Sayfa 14/47 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 105 - 112 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

1. Sn. Murat hocam asels yükselişi 24.9x lerde mi yoksa 26.50 lerdemi son bulur acaba. Önceki yüklselişte maşallah tam rakamı söylemiştiniz forumda

2. Sn. EkoDream GUBRF ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim? Teknik açıdan grafikte şimdilik bir bozulma yok. Bilanço beklentiniz nedir? Sektörde global ölçekte yaşanan daralma ya da daha doğrusu gübre fiyatlarının düşük seyretmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Şirketin ortağı olduğu nakliye firmalarında hissesini artırması nasıl etkiler? Teknik açıdan kısa-orta vade hedef fiyatınız nedir?
    Teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by KLJ Yazıyı Oku
    Sn. Murat hocam asels yükselişi 24.9x lerde mi yoksa 26.50 lerdemi son bulur acaba. Önceki yüklselişte maşallah tam rakamı söylemiştiniz forumda
    İnanın bunu tahmin etmek müneccimlik olur ama trend üst çizgisi 25 in az altında... amigdalada burada devreye girer işte hep anlatmak istediğim bu biz 25 de biter bekleriz bugün sert satar ve biter yada 25 e değer sonra 24.30 a çekilir biz tepeden sattık sanırız ama bu sefer arkasına bakmadan gider düşecek diye beklersin yine öıkar artık düşmeyecek alıyorum dersin ve düşer
    Daha önce gözükmemiş yerde direnç olmadığından kimse nerede duracağını bilemez ama kendimce şunu takip ediyorum duracağı hün dün kü fiyatını görüyor
    Selamlarımla
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

4.  Alıntı Originally Posted by Aurum Yazıyı Oku
    Sn. EkoDream GUBRF ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim? Teknik açıdan grafikte şimdilik bir bozulma yok. Bilanço beklentiniz nedir? Sektörde global ölçekte yaşanan daralma ya da daha doğrusu gübre fiyatlarının düşük seyretmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Şirketin ortağı olduğu nakliye firmalarında hissesini artırması nasıl etkiler? Teknik açıdan kısa-orta vade hedef fiyatınız nedir?
    Teşekkürler.
    Dostum çok zor yerden sordun gubrf uzun zamandır izleme dışında potansiyeli olan bi hisse ama gubrf çıktı takibimden hekts girdi 6 ay önce... ama sizin için inceleyeceğim bu hafta içi
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

5. Çok teşekkür ederim ilginize.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Yakın zamanda uzun vadeli yatırım listemi paylaşacağım (yurtdışı işlerimden sonra) fakat küçük bi hatırlatma olsun. Geçen öeyrek bilançosu özelinde ön plana çıkardığım hisseler ;
    -TUPRS (u.v)
    -PETKM (u.v)
    -JANTS
    -GOODY
    -GUBRF
    -TRKCM (u.v)

Özellikle uzun vade yatırım listemdede yer tutan tups ve petkm de grev etkisinin değerlemeye etkileri sınırlı kalırsa tarihi bilançolar bekliyorum. Tuprs özelinde kısa vadeli daha pozitif iken petkm özelinde uzun badeli daha pozitif taraftayım. Tuprs da karlılık bu düzeyde devam ederse kısa zamanda (benm kısa anlayışım 6 ay - 1yıldır) bi sürpriz görebiliriz
    Yakın zamanda listenizde vardı. Takip listenizden çıkarmak için olumsuz bir durum mu oluştu acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by Aurum Yazıyı Oku
    Yakın zamanda listenizde vardı. Takip listenizden çıkarmak için olumsuz bir durum mu oluştu acaba?
    Bilanço anlamında takip listemde ama son tahvil ihraçları sürekli yatırımlarını dağıtması büyüme potansiyelindeki son zamanlarda atılmayan adımlar beni etkiliyor geçen çeyrek bilanço özelinde ön planda tutuyordum ama bu öeyrekte takibimden çıkardım... esas neden ez cümle yönetimsel beklentimin karşılanmaması temettü/yatırım/yönetim/yatırım süreçlerindeki gördüğüm eksiklikler
    Mesela tuprs dan yine çok etkileyici bi bilanço bekliyorum ama yatırımcı ilişkilerinden istediğim cvp ları almakta zorlanıyorum bu tarz sorunlar beni çok etkiliyor... ben sadece fiyat temelli yaklaşmıyorum borsa bi oyun deildir yatırımdır gördüğüm kadarıyla siz bu duruma haizsiniz zaten... insanlar yatırımlrını sorgulamalaı ve yatırımlarına sahip çıkmalı
    Hatta bi yaklaşım söylüyüm aselsanın harwketinde yaratılan sinerjinin bile etkisi var...
    Yatırımcı davranışlarının yatırım stratejilerine etkisinide zaman bulduğumda yazıcam malum tatil mode on hala

8.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Bilanço anlamında takip listemde ama son tahvil ihraçları sürekli yatırımlarını dağıtması büyüme potansiyelindeki son zamanlarda atılmayan adımlar beni etkiliyor geçen çeyrek bilanço özelinde ön planda tutuyordum ama bu öeyrekte takibimden çıkardım... esas neden ez cümle yönetimsel beklentimin karşılanmaması temettü/yatırım/yönetim/yatırım süreçlerindeki gördüğüm eksiklikler
    Mesela tuprs dan yine çok etkileyici bi bilanço bekliyorum ama yatırımcı ilişkilerinden istediğim cvp ları almakta zorlanıyorum bu tarz sorunlar beni çok etkiliyor... ben sadece fiyat temelli yaklaşmıyorum borsa bi oyun deildir yatırımdır gördüğüm kadarıyla siz bu duruma haizsiniz zaten... insanlar yatırımlrını sorgulamalaı ve yatırımlarına sahip çıkmalı
    Hatta bi yaklaşım söylüyüm aselsanın harwketinde yaratılan sinerjinin bile etkisi var...
    Yatırımcı davranışlarının yatırım stratejilerine etkisinide zaman bulduğumda yazıcam malum tatil mode on hala
    Şirketin iyi yönetilmediği konusunda aynı fikirdeyim, keza genel kanı da bu yönde. Güven vermiyor. Bu çeyrek gelebilecek iyi bir bilanço ile belki bir tepki hareketi yapabilir. Ama dediğiniz gibi önce ne yaptığını bilen bir yönetim olmalı. Gerisi geliyor zaten. Fırsatınız olduğunda ayrıntılı analizinizi ve kar beklentinizi paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

Sayfa 14/47 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •