha fazla bir zaman var. Şimdiden bu borç ne olacak diye düşünmek çok da akıllıca değil.

Evet kur farkından dolayı bir gol yedi Holding ama bu 2020 senesi geldiğinde bu borcu bir kere daha çevirip vadesini 5 yıl daha uzatmasına mani değil.

Açın markalar liginde Pınar markasının marka değerine bakın. Bunu çok rahat internetden bulursunuz. Son verilere göre Pınar markasının sadece marka değeri 250 milyon USD civarında. Hadi kriz var deyin 150 milyon USD olsun. Sadece DYO'nun İzmirdeki eski fabrikasının arasasının değeri 150-200 milyon USD civarında.

Yani Yaşar için bu borcu ödemek yada çevirmek hiç de zor değil. Ama maalesef bu borç ve kur artışı devamlı kullanılarak hisse fiyatları aşağıya çekildi yabancı önderliğinde.

Ben kendi adıma konuşuyorum , bu fiyatlara PETUN bedava. Pınar süt de öyle. Bugün Yaşar holding tüm Pınar grubunu satıyorum dese , yabancıların da ilgisiyle 500-600 milyon USD2dan aşağıya satılacağını sanmam.

Ama hissenin bu değeri bence uzun vadeciler için kaçırılmayacak bir fırsat. O yüzden almaya devam ediyorum. Elbet bu borç hikayesi bitecek ve şirket gerçek değerine ulaşacak.

YTD
    Peki son hareket hakkında ne düşünürsünüz? Tavana giderken neden kafasına mal yedi alıcılar. Yanlış bir zamanlamaydı sanki

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu belirzizlikten yararlanmayi herkes ister elbette
    ..borsa boyle iste
    ..alttan alacagina inanN satar tabik

4.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Bu belirzizlikten yararlanmayi herkes ister elbette
    ..borsa boyle iste
    ..alttan alacagina inanN satar tabik
    İberata filmin sonunda beklentin Ne?

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Durumdan yararlanilabildigi kadar herkes yararlanmaya calisiyor...filmin sonu ....2 yil sonrasi yani...gecer...

6.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Durumdan yararlanilabildigi kadar herkes yararlanmaya calisiyor...filmin sonu ....2 yil sonrasi yani...gecer...
    Bu hareketler 2 yıl sonra işi değil...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. EUR Bond Alınan
    250 milyon Eur
    borç var .
    çevire bilirimi.
    bu kurla
    bilgisi olan varsa
    yazsın
    sıkıntı büyük .
    her halde
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz
    Y.T.D İRONİ bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz.

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    EUR Bond Alınan
    250 milyon Eur
    borç var .
    çevire bilirimi.
    bu kurla
    bilgisi olan varsa
    yazsın
    sıkıntı büyük .
    her halde
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz
    Y.T.D İRONİ bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz.

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borc 205 milyon Euro dolar olarak 250 idi..neyse bu borcu çok rahat çevirir geleli ekonomik konjektorde bir iyileşme olsun..o zaman akın ederler Türk şirketlerine. Banvirtin %80 i 260 milyon dolara satıldı geçen yıl..peki sizce pinar Banvit etmez mi bence her bir pınar bir Banvit ederde artarda..
    Son düzenleme : Belekkimi; 07-10-2018 saat: 21:44.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

Sayfa 137/609 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •