Sayfa 15/124 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 113 - 120 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by adım bende saklı Yazıyı Oku
    şirket çalışanlarına %1 satacak izahnameye göre herhalde onlarada kazık atacak değildir
    Onlara indirimli olacak bıze göre . Aşağı bir fıyatlama yaparsa bununda hesabını verecek değiller herhalde. Almasaydınız derler.. Netice de alanlara şu kadar kazanç sağlarsınız dıye garanti verecek halleri yoktur.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2. Özsermaye haber sitelerinde 645.600.000 TL olarak açıklanıyor özsermaye benim anladığım kadarıyla taşınır ve taşınmazlar , kasadaki para ,depodaki mal fabrikadaki makinaların toplam parasal değerinden o anki tüm borçların çıkartılmasıyla kalan farktır o da açıklanana göre 645,6 mil. TL Sermaye 32.195..000 TL olduğuna göre 32.195.000×17=547.325.000 TL özsermayeden çıkattığımızda
    645.600.000-547.325.000=98.280.000 TL iskontolu yani hisse başı
    98.280.000/32.195.000=3 TL hisse başı 3 TL gibi bir iskonto gözüküyor

YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by bogazici Yazıyı Oku
    Ben de özellikle Kervan'dan dolayı bu halka arz konusunda daha hevesliyim. Kervan geçtiğimiz Çarşamba güzel bir alım fırsatı verdi ve 3 gecede ana parayı %33 değerlendirdik. Keşke tavan serisi daha uzun gitseydi ama Arzum halka arzı ile aralarının bu kadar kısa tutulmasının da etkisiyle bireysel yatırımcı odağı dağıldı diye düşünüyorum.

sirketin kasasına para girmeyecek satanların tasarrufuna sunulacak ee o zaman ne anlamadım bu isten adamlar sirketin gelecegine inanmıyorsa ben niye alıyım?

Ben bir hisseyi sattığım zaman şirket geleceğine inanmıyor olduğum anlamına gelmek zorunda değil. Ben kendi yatırım stratejimde, bir yatırım fırsatı görüp kafamda bir hedef kazanç oranı yapıp yatırımı gerçekleştiririm. Hedeflediğim rakama ulaştığında çıkarım. Kervan'dan çıkmamın sebebi şirketin hisselerinin iki katına çıkacağını düşünmediğimden değil. Tam aksine yurtdışındaki şirket satın almasını gerçekleştirdikleri zaman hisselerin epey bir değerleneceğini düşünüyorum. Fakat benim kafamdaki rakama ulaştığında da çıktım. Bu soruya kendimce böyle yanıt verebilirim. SDA International da 2013 yılında Ashmore Group'un elindeki hisseleri aldığında kafalarında bir kar hedefiyle yatırım yaptılar. Hedef gerçekleştiğinde de karlarını realize ediyorlar. Tıpkı Ashmore Group'un ellerindeki hisseleri SDA International'a 2013 yılında satması gibi.

Arka sayfalardaki birkaç soru işaretini kendimce yanıtlayayım.

Sürekli söylenen şey şu: Bu halka arzdan şirketin kasasına para girmeyecek.

Ufak bir sürpriz. 2013 yılında SDA International şirketin %49'luk hissesini satın aldığında da şirketin kasasına para girmedi. Çünkü şirketin zaten hali hazırda Ashmore Group'a satılmış olan hisselerini devraldılar.

O zamandan beri Arzum sürekli büyüyor. Hem de halka arz olan diğer şirketlerin son 12 yıl içerisinde hisse bile satmadan(Ashmore Group'a 2008 yılında satıyor hisseleri).

Her şirket kendini fonlamak için başka bir yöntem seçer. Halka arz sadece fonlama yöntemlerinden biridir ve herkes halka arz ile şirkete para sokmak zorunda değil.

Son olarak da dünyada büyük dörtlü diye geçen finansal danışmanlık firmalarından olan Deloitte 2019 yılında Türkiye'de en iyi yönetilen şirket olarak Arzum'u seçmiş.

Yatırım tavsiyesi değildir, ekonomi hakkında genel geçer bilgiler ve internetten kısa haberlerin okuması sonucunda derlemedir.

Son yazdığımda çok tepki aldığımdan belirtme gereği duydum, doğruluğundan şüphe ettiğiniz bir şey varsa linkler ile paylaşabilirim.
    Yazdıklarıniz ve anlayisiniz icin öncelikle tesekkurler.Dediklerinizde haklısıniz bende traderım.Aksama genelde malda girmiyorum ondan bana gelmiyor hele hele oransallar :). NEYSe tekrardan tskrlee benim gibi dusunen arkadaslara sizin gibi degerli yorumlar ile bir nebze akillarındakilere cevap olur bol kazanclar...Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

4. "Ortakların (payların borsada işlem görmesini takiben) 180 gün boyunca pay (BİAŞâ€™ta ve BİAŞ dışında) satmama taahhüdü bulunmaktadır."

beyler kimse bu durumu neden konuşmuyor?

5.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    birileri türkiye de ekonominin ekonomiyle açıklanmayacağını hala anlamamış sanırım.

yarınlar yokmuşcasına alacak bizim ky, sonrasında 3-5 tavan, sonrası bilinmez.
    Sesli güldüm yorumunuza gerçekten. Allah'ta sizi güldürsün inşallah.

6.  Alıntı Originally Posted by renksizgolge Yazıyı Oku
    "Ortakların (payların borsada işlem görmesini takiben) 180 gün boyunca pay (BİAŞâ€™ta ve BİAŞ dışında) satmama taahhüdü bulunmaktadır."

Çünkü rutin. Bütün arzlarda vardır bu taahhüt.

7.  Alıntı Originally Posted by renksizgolge Yazıyı Oku
    "Ortakların (payların borsada işlem görmesini takiben) 180 gün boyunca pay (BİAŞâ€™ta ve BİAŞ dışında) satmama taahhüdü bulunmaktadır."

Burada ortaklardan kasıt şirketin şu anki hissedarları, bireysel yatırımcılar değil.

8. Ayrıca fiyat istikrarı konusunda yapı kıredi yatırım ek satıştan gelecek olan
    33 milyon TL ile halka arz fiyatı olan
    17 TL yi yukarı geçmeyecek şekilde alım yapabilecek ve Arzum çalışanlarına satışta %10 iskontolu olacak

YTD.

Sayfa 15/124 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •