Sayfa 147/189 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. Ben araci kurumun sitesindeki müşteri kar zarar bölümünde vade vade takip edip sistem ile kiyasliyorum ortalama 40 puan kayma maliyetim oluşuyor

Araci kurumun hesap hareketleri bölümünden takip edip her işlem fiyati ile sistemi karşilaştirabilirsin kademe kaldiracak kadar lotla işlem yapmiyorsaniz 50 puanin üstü zor gibi

Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Ben araci kurumun sitesindeki müşteri kar zarar bölümünde vade vade takip edip sistem ile kiyasliyorum ortalama 40 puan kayma maliyetim oluşuyor

Araci kurumun hesap hareketleri bölümünden takip edip her işlem fiyati ile sistemi karşilaştirabilirsin kademe kaldiracak kadar lotla işlem yapmiyorsaniz 50 puanin üstü zor gibi
    üstat her işlemi değilde.

hiç ayda bin puan gibi bir sapma oldumu bu zamana kadar? sisteme göre yani.

ben sadece kayma hesabından bahsemiyorum yapı/sistemin tümüne göre.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

3. Şimdi ekim vade ile karşilaştirdim 625 puan fark var toplam işlem sayisi 33

Ben sabahlari robotu 09:37 aktif ediyorum sabah ilk barda sinyal oluşursa tahtanin oturmasi için
    Bekletiyorum yani onun dışında sisteme hiç bir şekilde karışmam

Kaymalari faiz geliri bende karşiliyor gibi geriye komisyon kaliyor

Araci kurum sitelerinin çogunda olmasi lazim kar zarar yada stopaj bölümü geriye dönük teyit edebilminiz lazim

Tabi sistem dışına çıkmadiysaniz...

Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Şimdi ekim vade ile karşilaştirdim 625 puan fark var toplam işlem sayisi 33

Ben sabahlari robotu 09:37 aktif ediyorum sabah ilk barda sinyal oluşursa tahtanin oturmasi için
    Bekletiyorum yani onun dışında sisteme hiç bir şekilde karışmam

Kaymalari faiz geliri bende karşiliyor gibi geriye komisyon kaliyor

Araci kurum sitelerinin çogunda olmasi lazim kar zarar yada stopaj bölümü geriye dönük teyit edebilminiz lazim

Tabi sistem dışına çıkmadiysaniz...
    625 olan ne üstat yani sistem 625 puan artımı gösteriyor ? reele göre.

eğer geceye poz taşımıyorsanız orda da yanlışlık var.

100 kontrat geceye poz taşıdığınızda 64 tl gibi bir para taşıma maliyetiniz olur..(takas bank vergisi/ücreti neyse ) tüm komsiyon kayma vs hariç.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    CLOSE ile işlem yapanların bar kapanmadan birkaç sn önce emri göndermesi lazım.öteki türlü sistem getirisi ile ay sonu sizin elinizdeki kar-zarar arasında çok ciddi farklar olur.mesela akşam son 18:14 barında 1 dk sistem AL veriyorsa kapanışa birkaç sn kala emir iletilmeli ve poz alınmalı.diğer türlü sabah açılış barını beklersen o sinyalle alakasız bir işlem yapılmış oluyor.diyelim sabah +1.000 yukarıdan açtı ve sen oradan LONG oldun.şimdi sistem 1.000 puan karda gösterir ama senin kar sıfırdır.ben sistemle işlem yapıyorsam kapanışa birkaç sn kala emri gönderiyorum.zaten CLOSE bu demek öteki türlü CLOSE ile değil OPEN ile işlem yapılmış oluyor.güniçi gelen sinyallerde de aynı şey geçerli bar kapanmasına birkaç sn kala emri göndermek gerekir.CLOSE için böyle olmalı.çünkü sistem kar-zararı o barın kapanış değerine göre hesaplıyor.aksi takdirde özellikle gün sonu gelen son bar sinyallerinden dolayı sistemle gerçek kar-zarar arasında çok fark olur.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    üstat zaten ay sonu ne getirmiş ne götürmüş onu net biliyoruz. ama bunu sistemle kıyas ettiğimizde ( kaymaları şimdilik boşverelim ) büyük farklarda çıkabiliyor.

şöyle örnek vereyim sistem seans sonu sinyal üretti ama teyit gelmedi salı günü açılışta işlemi yapacak. diyelimki sat sinyali yandı son barda . salı günüde açılışta işlem yaptı ama 600 puan aşşağıdan sattı atıyorum. ancak sistem kar gösteriyor çünkü o pztesi günü sattı gösteriyor seans sonu .

buna birde çok hacimli günlerde uzlaşma fiyatını eklediğimizde.sistem ekranı ile gerçek portföy arasında 1700 puanlara varabiliyor fark. çünkü gün sonu sistemin ürettiği kara değil uzlaşma fiyatından hesap ediliyor gerçek kar zararımız.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    CLOSE ile işlem yapanların bar kapanmadan birkaç sn önce emri göndermesi lazım.öteki türlü sistem getirisi ile ay sonu sizin elinizdeki kar-zarar arasında çok ciddi farklar olur.mesela akşam son 18:14 barında 1 dk sistem AL veriyorsa kapanışa birkaç sn kala emir iletilmeli ve poz alınmalı.diğer türlü sabah açılış barını beklersen o sinyalle alakasız bir işlem yapılmış oluyor.diyelim sabah +1.000 yukarıdan açtı ve sen oradan LONG oldun.şimdi sistem 1.000 puan karda gösterir ama senin kar sıfırdır.ben sistemle işlem yapıyorsam kapanışa birkaç sn kala emri gönderiyorum.zaten CLOSE bu demek öteki türlü CLOSE ile değil OPEN ile işlem yapılmış oluyor.güniçi gelen sinyallerde de aynı şey geçerli bar kapanmasına birkaç sn kala emri göndermek gerekir.CLOSE için böyle olmalı.çünkü sistem kar-zararı o barın kapanış değerine göre hesaplıyor.aksi takdirde özellikle gün sonu gelen son bar sinyallerinden dolayı sistemle gerçek kar-zarar arasında çok fark olur.
    üstat aklıma bunu kullanmakta geldi bukezde sinyalde teyit oluşmaz son saniye vs derken deneyemedim çünkü sürekli ekran başında değilim. neyse konuyu uzattığım için kusurabakmayın

7. Akşama poz taşiyorum , robotu wps kasmasin diye seans saatlerinde çalistiriyorum idealde öyle bir özellik var (robot çalisma saatleri ) 1 eylülden bu güne

Sistemde 2325 puan kar gözüküyor Araci kurum sitesinde bu vadede 1700 puan kar gözüküyor yani kayma kabul edin komisyon faiz geliri ayri

x30yvade ile sistem testi yapıldığında bir diğer sorun vadeler arası geçiştir. mesela 29 ağustos kapanış 135,875. kurban bayramı nedeniyle ekim vadenin aktifleştiği açılış 31 ağustosta 138,200. bayram tatiline x30yvade ile longda giren sitem tester da +2325 puan fazladan karlı. shortta giren -2325 fazladan zararda. sistem tester hesaplar da her hesap çarşıya uymaz yada portföye yansımaz. bilmiyorum vadeler arası geçiş sorununu nasıl çözüyorsunuz.

Sayfa 147/189 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •